ZduneX25

MIUI 9 7.8.10

Recommended Posts

10 minut temu, k3lt napisał:
Jestem swiezo po instalacji systemu i na ten moment mam zainstalowane tylko AdAway, Tapatalk, Pocket Plays, MX Player Pro, Gry Play. (no i Magisk)
Napewno masz Amazon Appstore (Underground) ?

Hmm nazwa to po prostu Appstore. Nie bardzo wiem gdzie znaleźć informacje na temat wersji apki. Gdy instaluje coś z amazona to w końcowym etapie widuje systemowy instalator, zupełnie jak bym instalował apke "manualnie" pobraną. Może masz opcję instalacji z zewnątrz wyłączoną i świruje.
db99e875bd67e7bb440a8c693797453c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by Magic_coin

45 minut temu, Antyhaker napisał:

Nie, nie jest to możliwe. Wgraj Chrome :P

EDIT. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale czy w domyślnej aplikacji do wiadomości email nie można ustawić powiadomień push dla Gmail? 

Potwierdzam, najkrótszy interwał synchronizacji to 10 minut. Szkoda z tą przeglądarką, chrome średnio mi pasuje... starczy tego marudzenia. Może spotkał się ktoś z jakąś opcją mobilnego Firefoxa (pasek adresu na dole)? Może jakieś gmeranie w about:config?

Edited by Magic_coin

2 godziny temu, Magic_coin napisał:

Wcześniej używałem telefonu z windows mobile i przyzwyczajenia pozostały. Czy w domyślnej przeglądarce MIUI (mam Redmi Note 4X) możliwe jest ustawienie paska adresu na dole?

W google play są dwie przeglądarki,,HABBIT BROWSER,, obie mają pasek adresu na dole.Sam używam jednej z nich,wypróbuj je,może któraś z nich Ci podpasuje?Ta z szarą ikonką to taka wersja lżejsza,a druga bardzo bogata w ustawienia i konfiguracje.

• Like 1

@Warson

Kliknij ikonę telefonu, wybierz dowolny kontakt z listy połączeń. Przytrzymaj palec, pojawi się menu, wybierz "edycja". Wyskoczy okno z wszystkimi połączeniami, zaznacz wszystkie klawiszem po prawej u góry, potem kosz na dole i masz historię połączeń usuniętą.

W zasadzie należałby zmienić tłumaczenie z "Edycja" na "Edycja listy połączeń", wtedy łatwiej byłoby się domyślić co kryje ta funkcja :)

Edited by sp4ubw
  • Like 1

Którym ROM polecilibyście wgrać do Redmi Note 4X? Nie ukrywam, że ta wersja troszkę mnie zawiodła. Potrzebuję romu bez błędów + długi czas na baterii

Hej,

zauważyłem że na MIUI 9 w porównaniu z MIUI 8 nie mam ikonki w pasku powiadomień informującą o stanie baterii słuchawek bluetooth.

Czyżby usunięto funkcjonalność czy czegoś nie włączyłem ?

EDIT: Nie było tematu - słuchawke miałem podłączoną tylko na media a niena telefon. Po włączeniu telefon jest ikona ze stanem baterii.

Edited by MrUkleja

8 godzin temu, Young horny napisał:

Którym ROM polecilibyście wgrać do Redmi Note 4X? Nie ukrywam, że ta wersja troszkę mnie zawiodła. Potrzebuję romu bez błędów + długi czas na baterii

Przesiadłem się z miui 9 na ostatniego stable 8.2.4 chyba albo 8.2.5 i czas pracy na baterii jest dużo lepszy, jakość połączeń też. Jednak co stable to stable. Czekam na stabilną wersję miui 9 wtedy zainstaluje. 

Z ciekawosci - co jest takiego istotnego w tym amazonowym appstorze? Nie mam tam konta takze nie moge sprawdzic czy sie instaluje

Po restarcie telefonu resetują mi się ustawienia dźwięku i nie wiem czy było tak od początku czy może po zainstalowaniu roota i grzebaniu w kilku plikach. Też macie taki problem?0efcf0d27bdc3cafcf180b193d7952c5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, MrUkleja napisał:

Hej,

zauważyłem że na MIUI 9 w porównaniu z MIUI 8 nie mam ikonki w pasku powiadomień informującą o stanie baterii słuchawek bluetooth.

Czyżby usunięto funkcjonalność czy czegoś nie włączyłem ?

Ja wcale nie miałem takiej opcji na 8-mce...

Ja wcale nie miałem takiej opcji na 8-mce...
Już działa. Miałem słuchawki podłączone tylko do mediów a nie do rozmów telefonicznych.
Ikonka widoczna na screenie9764e08c99e69f2f635b75f022e8b250.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Po restarcie telefonu resetują mi się ustawienia dźwięku i nie wiem czy było tak od początku czy może po zainstalowaniu roota i grzebaniu w kilku plikach. Też macie taki problem?

Mi ustawienia trzyma na Redmi Note 4X
  • Like 1

@CalkiemNowy na moim Mi5 też czasem "gubi" ustawienia, chociaż rzadko. Aczkolwiek czasami nawet po przypadkowym wyjęciu wtyczki słuchawek w trakcie odtwarzania. 

• Like 1

4 godziny temu, k3lt napisał:
Gdzie zreportowac tego buga zeby ktos sie kiedys tym zajal? Amazon Appstore to jest 2 najwiekszy androidowy sklep, troche kiep zeby nie dzialal. Wogole dziwne ze na innych urzadzeniach dziala a na RN4 juz nie.

U mnie na RN4 jest ok, też używam Magisk. Appstore normalne (nie underground)

605e837ccc4a88a7c4533f204dcbf556.jpga889f25c71bfbe25af2e1191fb529677.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by arturaro

Moi drodzy, nie wiem czy testowaliście wszystkie ROMy z M9, ja z MIUI Polska przesiadłem się jeszcze na EPIC i powiem szczerze, że naprawdę warto. Może przez te hiszpańskie dodatki, podbicie dzięku, wygaszacz ekranu/power na pasku obok baterii, MOD Do restartu już wgrany... Niby niewiele, a jednak wygodnie. A wczoraj stwierdziłem, że czas chyba sięgnąć po oryginał i... Jest absolutnie pod wrażeniem. Chodzi najpłynniej że wszystkich. Robi najmniej błędów (FC), a poza tym jest bez twrp i roota... Więc się wziąłem za to... I...

Okazuje się, że "temporary" mogę sobie.. no właśnie. 

Spotkaliście się już z czymś takim?

Screenshot_2017-08-16-14-58-52-683_com.android.settings.png

7 godzin temu, fps napisał:

Przesiadłem się z miui 9 na ostatniego stable 8.2.4 chyba albo 8.2.5 i czas pracy na baterii jest dużo lepszy, jakość połączeń też. Jednak co stable to stable. Czekam na stabilną wersję miui 9 wtedy zainstaluje. 

Mógłbys jakis link do niego podesłać? Byłbym wdzięczny

Miui 7.8.10, Note 4X. Proces com.android.phone przestał działać + nie widzi sim + brak ID urządzenia. Wgrywany przez twrp bez wipe. Co zrobić?

Spoiler

java.lang.RuntimeException: Unable to get provider com.android.providers.telephony.HbpcdLookupProvider: android.database.sqlite.SQLiteDatabaseLockedException: database is locked (code 5)
    at android.app.ActivityThread.installProvider(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.installContentProviders(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.-wrap2(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)
Caused by: android.database.sqlite.SQLiteDatabaseLockedException: database is locked (code 5)
    at android.database.sqlite.SQLiteConnection.nativeExecuteForLong(Native Method)
    at android.database.sqlite.SQLiteConnection.executeForLong(SQLiteConnection.java)
    at android.database.sqlite.SQLiteSession.executeForLong(SQLiteSession.java)
    at android.database.sqlite.SQLiteStatement.simpleQueryForLong(SQLiteStatement.java)
    at android.database.DatabaseUtils.longForQuery(DatabaseUtils.java)
    at android.database.DatabaseUtils.longForQuery(DatabaseUtils.java)
    at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.getVersion(SQLiteDatabase.java)
    at android.database.sqlite.SQLiteOpenHelper.getDatabaseLocked(SQLiteOpenHelper.java)
    at android.database.sqlite.SQLiteOpenHelper.getReadableDatabase(SQLiteOpenHelper.java)
    at com.android.providers.telephony.HbpcdLookupProvider.onCreate(HbpcdLookupProvider.java)
    at android.content.ContentProvider.attachInfo(ContentProvider.java)
    at android.content.ContentProvider.attachInfo(ContentProvider.java)
    ... 11 more

No a jak z baterią? Bo ktoś pisał, że też zrobił skok na global ale powrócił bo jadło jak opętane

A sam się zastanawiam, bo u mnie kiszka zarządzaniem RAM okropny.

@Young horny a backup masz?

Edited by QBAQ

No raczej. Ja się kiedyś zagalopowałem i nawet sobie IMEI usunąłem.....Przywracaj, daj znać czy wróciło do normy.

• Like 1

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

No raczej. Ja się kiedyś zagalopowałem i nawet sobie IMEI usunąłem.....Przywracaj, daj znać czy wróciło do normy.

Zrobiłem full wipe, wróciłem do 7.8.10. Jednak przy dodawaniu odcisków palców wywaliło mi błąd. Po zablokowaniu i dotknięciu czytnika włącza się ekran blokady, telefon nie odblokowuje się. Po ponownym dotknięciu nic się nie dzieje, telefon nie reaguje, zero wibracji. Co może być przyczyną?

20863722_1653545758048859_2138865181_n.png

5 godzin temu, Young horny napisał:

Mógłbys jakis link do niego podesłać? Byłbym wdzięczny

miuipolska.pl download i wersje stabilne, ostatnia wersja

14 godzin temu, Young horny napisał:

Zrobiłem full wipe, wróciłem do 7.8.10. Jednak przy dodawaniu odcisków palców wywaliło mi błąd. Po zablokowaniu i dotknięciu czytnika włącza się ekran blokady, telefon nie odblokowuje się. Po ponownym dotknięciu nic się nie dzieje, telefon nie reaguje, zero wibracji. Co może być przyczyną?

Miałem podobny problem z czytnikiem. Mi pomogło dodanie odcisku palca i blokady (wzór lub pin) i potem w opcjach blokady ekranu kliknij aby wyłączyć ekran blokady (to usunie również odcisk palca). Po tym wszystkim dodaj ponownie swój odcisk.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Edytujemy cytowane posty !!!
  • Like 1

A na moim Globalu bardzo ładnie wszystko figurga. Bateria bardzo przyzwoicie. Ale pod M9 rzeczywiście jest dobrze poskładana.

Najzabawniejsze, że umyśliłem sobie modernizacje i w nie poszedłem ;)

Najpierw TWRP ver 3.1.1-1, po restarcie i chęci wejścia do recovery okazało się, że nic z tego. No to znowu fastboot j tym razem SU. A potem myślę, że chyba przegiąłem bo nie pod każdy ROM się da. A tu system wstał, root zrobiony... To bezczelnie jeszcze, 3 way [MODa]  chciLem mu zadać. I tego już M9 Global Beta nie zdzierżył. Nie w smak mu było odpalenie się więc znowu fastboot... A po fastbootcie wstał, zagadał, zadziałał, a nawet nie dawał pozoru znaku, że coś się zmieniło. Jakby nigdy nic, z.moimi ustawieniami, tapetą, ikonami etc. 

Naprawdę, chwalę sobie Global Dev. Zobaczmy co naprawdę w tym siedzi.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.