Skocz do zawartości

Problem z instalacją TWRP i MIUI POLSKA


Guzek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy próbie wgrania MIUI Polska napotkałem na błąd którego nie potrafię obejść. Telefon udało mi się odblokować i przy następnym kroku "wgraniu TWRP" w konsoli adb po wpisaniu fastboot divaces wyskakuje mi coś takiego jak na sc jakieś pomysły jak to naprawić?x1.thumb.png.f0ffa0a3a3673770bc2b04edd87f9914.pngx2.thumb.png.48a6df9fa63d73644b0abdcbe5b1db62.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem mianowicie po odblokowaniu bootloadera w mi6, zainstalowaniu twrp i wrzuceniu pliku instalacyjnego na telefon zauważyłem że po wyłączeniu telefonu i próbie odpalenia twrp kombinacją vol+ power włącza się jakieś mi recovery 3.0. Zbootowałem telefon do twrp przez komputer komendą ale twrp zamiast normalnej pamięci wbudowanej widzi jakieś dziwne foldery z liter i cyfr (komputer w twrp widzi to samo a po zbootowaniu do systemu pokazują się normalne foldery). Nie mogę przez to zainstalować miui polska. Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam  mam taki problem ze po każdej aktualizacji miui twrp wraca do wersji 3.1.1.0   ,instalowałem nowsza 3.1.1.1 przez twrp i przez adb lecz ciagle jest to samo czyli  żeby mieć nowsze twrp muszę je zaktualizować po aktualizacji miui , tez tak macie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję pomocy....

Odblokowałem BL, zainstalowałem TWRP i najnowszą wersję MiuiPolska (z 14.09) - do tego momentu było ok....

Po czym zrobiłem Wipe i Reeboot i w tym momencie pojawił się problem. Telefon się nie uruchamia, ekran czarny, ani twrp ani fastboot nie działają...

Co mogę zrobić w tej sytuacji? Da radę coś samemu ogarnąć? Jeśli nie to serwis da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: mam xiaomi.eu 7.9.21, instaluję miflashem china dev, flashuję twrp, flashuję xiaomi.eu 7.9.21 - bootloop. Znowu miflash, tym razem global dev. Sytuacja się ponawia. Próbuję jeszcze kilka razy, wersja najnowsza, wersja z sierpnia, z wipe system, bez wipe system, z wipe all i... nic. System instalowany przez miflash działa bez problemu, a system z paczki wrzuconej przez twrp nie wstaje, mimo kilkugodzinnych prób. Za pierwszym razem, po odblokowaniu bootloadera zainstalowałem xiaomi.eu bezproblemowo, od tamtej pory co tydzień wrzucałem też aktualizacje i również wszystko działało. A teraz nagle telefon nie przyjmuje "naszego" softu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile maksymalnie moze ladowac sie Miui Polska przy pierwszym uruchomieniu zaraz po instalacji z TWRP?


Zrobilem tak
Mi6 ze standardowo odblokowanym bootloaderem z gearbestu > Update przez OTA > Instalacja TWRP z eu.dl.twrp.me/sagit > Wipe cache i dalvik + data > Instalacja MiuiPolska... Minelo 30 minut i widze logo Mi i ruszajace sie 3 kropaczeki na dole ekranu.

Telefon cos chyba sobie robi bo jest cieply w okolicy czytnika lini papilarnych...

 

Po 50 minutach wiszacego logo Mi, wylaczylem powerem, wszedlem do TWRP, probowalem jeszcze raz zainstalwac "xiaomi.eu_multi_MI6_7.9.21_v9-7.1" bez powodzenia. Zainstalowalem "xiaomi.eu_multi_MI6_7.8.24_v9-7.1" ktora poszla bez problemu i nastepnie jeszcze raz zainstalowalem 7.9.21_V9-.71 i poszla juz normalnie. Za kazdym razem przed i po wgraniu romu robilem Wipe cache i dalvik oraz data....

Edytowane przez xrobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgranego globala 7.9.22 - dev beta - przy jakiejkolwiek próbie instalacji dowolnego MIUI pod MI6 (starsze i nowsze wersje ) nic nie daje rady cały czas ekran wisi na boot logo i 3 kropkach - próbowałem wszystkiego i jedyny ROM jaki działa to dev global (bl oczywiście unlock) - jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, stjimmy.jos napisał:

Mam wgranego globala 7.9.22 - dev beta - przy jakiejkolwiek próbie instalacji dowolnego MIUI pod MI6 (starsze i nowsze wersje ) nic nie daje rady cały czas ekran wisi na boot logo i 3 kropkach - próbowałem wszystkiego i jedyny ROM jaki działa to dev global (bl oczywiście unlock) - jakieś pomysły?

Dokładnie ten sam problem u mnie. Dodam jeszcze, że global dev startuje bezproblemowo zarówno po instalacji przez miflash, jak i przez TWRP. Po mojemu skrypt jest w pewien sposób wybrakowany i xiaomi.eu flashuje się tylko na starszych wersjach xiaomi.eu, a na globalu jest jakaś "kolizja".
PS. Pobieram od nowa zip, bo widzę, że od wczoraj jest jakiś nowszy plik 7.9.21 z innym MD5 na serwerze.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, damian12332146 napisał:

Dokładnie ten sam problem u mnie. Dodam jeszcze, że global dev startuje bezproblemowo zarówno po instalacji przez miflash, jak i przez TWRP. Po mojemu skrypt jest w pewien sposób wybrakowany i xiaomi.eu flashuje się tylko na starszych wersjach xiaomi.eu, a na globalu jest jakaś "kolizja".
PS. Pobieram od nowa zip, bo widzę, że od wczoraj jest jakiś nowszy plik 7.9.21 z innym MD5 na serwerze.

Właśnie ja podejrzewam, że coś się kłóci z wersją MIUI - może przez to, że global dev to 7.9.22 - a xiaomi.eu najnowsze to 7.9.21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, stjimmy.jos napisał:

Właśnie ja podejrzewam, że coś się kłóci z wersją MIUI - może przez to, że global dev to 7.9.22 - a xiaomi.eu najnowsze to 7.9.21?

Może nam się firmware zaktualizował po zainstalowaniu 7.9.22? A w xiaomi.eu jest starszy? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stjimmy.jos napisał:

Tak czy owak wersja wczorajsza też nie działa - pozostaje czekać na nowy release z numerkiem 7.9.22 - może ten lub przyszły tydz będzie

Najbliższe wydanie podobno 7.10.9. Więc trochę sobie poczekamy... Ja aktualnie próbuję odtworzyć wszystkie kroki, które wykonałem przy pierwszej instalacji xiaomi.eu na moim Mi6. Najpierw china dev 7.8.15, a potem xiaomi.eu 7.8.17. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, damian12332146 napisał:

Najbliższe wydanie podobno 7.10.9. Więc trochę sobie poczekamy... Ja aktualnie próbuję odtworzyć wszystkie kroki, które wykonałem przy pierwszej instalacji xiaomi.eu na moim Mi6. Najpierw china dev 7.8.15, a potem xiaomi.eu 7.8.17. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

7.10.9 to wyższy numer niż 7.9.22 :P

8 minut temu, damian12332146 napisał:

Najbliższe wydanie podobno 7.10.9. Więc trochę sobie poczekamy... Ja aktualnie próbuję odtworzyć wszystkie kroki, które wykonałem przy pierwszej instalacji xiaomi.eu na moim Mi6. Najpierw china dev 7.8.15, a potem xiaomi.eu 7.8.17. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

7.10.9 to wyższy numer niż 7.9.22 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stjimmy.jos W końcu... Rozwiązanie było tak banalne, że aż mi głupio. Zainstaluj xiaomi.eu i puść komendę "fastboot format userdata" w konsoli. Oczywiście skopiuj z pamięci pliki, których nie chcesz stracić.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, damian12332146 napisał:

@stjimmy.jos W końcu... Rozwiązanie było tak banalne, że aż mi głupio. Zainstaluj xiaomi.eu i puść komendę "fastboot format userdata" w konsoli. Oczywiście skopiuj z pamięci pliki, których nie chcesz stracić.

Ja próbuję pierwszy raz wgrać jakikolwiek rom i czy to global czy to miuipolska 30 minut i nic się nie dzieje, spróbowałem tej komendy i jeszcze raz próbuję betę wgrać.

Dziękuję działa miui 9 :)

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozwiązaniem problemów z długim ładowaniem się wgranego ROMU jest wipe "DATA" z poziomu TWRP- Kasuje ono szyfrowanie partycji w naszych telefonach. Jak to zrobić?:

1. Najpierw flashujemy TWRP przy pomocy komputera (ADB), telefon w trybie "Fastboot"

2. Uruchamiamy telefon w trybie Recovery. Komenda: " fastboot boot twrp.img", albo przyciski VOL+ i Power.

3. Wchodzimy w "WIPE" i robimy "Format Data", dla potwierdzenia musimy wpisać "yes". Potem z menu Reboot wybieramy "Reboot Recovery"

4. Po uruchomieniu się telefonu w twrp widoczny będzie jedynie katalog "TWRP" do niego z komputera wklejamy nasz ROM, np. miuipolska. 

5. Flashujemy skopiowany ROM i uruchamiamy telefon ponownie. Rozruch powinien trwać nie więcej niż 3-4 minuty.

Pzdr.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShadowUSM wow Ameryki nie odkryłeś , w każdym wątku aktualizacji jest dokładnie opisane co należy wykonać przy pierwszej instalacji xiaomi.eu. Dobrze że w pierwszym poście na forum nam o tym wspomniałeś bo nikt tego tutaj nie wiedział :D 

Cytat

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...