Skocz do zawartości

MIUI 9: błędy i braki w tłumaczeniu


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

On Wed Apr 04 2018 at 9:51 AM, Acid said:

Nic nie widać na zrzucie

 

Screenshot_2018-04-04-14-02-03-236_com.android.thememanager.png

Coś się rozjeżdża

Screenshot_2018-04-04-19-16-12-410_com_miui.powerkeeper.thumb.png.57b782f020c5591feb7fb77e3b81f2a5.png

poza tym jest niepoprawny APN internetu dla sieci Plus. w sekcji APN zamiast "internet" powinno być "plus" inaczej nie działa LTE :)

Edytowane przez a_lewicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2018 o 18:09, a_lewicki napisał:

Wciąż zdublowany dzwonek, braki tłumaczeń zgłaszane do poprzedniej wersji nie uzupełnione (poza nazwami dzwonków)

 

Niektóre dzwonki są nasze dodatkowe w stosunku do np. Globala i nie są tłumaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest błąd kompilacji na niektórych, stąd jest angielski DocumentsUI. Brzeczyk jest cóż nie wiadomo dlaczego. Występuje tylko raz w tłumaczeniu a w systemie dwa razy i jak widać drugi plik nie jest sortowany alfabetycznie czyli to błąd systemu. Lepiej olać i tyle.

Wysłane z MI 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2018 o 11:10, a_lewicki napisał:

Jakoś na wersji global beta wszystko jest w porządku. Brzęczyk jest tylko raz. Więc to nie jest jakiś błąd programistów MIUI tylko błąd xiaomi.eu. Z DocumentsUI jest tak samo..

Przy wybieraniu dzwonka budzika już Brzęczyk i występuje obok siebie 

 

per buffer zostaje. Musieliśmy zablokować tłumaczenie tego miejsca ponieważ występują różnice w urządzeniach i tłumacze nie robią tego dobrze. Brzęczyk cóż, po stronie tłumaczenia jest ok. DocumentsUI powoduje błąd kompilacji stąd póki co zablokowany.

20 godzin temu, Kosarz5 napisał:

Braki na Redmi 3

 

wygląda na błąd kompilacji touchassistant.apk. Bo to jest tłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż brak tłumaczenia

Screenshot_2018-04-28-09-03-50-318_android.png

W przeglądarce przy ikonie kart wyskakuje dymek który informuje jak zamykać karty. Jest tam komunikat "Przesuń w górę aby zamknąć" co jest nie prawdą. Po zmianie wyglądu widoku kart trzeba przesunąć w bok żeby zamknąć

Edytowane przez a_lewicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 10:37, mrosi napisał:

Nawet po pełnym wipe, czyszczeniu danych przeglądarki, etc. Wciąż chińskie "krzaczki"...:

Poza tym, pogoda nie aktualizuje się automatycznie. Pobiera dane dopiero po uruchomieniu aplikacji pogody.

Ostatnia wersja, 8.4.26, wciąż to samo.

W przeglądarce, po kliknięciu w pasek adresu, pojawiają się cztery przyciski z "krzaczkami". Wyłączyłem wszędzie gdzie się dało "Reklamy": bez efektu.

Pogodynka (widżet) nadal nie aktualizuje się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od błędu(?):

Screenshot_2018-05-09-23-13-29-057_com.android.vending.thumb.png.7753a13e0e947becb2b3a14b1b3d838c.png

Na dole urywa się tekst.

W rejestratorze ekranu mimo ustawienia nagrywania na microsd nagrywa w pamięci teleofnu.

W właściwy błąd:

Wchodzimy w kalendarz i wybieramy dodaj wydarzenie. Zaznaczamy cały dzień i data wydarzenia przestawia się na 31.12.1969. Po kliknięciu na tą datę pokazuje prawidłową. Wydarzenie "Do" jest taka sama jak od. Przy przełączeniu bez przypominania przestawia "Do" na następny dzień.

Wideo: https://streamable.com/zqc8w

Objawy są na redmi 3 oraz redmi 4x (na innych nie sprawdzałem). Błąd zgłaszam chyba 1,5 miesiąca, ale widać mają gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to zamierzone, czy jakiś błąd...

Panel sterowania -> Czyszczenie. Po przeprowadzeniu czyszczenia, wykonanie gestu cofania w Mi MIX2 powoduje uruchomienie skanera antywirusa. Bez względu na to, w którym miejscu krawędzi wykona się gest. To samo, jeśli przełączyć się z gestów na przyciski systemowe w sekcji "Nawigacja systemowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2018 o 19:09, qwerty01 napisał:

Na dole urywa się tekst.

Cóż ale to apka Google...

Dnia 14.05.2018 o 19:09, qwerty01 napisał:

W rejestratorze ekranu mimo ustawienia nagrywania na microsd nagrywa w pamięci teleofnu.

Cóż. Bug pozostaje bugiem w redmi 3. Może kiedyś naprawią w MIUI.

Dnia 14.05.2018 o 19:09, qwerty01 napisał:

Wchodzimy w kalendarz i wybieramy dodaj wydarzenie. Zaznaczamy cały dzień i data wydarzenia przestawia się na 31.12.1969. Po kliknięciu na tą datę pokazuje prawidłową. Wydarzenie "Do" jest taka sama jak od. Przy przełączeniu bez przypominania przestawia "Do" na następny dzień.

Faktycznie wstawia się domyślna data dla wydarzenia. Nie ma jak poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zgłosić drobny błąd. Dotyczy on powiadomienia o przekroczeniu pakietu danych. Screen wyjaśnia wszystko. Jest już od wielu wersji, w między czasie robiłem instalację na czysto więc to na pewno nie problem po mojej stronie. Mi5, zrzut ekranu z wersji 8.5.24. Tak wiem, że mam inny motyw - na domyślny jest to samo.

c19dbd327033710f4d4b99b096cef9f8.jpg

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...