Skocz do zawartości

4.3 czy 4.4 ?


theSAINT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jako, że od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem MI3 ( powiem, że zakochałem się od pierwszego dotyku :)) chciałem zapyitać czy instalować 4.3 stabilne czy 4.4 nadaje się do codziennego użytku?

Ja lubię testować i bawić się różnymi tematami więc chyba spróbuję 4.4. A co wy sądzicie? Może macie jakies spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię testować i bawić się telefonem. Służy mi do codziennego użytku więc nie chciałbym, żeby były problemy z "normalnym" użytkowaniem, jestem tolerancyjny i jeżeli podstawowe funkcje telefonu działają (tel, aparat, wifi, muzyka) to nie przeszkadzają mi wydania w których są problemy z pogodą, zegarkami, czy innymi niedziałającymi gadżetami. 

Na chwile obecną (jestem w pracy) zainstaluje stable 4.3 z kwietnia i zobaczę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilu miesięcy (gdy tylko kupiłem Mi3) auktualizację robiłem co tydzień i wszystko grało jak należy, ale po przejśćiu na MIUI v5 4.6.6 było już nieciekawie. W końcu telefon po restarcie sam mi się zawiesił. To nie to, że coś tam mi źle działało - telefon wogóle nie reagował i zamarł w fazie uruchamiania z wyświetlaną na czarnym tle ikonką "Mi". Dlatego skorzystałem z rady gościa "Arbitekt" (post 30: http://miuipolska.pl/forum/topic/2548-mi3-problemy-z-konfiguracj%C4%85/page-2) i wgrałem wersję stabilną Mi 3-WCDMA JXDCNBD13.0 fastboot(4.3) a na to również polecaną Miui Polska 4.4.11. Drugi tydzień mam spokój i wszystko mi działa, fon trzyma bez ładowania 2 dni i pracuje równie płynnie i bez zacięć. Czegoś nie mam ? a tak, brak kilku motywów, które wcześniej były dla mnie dostępne, nie działa nagrywanie rozmów i brak dźwięku narastającego w alarmie. Ale wreszcie działa jak należy IntelliRing. Ja czekam na stabilne MIUI V6. Już mnie nie bawią aktualizacje i testowanie, bo miast lepiej było coraz gorzej i telefon w moim przypadku nie nadawał się do urzytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pobawilem sie dev. Owszem, wrzucilem dual boot przez CWM i mialem i dev i stable.

Poki co, na ten moment - dev wylecialo, CWM wylecialo. Lece na ostatnim stable MIUI Polska i jestem szczesliwy jak swinia w pokrzywach. Telefon stabilny jak skala, dziala wszystko, bateria lodzio-miodzio (48h spokojnie przy wykorzystanu profili), jakosc rozmow bajka (co na ostatnich kilku dev do MI3 nie bylo takie oczywiste...).

Nie mam kilku bajerow z 4.4, ale nie placze i poczekam na stable. Pytanie tylko ile ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja coś źle robię w moim mi3w, ale próbowałem instalować tę wersję stabilną z kk i telefon zaczął się wieszać i w końcu podczas uruchamiania zatrzymał się na logo miui Polska. Wróciłem do jakiegoś fabrycznego romu (wg instrukcji tu na forum) i spróbowałem zainstalować stab ver z JB poprzez plik update.zip. Niestety pod koniec instalacji wyskakiwał błąd. To w końcu wróciłem do wersji miui 4.4.18 i jakoś wszystko teraz działa. Chyba więcej już nie będę tego telefonu aktualizował.

 

Chyba, że krecią robotę robi przywracanie programów z kopii miui.

Edytowane przez krzysztof798
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowales przez Recovery i zrobiles wipe ? Jesli nie - to tak wlasnie zrob. Instalka przez recovery a potem wipe.

Ewentualnie wipe tego co tam aktualnie masz, instalka przez upadter ze wskazaniem paczki, powtorna instalka przez updater ze wskazaniem paczki (tak, DWA razy przez updater) i wipe isio raz, dla pewnosci - u mnie zadzialalo.

 

I tak, u mnie przywracanie kopii mieszalo w sys + miesza tez Pogoda BZ + ew. ustawienia programsityczne - masz wszystko opisane w temacie o stabilnym MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem przez recovery. Przez około 2 godz telefon działał, później jak już poukładałem programy, to zaczęły wyskakiwać komunikaty o zatrzymaniu aplikacji. Wipe robiłem przed aktualizacją. Zmieniłem nazwę tej paczki na update i się zainstalowało. Przez updater w ogóle nie robiłem. Tym bardziej dwa razy nie instalowałem. Nie doczytałem, że tak trzeba. Zniechęciło mnie to już trochę. Nie wiem czy jeszcze raz podchodzić do tematu.

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...