Skocz do zawartości

MIUI 9: błędy i braki w tłumaczeniu


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.09.2017 o 10:23, Tartary napisał:

Szukam, pytam i nie mogę znaleźć odpowiedzi. W przeglądarce pojawiły się jakieś chińskie zakładki, których nie da się usunąć. Po czyszczeniu danych aplikacji chińskie zakładki wracają.  Soft wgrany po czyszczeniu przez miflash. Jest jakiś sposób, żeby to wyłączyć? 

Udało się pozbyć tych chińskich znaczków?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tom3k napisał:

Udało się pozbyć tych chińskich znaczków?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Tak. Okazało się, że po wgraniu miui 9 na czysto po miflash region jest zmieniony na Chiny i nie ma możliwości zmiany na jakikolwiek inny.

Próbowałem zmienić region według tego poradnika:https://techvs1.wordpress.com/2016/12/31/how-to-fix-region-issue-on-miui-8-redmi-note-3/amp/

Tyle tylko, że zmieniałem cn na pl ,ale przy końcu wyświetlała się informacja z niepowodzeniem, więc próbowałem usunąć cały plik z regionem i przy końcu taka sama informacja. 

Po kilku próbach zrestartowałem telefon i okazało się, że region Chiny wyłączony i w przeglądarce nie ma chińskich znaczków. 

Otwórz ustawienia i na górze w wyszukiwarce wpisz region i wejdź tam. Jak się pojawi Chiny z ptaszkiem na zielono to znaczy, że włączony,  a jak będzie Chiny na czarno to wyłączony i powinno być bez chińszczyzny. 

Screenshot_2017-10-03-00-15-31-556_com.android.settings.png

Edytowane przez Tartary
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest nieco inny problem niż błąd w tłumaczeniu. Tłumaczenie jest zapewne idealne. Chodzi o to, że ta funkcja (autoprzywracanie danych apek z chmury Google) po prostu w ogóle nie działa pod MIUI i można by to jakoś napisać w tym tłumaczeniu, np. dodać na końcu w nawiasie (nie działa pod MIUI) albo cokolwiek.

Nie ma też chyba żadnego sensu ani zastosowania kolejna pozycja poniżej ("Konto Google"). Tam w środku jest tylko info "Funkcja zablokowana przez aministratora", choć nie wiadomo, o jaką funkcję chodzi i kto co zablokował (tak samo się tam wyświetla pod Lineage OS).

ap.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem Forum i nie wiem czy wybrałem dobry dział do napisania postu.Mój telefon to  Redmi Note 4 A .Odblokowałem bootloader, zmieniłem room z 8.5.1 global i z pomocą poradnika udało mi się wgrać rom  Miui 9 Xiaomi.eu 7.9.21,jednak jak sprawdziłem  nie wszystkie aplikacje są przetłumaczone na jęz polski.Jedna  to aplikacja Video  i nie wiem czy tak to powinno być czy może coś zrobiłem źle że  nie wszystko jest przetłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak na innych modelach, ale na Mi4C jest złe tłumaczenia podczas usuwania historii pobranych

Screenshot_2017-11-04-13-17-24-707_com.android.providers.downloads_ui.thumb.png.6eaa8b0ff48cd75693e42a9ff3d110a0.png

"Usuń pobrane pliki z urządzenia" - jak jest zaznaczona ta opcja, to plik zostaje. Jak jest odznaczona (tak jak na screenie) to plik zostaje usunięty z urządzenia. Czyli tłumaczenie ma dokładnie odwrotne znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można zgłaszać tu tylko błędy w tłumaczeniu, ale:

W miui9 na Redmi Note 4x nie działają 2 rzeczy:

1. Czujnik zbliżeniowy

2. Pokazuje, że nie czyta karty sim. SMS i połączenia da się odebrać, ale nie da się zadzwonić ani wysłać SMS. Panel "sieci komórkowe" jest wyłączony (na szaro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...