Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie czy ktoś może wie coś o możliwości odblokowania trybu manualnego w aparacie mi6. Bardzo zirytował mnie fakt że po złamaniu mi5 pro, gdy przesiadłem się na mi6 w aparacie nie ma sensownych długości czasów naświetlania tylko 1/2s lub przy drugim aparacie 1/4s. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Tobie nie chodzi o odblokowanie trybu ręcznego bo ten masz od razu. 

Co do tego co pytasz - nie ma możliwości wydłużenia czasu naświetlania. Wydłużanie nic nie daje, aparat i tak skraca ten czas do 1/4(1/2)s.

Jedyne co pozostaje to mieć nadzieję, że dadzą normalny czas naświetlania. Poprzednicy Mi5, Mi5s, Plus, a nawet chyba Mi3/Mi4 mają po 32 sekundy, więc dziwne że Mi6 dali czas z Redmi. Może to pomyłka, może sprzątaczka zły numerek wpisała, nikt nie wie.

Trzeba czekać, jak zawsze u nich :) 

Sprawa jest dziwna bo sam się tym zainteresowałem. Co ciekawe w xml w kamerze /values/arrays.xml są wszystkie wartości aż do 32s dla MI6. Ale z jakiegoś powodu czasy powyżej 1/4 sekundy są ukryte/zablokowane. Innymi słowy one są i to pięknie zdefiniowane w arrays ale po prostu w UI się tam nie wyświetlają. Jeszcze nie wiem czemu, prawdopodobnie apka tak naprawdę nie korzysta z tej konkretnej listy (co mnie w MIUI nie dziwi akurat...) i te czasy są zdefiniowane w smali.

• Like 2

1 godzinę temu, Acid napisał:

Co ciekawe w xml w kamerze /values/arrays.xml są wszystkie wartości aż do 32s dla MI6. Ale z jakiegoś powodu czasy powyżej 1/4 sekundy są ukryte/zablokowane.

To nic nowego, każdy telefon ma domyślne wpisy właśnie do 32 sekund. Próbowałem nawet je podmienić, że wartość 1/25 będzie miała 4 sekundy, ale to nie działa. 

Na pewno w bibliotekach sensora można to wymusić, ale wtedy tryb Auto jest bezużyteczny. 

Edited by galakty

Działa to tak wrednie, że przy Camera 2 API można w alternatywnych aplikacjach wybrać dłuższy czas naświetlania, ale zostanie i tak naświetlone przez 1/4s(1/2). Szkoda. Szukałem rozwiązania i nigdzie nie ma - na razie - niczego, żeby było to zmienione.

Edited by sp4ubw

13 minut temu, sp4ubw napisał:

Działa to tak wrednie, że przy Camera 2 API można w alternatywnych aplikacjach wybrać dłuższy czas naświetlania, ale zostanie i tak naświetlone przez 1/4s(1/2). Szkoda. Szukałem rozwiązania i nigdzie nie ma - na razie - niczego, żeby było to zmienione.

Nope, nie ma szans. Żadne obejście nie działa :( To jest typowo zaprogramowane w bibliotece .so, a tutaj tylko devsi od aplikacji aparatu mogą coś zrobić ale i tak jest ciężko... Np defcomk zrobił na mi4c naświetlanie 16 sekund, ale... tryb auto nie działa, bo wariuje (po prostu podmienił wartości i w trybie manualnym to działa).

Może ktoś bardziej obeznany... Aplikacja aparatu bierze maksymalny czas naświetlania stąd: "android.media.camcorderprofile".

@sp4ubw @Acid

Grzebanie w smali nic nie da, wartości naświetlania, iso, bitrate, fps itp siedzą tutaj.

Guest
This topic is now closed to further replies.