Skocz do zawartości

MIUI 9: błędy i braki w tłumaczeniu


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim redmi 4x, na MIUI9 7.12.14 Nie działa poprawnie przełącznik "godziny ciszy"
Po kliknięciu, pojawia się na pasku ikonka przekreślonego dzwonka, ale sam przełącznik się nie włącza. Dodatkowo aby wyłączyć muszę wejść w ustawienia, bo z kafelka nie dam rady.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 9 / v9.1.4.0 (NAACNEI) stabilna

(MI5 Pro)

Ubytek w tłumaczeniu "Plików śmieci: %s"

@zyggi odnośnie kompasu to u mnie z kolei jest błąd w stopniach jak sprawdzam poziom pionowo - pokazuje wartość "-0", a dopiero potem "-1" więc jest przekłamanie o 1 stopień na liczbach ujemnych, a wygląda to jak na ss.

Screenshot_2017-12-22-07-20-03-448_com.miui.home.pngScreenshot_2017-12-22-07-40-40-743_com.miui.compass.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mrosi napisał:

Jedyna różnica, że u mnie pokazuje pogodynkę nawet, jeśli ustawię budzik tylko w wybrane dni (np. pn - pt).

u mnie też, natomiast nie działa jak się ustawi powtarzanie na "nigdy" - trochę to bez sensu bo ja codziennie ustawiam sobie budzik na kolejny dzień na inną godzinę i przez to nie mam szans na poranną prognozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - czy ikonka baterii w asystencie jest taka jaka ma być? To tęczowe kółeczko? Bo u mnie wygląda to tak:

5a44d27b4574c_2017-12-2812_14_47.thumb.jpg.de2b8b62a690a0860729ca7de07f5593.jpg

1 minutę temu, mrosi napisał:

Spróbuj ustawić na "Tylko raz". Zasada działania powtarzania budzika ta sama, a może coś zmieni.

No ale właśnie tak mam ustawione powtarzanie "tylko raz" a potem świeci się wybrana opcja "nigdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RASTY777 napisał:

I jeszcze jedno - czy ikonka baterii w asystencie jest taka jaka ma być? To tęczowe kółeczko? Bo u mnie wygląda to tak:

No ale właśnie tak mam ustawione powtarzanie "tylko raz" a potem świeci się wybrana opcja "nigdy".

Co do Asystenta - nie wiem, nie używam.

Co zaś do alarmu, to ciekawe. Nie zwróciłem uwagi. Faktycznie, u mnie też po wybraniu "Tylko raz" później pokazuje "Nigdy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrosi napisał:

Co do Asystenta - nie wiem, nie używam.

a chciałoby Ci się sprawdzić? włączyć go na chwilę i dodać ten skrót - w opisie 12.21 jest "poprawiona ikona Baterii w Asystencie" a u mnie jest tak jak było wcześniej - nie wiem czy poprawa polega na tym, że działa i jest klikalna (bo był z tym problem) czy powinna też się zmienić grafika - chyba tak bo to kółeczko jest bezsensu i wygląda jak jakieś domyślne i do niczego nie pasuje...

13 minut temu, mrosi napisał:

Co zaś do alarmu, to ciekawe. Nie zwróciłem uwagi. Faktycznie, u mnie też po wybraniu "Tylko raz" później pokazuje "Nigdy"...

To w zasadzie jest logiczne - wybierasz alarm "tyko raz" to potem pisze, że powtarzanie "nigdy" - pasuje, tylko że nie ma tej porannej prognozy wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RASTY777 napisał:

a chciałoby Ci się sprawdzić? włączyć go na chwilę i dodać ten skrót - w opisie 12.21 jest "poprawiona ikona Baterii w Asystencie" a u mnie jest tak jak było wcześniej - nie wiem czy poprawa polega na tym, że działa i jest klikalna (bo był z tym problem) czy powinna też się zmienić grafika - chyba tak bo to kółeczko jest bezsensu i wygląda jak jakieś domyślne i do niczego nie pasuje...

Jest ikonka. Jest klikalna i przenosi do historii zużycia baterii. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zrobić. Nawet nie musisz raportować.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam wpis [mention=23981]RASTY777[/mention]. Każdy kolejny wpis z historii pogodynki jest okraszony "krzaczkami"
Jedyna różnica, że u mnie pokazuje pogodynkę nawet, jeśli ustawię budzik tylko w wybrane dni (np. pn - pt).
Te chińskie krzaki niestety nie leżą w tłumaczeniu. Póki co musi tak zostać. Chińczyki programuja swoje aplikacje jak chcą...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrzaczajacy się skaner dokumentów i wizytówek. QR działa bez zarzutu.

java.lang.UnsatisfiedLinkError: dalvik.system.PathClassLoader[DexPathList[[zip file "/system/framework/miuistatssdkshared.jar", zip file "/system/framework/android.test.runner.jar", zip file "/system/priv-app/MiuiScanner/MiuiScanner.apk"],nativeLibraryDirectories=[/system/priv-app/MiuiScanner/lib/arm64, /system/fake-libs64, /system/priv-app/MiuiScanner/MiuiScanner.apk!/lib/arm64-v8a, /system/lib64, /vendor/lib64, /system/lib64, /vendor/lib64]]] couldn't find "libQuadrangleRecognizer.so"
    at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Runtime.java:972)
    at java.lang.System.loadLibrary(System.java:1530)
    at com.xiaomi.recognizer.Quadrangle.<clinit>(Quadrangle.java)
    at com.xiaomi.recognizer.Quadrangle.detectByteArray(Quadrangle.java)
    at com.xiaomi.scanner.module.DocumentModule$DocumentHandler.detectPreviewData(DocumentModule.java)
    at com.xiaomi.scanner.module.DocumentModule$DocumentHandler.handleMessage(DocumentModule.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java)
 

 

7.12.28.  Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marrik napisał:

Braki w tłumaczeniu w Panel sterowania/użycie danych/ograniczenia aplikacji/menu jest "Background connections", po wybraniu reszta też jest nie przetłumaczona.

masz Rom globalny, a więc przytoczę, bo widzę, że nie raczyłeś przeczytać pierwszego postu:

"Zgłaszamy tutaj błędy w tłumaczeniu do MIUI 9 od xiaomi.eu (miuipolska).
NIE zgłaszamy błędów w Globalu - nie bawimy się globalem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Acid napisał:

Rom Global ma czcionkę bold na pasku statusu. Xiaomi.eu nie. Łatwo rozpoznać w ten sposób rom.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli dobrze rozumiem, pasek statusu to ten pasek na samej górze gdzie jest godzina, operator, bateria tak?

A Bold to chodzi Ci o Pogrubienie?

W takim razie mylisz się. Zmień sobie z Polskiego na English (US) i jest Bold na xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2018 o 09:37, Marrik napisał:

Braki w tłumaczeniu w Panel sterowania/użycie danych/ograniczenia aplikacji/menu jest "Background connections", po wybraniu reszta też jest nie przetłumaczona.

 

Potwierdzam brak tłumaczenia MIUI 9.3 (MIUI Polska) 7.12.28

RN4x

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...