Skocz do zawartości

Problem z instalacją TWRP i MIUI POLSKA


Guzek

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonale sobie z tego zdaje sprawę że Ameryki nie odkryłem, w instrukcji wgrywania miuipolska na oficjalnej stronie również jest to wszystko napisane, a pomimo to kilkanaście osób w tym temacie nie wie dlaczego telefon uruchamia się 40 minut i dalej nie odpala, tak więc daruj sobie uszczypliwości.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.09.2017 o 19:09, slimdick napisał:

@ShadowUSM wow Ameryki nie odkryłeś , w każdym wątku aktualizacji jest dokładnie opisane co należy wykonać przy pierwszej instalacji xiaomi.eu. Dobrze że w pierwszym poście na forum nam o tym wspomniałeś bo nikt tego tutaj nie wiedział :D 

 

Widzisz, ja korzystalem z poradnika "Instalacja MIUI 2016/17" i tam informacje o "formata data" mamy taka:

Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych. 

Mi6 mialo fabrycznie Androida 7 wiec tego nie robilem, a jednak trzeba to zrobic. Wiec nie dziw sie, ze ShadowUMS to napisal, aby pomoc innym. 
 

Edytowane przez xrobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 minut temu, DanielDD napisał:

Witam, mam problem, a mianowicie komputer z win 8.1 nie wykrywa telefonu mi6 w trybie fastboot. Telefon ma włączone debugowanie USB więc powinno być wszystko okej. Sterowniki zainstalowane. Co może być nie tak?

Wyłączyłeś cyfrowe podpisywanie sterowników?

http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Okej, tylko które najlepiej sterowniki zainstalować? Uniwersalne ADB&fastboot, z miflasha czy autmatyczne jakie zainstaluje Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś znawca się wypowie bo ja trochę się zamotałem.

Przyszedł do mnie MI6, rom Global 8.5 NCAMIEG. Chciałem wgrać jak zawsze MIUI PL.

To mój trzeci lub czwarty telefon Xiaomi i dopiero teraz mam jakiś problem. Konto 100% więc klikam żeby podać dane i kliknąć UNLOCK.

A tu od razu mam link do pobierania Miflash. Czy to oznacza, że mając zgodę na poprzedni telefon, na tym nie muszę czekać?

Spróbowałem więc "dodaj konto i urządzenie" w stan odblokowania, ale mam informację "86006 i krzaki".

Z tego co widziałem to jakiś błąd i powinno się wgrać rom dev.

No i teraz pytanie - mam go wgrywać czy czekać na jakieś jeszcze inne cuda odnośnie odblokowania?

Jeśli mam go wgrać to jak i skąd? Nie mam odblokowanego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz powiązało.

Ale dostałem info:

Couldn't Unlock
After 72 hours of trying to unlock the device

Chyba pozostaje czekać.
Jednak za duże szczęście jakby w dzień otrzymania telefonu udało się wymienić kartę SIM i jeszcze przejść na MIUI PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest złe. Mam nowy telefon i nie mogę go używać:P

Tzn mogę ale juz poczekam na MIUI PL bo nie chcę co chwilę ustawiać tego wszystkiego.
Ważne, że coś ruszyło. Przy RN3Pro i wcześniejszych troszkę inaczej to wyglądało. 

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 21:10, Orjon napisał:

Hm, gdybyś miał Linuxa to zalecałbym instalację na nim, bo na nim nigdy nie miałem żadnych kłopotów. Telefon w fastboot, tak? Spróbuj jeszcze zainstalować sterowniki z aplikacji MiUnlock.

Tylko że ja muszę wgrać China Rom, aby móc odblokować bootloader, i potem móc wgrać miuipolska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orjon napisał:

No ja wiem, tylko mówię o sterownikach z MiUnlock, one powinny zadziałać także dla MiFlashTool.

tapnięte z Redmi 4a
 

Zmieniłem sprzęt, teraz mam taką sytuację iż fastboot devices nie wykrywa urządzenia ale Miflash i Miunlock wykrywają. Niestety przy próbach flashowania zacina się już na początku na informacji: "&fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *MSM8953" || fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *mido" || echo Missmatching image and device" usunąłem to w pliku bat i dalej nie chce pójść

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
ile trwa wstawanie systemu po instalacji nowego systemu? MIUI Polska cos dlugo wstaje przeszlo 45min i nic. na ekranie jest tylko ikona MI i na dole ''unlocked''
Zrób wipe format data wpisz yes i dopiero wgrywając soft.


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę zainstalować TWRP, ale po reboot wraca do systemowego.
TWRP nie widzi żadnej pamięci, mount nie pomaga, generalnie nie mogę ponownie zrootować telefonu.
To się stało po którejś z wcześniejszych aktualizacji.
Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...