ZduneX25

MIUI 9 7.8.10

Recommended Posts

@MaxPrime

Można, dlaczego nie można? Po 12h, jak najbardziej można. Jest tak jak było z nią. Ani poprawy ani gorzej.

Edited by sp4ubw

W ogóle nie wiem jak Wasze odczucia, ale ja nie widzę tego zapowiadanego przyspieszenia. Jasne, przyśpieszyli animacje (to samo mogłem wcześniej zrobić w ustawieniach deweloperskich), ale samo ładowanie aplikacji jest jak na mój gust bez zmian.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Może ktoś napisać coś więcej lub podrzucić screeny na temat: "Więcej opcji trybu cichego". Thank You from the mountain.

38 minut temu, Alex76 napisał:

Na którym alternatywnym działa? Bo chętnie sprawdzę.

W Lineagos oraz RR działało. Miałem na próbę zainstalowane oba i nie miałem z tym problemów. Wolę jednak MIUI i dlatego zostałem przy xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V8.5.4.0.MCFCNED_v8-6.0.zip stable z Androidem 6. Tam wszystko działa co ma działać.

19 minut temu, acanth napisał:

Może ktoś napisać coś więcej lub podrzucić screeny na temat: "Więcej opcji trybu cichego". Thank You from the mountain.

Tryb cichy wcześniej był prosty i skuteczny - od godziny do godziny + wyjątki (ulubione kontakty lub podwójny telefon od tej samej osoby). Teraz niby jest to rozbudowane (można ustawić wiele godzin różnego typu wyciszenia), ale jednocześnie mniej intuicyjne oraz (takie odnoszę wrażenie) wykastrowane z niektórych opcji.

11 godzin temu, konsolite napisał:

Sprawdzałem na mido.

Jak to zrobić? Jak wcześniej zmieniłem to telefon nie uruchamiał się. Napisz pw

Gdy włączy się tryb nie przeszkadzać (księżyc), to wyłączają się wybracje przycisków dotykowych pod ekranem. Dziwne zachowanie, moim zdaniem nie przeszkadzać nie powinno się z tym łączyć. 

...

minęło już ponad czternaście godzin odkąd na forum MIUIPolska, chyba jako pierwszym (dumny byłem ściągając już ok 22giej zipa), pojawiła się aktualizacja do długo wyczekiwanego MIUI 9.

Nie powiem, też czekałem z niecierpliwością. Kilka dni temu miałem szansę pobawić się chwilę testową betą. No i poza chińskimi krzaczkami, które jakimś dziwnym trafem ostatnio działają na mnie jak płachta na byka, system rzeczywiście zrobił wrażenie. Niemal piorunujące.

Zresztą, teraz pewnie wielu z Was już sprawdziło i wie, że jest szybki, płynny, aplikacje otwierają się i zamykają błyskawicznie. Rzekłbym nawet lekko przesadnie błyskawicznie. Ale umówmy się, telefon, z którego korzystam daje takie możliwości, że ulepszony system "łachy" nie robi i śmiga...

A co z resztą zapowiadanych dodatków?

Przyznam, że mimo mojego oczekiwania i niecierpliwości, epatowanie historiami na temat wspaniałości najwspanialszego z systemów w co drugim poście na forum Xiaomi, zaczęło męczyć. Powoli zaczynałem się obawiać otworzyć konserwę czy aby nie wyskoczy szybkie jak błyskawica MIUI 9 ;) Zwłaszcza, że posty to nic innego tylko kopie samych siebie z coraz to innym tytułem. Niczego nowego nie wnosiły. No może poza tym, że coraz bardziej uświadamiały, że najwspanialszy z systemów będzie oferował najwspanialsze dodatki pod słońcem, Inteligentny Agent pomagający ogarniać telefon, wyszukiwanie obrazkami, przyspieszone otwieranie tak naprawdę wszystkiego... Niestety, znajdziemy je, jak wiemy, tylko w oprogramowaniu chińskim i to też tylko na chwilę...

Acid podsumowując ostatni update do MIUI 8 w kilku żołnierskich słowach powiedział to, czego nie chciałem wcześniej do siebie dopuścić. MIUI 9 bez rewolucji. Ot ulepszony, chociaż przyznać trzeba, że nieźle ulepszony ale tylko kolejny update. Czy zasługuje od razu na miano nowej odsłony MIUI? 

No tak, odświeżone ikony (bosz, nie rozumiem zachwytu innych nad tymi nieciekawymi obrazkami. Ja wolę mimo wszystko ot chociażby to co można spotkać na podforum Xiaomi, Themes. Różne kształty, wielkości, kolorystyka, czasem naprawdę ciekawa kreska... ale może ja się nie znam).

Odświeżony albo może lepiej powiedzieć zmieniony sposób edycji Home Screena. No ok. Ciekawostka ale z ograniczoną funkcjonalnością, bo widżetami MIUI nie grzeszy. Mało tego, jeden z najczęściej przez użytkowników używany widżet czyli zegar został niemal wykluczony. Jego edycja i zmiana na inny w danym motywie są niemożliwe.

A przecież MIUI zawsze słynęło z maksymalnej możliwości personalizacji Androida. Tak pod względem technicznym jak i  stylizacyjnym. I co? Nic. Dla mnie graficznie nudna nakładka na Androida z niezrozumiałymi ograniczeniami. Spodziewałem się jednak więcej.

A inne dodatki? Tryb cichy? Rozbudowany niemal do granic absurdu - po co, nie wiem. Ale jestem w stanie sobie wytłumaczyć i wymyślić sytuację życiową, w której mógłbym z radością korzystać z udogodnień. Tylko gdzie jest opcja stworzenia grypy wyjątków, które mimo trybu cichego jednak powinny się do nas dodzwonić?

I wcale nie bywają one wśród tzw Ulubionych, a jedynie taką opcję znalazłem w ustawieniach. Może jeszcze za krótko grzebałem w systemie, może coś zwyczajnie po amatorsku przegapiłem. Ale wydaje mi się, że intuicyjność obsługi systemu to też ważna rzecz. Cóż jeszcze? MIUI Eksperymenty - no dobrze, póki co jeden eksperyment, jeszcze nie odkryłem jego eksperymentalności ale wszystko przede mną, liczę też, że z czasem tych eksperymentów będzie więcej i okażą się wartościowe.

Poza tym,  jak wspominałem. MIUI 9 jest szybki, bardzo szybki i bardzo płynny. Przynajmniej na telefonie z 6GB RAMu ;) Nowe rozwiązania techniczne z pewnością podniosły jego wydajność, a bateria bardzo przyzwoicie się sprawuje i bez dwóch zdań, jak dla mnie to jest chyba najważniejsze z "ulepszeń".

Mimo wszystko brakuje mi większej możliwości personalizacji. I tak jak motyw sam sobie stworzę z innych albo samemu coś dokombinuję to niestety nie mogę ustawić np wszystkich powiadomień głosowych telefonu. A mamy ich mnóstwo. Dzwonek, dzwonki personalne, budzik, alarm, poczta, SMS, komunikatory, kalendarz, przypomnienia etc. A w ustawieniach głośności poszczególnych powiadomień pusto. Nie wiem jak Wy - ja z pewnością byłbym zachwycony mogąc ustawić różne poziomy głośności różnych powiadomień. Mogłaby być to opcja dokładania możliwości takiego ustawienia jeśli ktoś sobie zażyczy. Albo żyjące własnym życiem MODy dot ekranu restartującego tel. Czy też ustawienia sobie wyświetlania zegara na środku albo z boku. Przecież wszyscy z tego korzystamy. Niby nic, a cieszy. A tego nie ma.

No cóż. Mam nadzieję, że szybkość pracy MIUI 9 nie zmieni się z czasem, w każdym razie nie na tyle widocznie, żeby pospolity użytkownik jakim jestem to zauważył.

Mam też nadzieję, mimo wszystko, na pojawienie się kilku dodatkowych opcji ustawień. Nie tylko wyglądu.

Czy MIUI 9 to już rzeczywiście 9 czy być może ta obiecywana, a nigdy nie zrealizowana 8.5... moje osobiste wrażenia skłaniają się do 8.5. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego update'u.

Ale to dopiero pierwsze godziny zabawy systemem. Może jeszcze coś odkryję. Póki co, to pierwsze moje wrażenia. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Za pierwszym razem.

Ciekaw jestem jak Wy odebraliście MIUI 9. 

;)

• Like 2

9 godzin temu, dadi11 napisał:

A jak do tego dojść. Sorki ale jestem nowy w świecie MIUI.

11 godzin temu, stefan011 napisał:

Po aktualizacji zmieniła się kolejność ekranów. Jak w tej wersji wybrać ekran główny? 

Podpinam się pod pytanie

Edited by mrosi
Edytujemy cytowana zawartość...

51 minut temu, dadi11 napisał:

persist.speaker.prot.enable
true

Jakaś mini instrukcja jak się do tego dobrać?

Pierwsze wrażenia na redmi note 4x: Ogólnie czuć jakieś tam przyspieszenie uruchamiania aplikacji. Zużycie ramu takie same, baterie to zobaczymy za kilka dni. Wyszukiwarka w końcu na ekranie głównym a nie zaszyta w górnej belce. Podoba mi się motyw limitless. Nie zaliczyłem, żadnego FC. Tylko gdzie się podziały ustawienia skrótów na ekranie blokady?

1 minutę temu, Heisenberg napisał:

Jakaś mini instrukcja jak się do tego dobrać?

1. Najlepiej jest mieć roota.
2. Edytować plik build.prop w katalogu system, np. BuildProp Editorem.
3. Znaleźć w nim wpis: persist.speaker.prot.enable i zmienić jego wartość na true.
4. Zapisać i restart telefonu.

• Like 1

8 godzin temu, marcin19883 napisał:
Pierwsze wrażenia na redmi note 4x: Ogólnie czuć jakieś tam przyspieszenie uruchamiania aplikacji. Zużycie ramu takie same, baterie to zobaczymy za kilka dni. Wyszukiwarka w końcu na ekranie głównym a nie zaszyta w górnej belce. Podoba mi się motyw limitless. Nie zaliczyłem, żadnego FC. Tylko gdzie się podziały ustawienia skrótów na ekranie blokady?

Nie ma ich, na sztywno jest to co jest :x

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

8 godzin temu, lockerek napisał:

Pod swoim telefonem masz Kod:xxxx i dlatego szukaj TWRP pod swój kod twrp ;) Powodzenia

Dzięki, znalazłem;)

11 minut temu, Young horny napisał:

A bez roota da radę coś zrobić z tym trybem głośnomówiącym? Na Redmi Note 4X praktycznie nic na nim nie słychać

Może być ciężko

8 godzin temu, konsolite napisał:

1. Najlepiej jest mieć roota.

Zrobione. Również dzięki

Zauważyłem, że długo uruchamia się diagnostyka.

26 minut temu, Young horny napisał:

A bez roota da radę coś zrobić z tym trybem głośnomówiącym? Na Redmi Note 4X praktycznie nic na nim nie słychać

Przy pomocy komputera lub jak przygotuje się odpowiedniego zipa to przez TWRP.

Edited by konsolite
rozszerzenie opisu

4 godziny temu, sp4ubw napisał:

Zainstalowałem wersję global - błędy z pamięcią i instalacją nie występują.

jak to odtworzyć?

6 minut temu, jmakuq napisał:

Po przesunięciu palcem w górę wyskakuje błąd

Tap RN4X

Na MI6 nie wyskakuje blad - dziala ok, wyszukuje

22 minuty temu, jmakuq napisał:

Po przesunięciu palcem w górę wyskakuje błąd

Tap RN4X

No ok ale ten dialog to nic nie mówi.. podaj treść błędu

Zainstalowałem Magiska i miłe zaskoczenie. Nie trzeba żadnych dodatkowych modułów instalować. Safetynet działa bez tego.

Ps. W końcu widżet zegara z pogodą działa

Nie wiem po co zmienili sposob przenoszenia ikon.. w 8mce byl swietny (mowie o przenoszeniu kilku ikon) teraz jest tragicznie (a te szare kółka ktore sie pojawiają w trybie "edycji" pulpitu są brzydkie jak noc.

3 godziny temu, DarDo1 napisał:

A jak do tego dojść. Sorki ale jestem nowy w świecie MIUI.

Podpinam się pod pytanie

Na miui 8 trzeba było 4 palcami uszczypnąć ekran główny.

Dla tych co mają problem z głośnikiem to jest nowa wersja do pobrania. Nie wiem czy zadziała OTA i czekać czy samemu pobrać
7.8.10 REUPLOADED for MI6/HMNote4X/MI5X
- Fixed low call volume
- Fixed speaker for calls

OTA will be enabled after confirmation..

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/7.8.10/

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.