Skocz do zawartości

Wgranie ROMU MIUI 8 Xiaomi.eu z PL na Xiaomi Redmi 4x ROM MUI Global Stabilna


daro69

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.08.2017 o 16:50, meccaryn napisał:

Haha, dobre. Xiaomi.eu na Redmi 4X ma drena takiego, że 6h screen-on-time jest ciężko wyciągnąć. Gdzie na globalu lecisz po 8-10h. 

Ja "na moje amatorskie oko" powyłączałem zbędne rzeczy (w Xiaomi.eu) zostawiłem animacje, mam motyw i synchronizację poczty. I wyciągam 2-3 dni używając głównie FB Lite i aplikacji Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, angry said:

Ja "na moje amatorskie oko" powyłączałem zbędne rzeczy (w Xiaomi.eu) zostawiłem animacje, mam motyw i synchronizację poczty. I wyciągam 2-3 dni używając głównie FB Lite i aplikacji Internet.

A jak z SOT-em? Jaki czas? I jaka wersja systemu?

Edytowane przez ZduneeeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@angry

Bardzo dobre rezultaty osiągnąłeś. Godne zazdroszczenia.

Testuję MIUI9 i jest różnie. Za pierwszym razem dobiłem do do prawie 8h, ale to będąc w domu. A np. aktualnie mam 1.5h SoT i 76% - jak nic wychodzi, że max wycisnę 6h. Też nie używam raków androida, czyli FB/Snap/messenger i inne społecznościówki. Aplikacji nie mam dużo. Z siatką 5x5 mieszczę się na 2 ekranach. Uprawnienia rozdaje rozważnie. Nie ubijam aplikacji działających w tle, niech system się tym zajmuje.

Może to kwestia egzemplarza. Widzę, że niektórym trzyma dobrze, a innym podobnie do moich obserwacji. Wszak rozrzut jakościowy u xiaomi to nic nowego. (różne podzespoły, różne jakości wykonania, np. spasowanie modelu 3S...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Chce zmienić Rom  na xiaomi.eu.

Napiszę procedurę tak jak ja to zrozumiałem. 

Proszę mnie poprawić jeśli coś źle napisze. 

1.Odblokowujemy bootloadera wg instrukcji miflashem. 

2. Instalujemy fastfood adb na komputerze. I stery. 

3. Wygrywamy Rom 

Miflashem czy Twrp?  Który sposób jest bezpieczniejszy i prostszy?? 

Proszę o link do najnowszego roku 4x santoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące odblokowania bootloadera w Redmi 4X. Posiadam juz MI5 z odblokowanym bootloaderem. I teraz chcąc odblokować 4X podpinam telefon pod moje konto Xiaomi i już nie muszę wysyłać prośby o odblokowanie ? tylko mam czekać aż 4X zostanie dodany do mojego konta tak ? Bo przy próbie odblokowania wyskoczyło mi coś że po 72 godzinach będę mógł spróbować odblokować jak telefon zostanie powiązany z moim kontem ? Czy tak to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Temat wątku chyba upoważnia mnie do zadania tego pytania tutaj. Czy jest tu ktoś z R4x, kto się przesiadł z Global Stable na EU/dev i tego żałuje, lub może niekoniecznie żałuje, ale potrafi wskazać jakieś minusy takiej zmiany?

Pierwszy dzień testuję R4x, na razie na Global Stable (8.2.10.0) i to, co mi się szybko rzuciło w oczy, to dobre zarządzanie RAM-em (porównuję do Mi5 na EU dev, który też ma 3 GB RAM). W przypadku R4x nie tylko że jest wiecej wolnego RAM (po otwarciu mniej więcej tych samym apek), ale też żadna apka nie została ubita albo "przymrożona", z czym się na Mi5 spotykam nieustannie (u mnie raczej "przymrażanie", ubijanie rzadko, ale dużo ludzi zgłaszało na forum ubijanie). Wiem, że to są 2 zupełnie różne telefony i nie wnioskuję z tego, że jak zmienię w R4x Global Stable na EU dev to się musi pogorszyć zarządzanie RAM-em. Pytam o Wasze doświadczenia i spostrzeżenia.

Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jumpertomek napisał:

Czyli bateria na miui polska trzyma krócej trochę ? ogólnie warto na andka 7 przejść? na globalu nie mam dźwięku smsa ;/  

Wgranie andka 7 zablokuje mi bootloader i znowu musze go odblokować tak ? recovery też mi usunie ?

Na której konkretnie wersji Global nie masz dźwięku SMS? Ja na razie testuję ten telefon na Globalu Stable 8.2.10.0 i dźwięk SMS jak najbardziej jest. Przede mną testy na Globalu dev, a potem na EU. Testuję różnice wnikliwie, powoli i dokładnie. Wyniki będę miał za ok. 2,5 miesiąca.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do aktualizacji. Myślę, że nie potrzebne będzie zakładanie nowego tematu.

Mam MIUI9 Polska na 4X i pojawiła się pierwsza aktualizacja tygodniowa. Rozumiem, że jak kliknę pobierz to po pobraniu aktualizacji muszę wejść w recovery i wgrać .zip? Wipe cache i dalvik potem robić? Żadnych danych nie tracę po aktualizacji?

Edytowane przez Rygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wgrać nasze xiaomi.eu na swojego Redmi 4X aktualnie na pokładzie jest Global 8.5 Stabilna 8.5.2.0 z androidem 6
1. Odblokowanie bootloadera
2. Fastboot na PC
3. TWRP
4. Soft ze strony na kartę SD odpalić twrp i wgrać.
Tak to ma chyba działać
Poratujecie jakimiś linkami do odblokowania botloadera, fastboot oraz twrp
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cypajak napisał:

3. TWRP
4. Soft ze strony na kartę SD odpalić twrp i wgrać.

Przed wgrac, jeszcze WIPE w TWRP.

3 godziny temu, cypajak napisał:

Poratujecie jakimiś linkami do odblokowania botloadera

Jest na forum w dziale tutorial

3 godziny temu, cypajak napisał:

fastboot

Jest na forum w dziale tutorial

3 godziny temu, cypajak napisał:

twrp

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Ciezko samemu poszukac? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cypajak napisał:

Chciałbym wgrać nasze xiaomi.eu na swojego Redmi 4X aktualnie na pokładzie jest Global 8.5 Stabilna 8.5.2.0 z androidem 6

Daj znać proszę, jak się uda, jak odczuwasz różnicę. W szczególności w zarządzaniu RAM-em (szybkość przywracania apek z tła). A także, jak z jakością dźwięków tła w nagraniach video. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...