Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem


ppeettrryykk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam identyczny problem. Telefon posiadam od 2 dni. Przy rozmowie muszę włączyć głośnomówiący i od razu wyłączyć - wtedy mikrofon zaczyna działać. Czasami druga osoba mówi, że w niektórych momentach jest mnie gorzej słychać. W aplikacjach do testowania mikrofonu ten działa normalnie. Problem leży po stronie telefonu czy po stronie oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ppeettrryykk napisał:

Jak moge zrobic test glownego mikrofonu?

W testy wchodzi się klikając 4x w wersję jądra w ustawieniach, informacje o telefonie, albo. z chińskirgo menu serwisowego we wszystkie testy i kalibracje. Tu masz akurat o kalibracji czujmika, ale tam są też mikrofony i cała reszta: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paciq napisał:

Dzisiaj zmieniłem preferowany tryb sieci na 3G, dodatkowo wyłączyłem wykrywanie "ok, google", wykonałem pare telefonów i nie było już żadnych problemów z mikrofonem. Oby tak się utrzymało.

A z tym ok..... google to już dawniej były problemy w innych telefonach. To prawie na pewno sprawka współpracy tego z tą wersją romu, jeżeli wyłączenie wykrywania "ok google" pomogło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam problem z telefonem Xiaomi Redmi 4X, a mianowicie gdy jest bardzo głośno i chcę nagrać jakiś dźwięk po nagraniu jest on bardzo złej jakości. Słychać tylko tak jakby szum. Proszę pomóżcie czy da się coś z tym zrobić? Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.09.2017 o 18:02, sqbany napisał:

Witam. Mam problem z telefonem Xiaomi Redmi 4X, a mianowicie gdy jest bardzo głośno i chcę nagrać jakiś dźwięk po nagraniu jest on bardzo złej jakości. Słychać tylko tak jakby szum. Proszę pomóżcie czy da się coś z tym zrobić? Jak to naprawić?

W wersji Global Stable 8.5.1.0 na Androidzie 7.1.2 – ten problem nie występuje (przynajmniej w filmach video).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 4 miesiące temu...

Witam! Mam problem z mikrofonem. Podczas nagrań wideo czy też dyktafonem mikrofon działa bez zarzutu. Natomiast podczas rozmów przez dialer rozmówca mnie nie słyszy, słychać tylko szum. Wersja miui: miui polska 8.4.26. Rom wgrany od podstawy wyczyszczona pamięć do zera i wgrany przez twrp. Co radzicie? Pozdrawiam! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat

Witam.

Gdy dzwonię do kogoś to słyszę jego głos, natomiast on nie słyszy mnie, chyba że włączę tryb głośnomówiący.Testowałem działanie mikrofonu na dyktafonie i nagrywał bez zarzutów.

Dodam, że problem nastąpił po wymianie wyświetlacza w telefonie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem mam ten sam co poprzednicy. Podczas rozmow mój rozmówca nie słyszy kompletnie nic. Nagrywanie filmów i dyktafon działają bez zarzutu. 

Macie jakieś rady co z tym fantem zrobić? Dodam że jestem laikiem w tych sprawach ;)

 

Telefon Xiaomi redmi X4. Przez rok wszystko było cacy. Dzisiaj dopiero zeswirowal..

Edytowane przez Jabcys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabcys, spokojnie, mam podobnie od wczoraj albo dziś. Słabo słychać w rozmowie/messenger, dyktafon/kamera szum. Jednak w snapchacie dzwięk pierwsza klasa! To oczywiście wina ostatniej aktualizacji miui...

 

Trzeba czekać. Ja osobiście poczekam max tydzień, jak nie naprawią to zmieniam ROM.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem z moim xiaomi redmi 4x. W pewnym momencie przestał mi działać mikrofon. Osoba, która ze mną rozmawia nie słyszy mnie. Co więcej nie działa mikrofon jak nagrywam dźwięk dyktafonem czy nagrywam filmy. Kompletna cisza. Płytkę z mikrofonem wymieniłem i dalej nic. Zrobiłem test mikrofonu i wykazało że nie działa. Zresetowałem także telefon do ustawień fabrycznych i nic. Próbowałem też coś pokombinować z rootem ale wgl nie chciał mi się odpalić TWRP. Jedynie jak mogę rozmawiać albo nagrać głos to przez słuchawki z mikrofonem ale to przecież nie ma sensu. W serwisie mi powiedzieli że to może być wina płyty głównej no ale ona kosztuje prawie tyle co wartość telefonu.... Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 4 tygodnie później...

Problem POWSTAJE głównie podczas dmuchania sprężonym powietrzem w stronę mikrofonu... Jestem pedantem i nie lubię kurzu!! (ja zepsułem 2 moduły).

Na całe szczęście naprawa JEST tania i łatwa do naprawy.

Kupujemy taki ...moduł - LINK... (ja kupiłem do Mi5 - Ty poszukaj do SWOJEGO MODELU TELEFONU) i wymieniamy. Problem 'z bani'. UWAGA na Youtube jest 'jak wyjąć baterię z Mi5' (ja się nabrałem), ale niczego nie uszkodziłem..

Chodzi o to żeby NICZYM NIE PODWAŻAĆ BATERII, tylko są dwie naklejki (taśma dwustronna) które należy pociągnąć!! (czarne prostokąty na spodzie baterii).

UWAGA.

BARDZO, ALE TO BARDZO OSTROŻNIE PODŁĄCZAĆ WTYCZKĘ MODUŁU - KURNA UWRAŻLIWIAM WAS, BO BARDZO ŁATWO JĄ SPIERD..IĆ.

Jak Ci się łapy trzęsą - to poproś kogoś kto np. nie jest grabarzem, albo nie pracuje przy młocie pneumatycznym :D i ma w łapkach wyczucie!

Przelutowanie tego gniazda na płycie telefonu to już SPOOORE wyzwanie!!

pozdro.

ps. zamiast płacić kosmiczne pieniądze za serwisy/przesyłki, to możecie zafundować mi np. LINK>>browarka<<<, bo sam 'walczyłem' z tym dobre pół roku :)

MAM NADZIEJĘ, ŻE KOMUŚ POMOGŁEM. A Ty nie bądź sknera :)

Edytowane przez PermBan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W redmi 4x nie trzeba wyjmowac bateri bo tasma jest odpinana z obu stron, cala operacja polega na zdjeciu tylniej pokrywy, odpieciu czytnika lini papiralnych, odkreceniu blaszki na plycie i odlaczeniu bateri, potem u dolu odkrecamy czarny plastik z glosnikiem i zdejmujemy, odlaczamy tosme od modulu i odklejamy modol, przyklejamy nowy i reszta juz wiadoma rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Mam taki dziwny nietypowy problem z telefonem. Otóż: Gdy chcę do kogoś zadzwonić lub ktoś dzwoni do mnie(bez znaczenia) to nikt mnie nie słyszy dopóki nie włączę głośnika następnie wyłącz, włącz mikrofon i wtedy jest ok tyle, że przez głośnomówiący. W Aplikacjach takich jak Messenger lub Snapchat w ogóle nie da się nagrać dzwięku jest cisza po prostu nawet jak krzycze do mikrofonu. Otóż przez aparat nagrywając film lub dyktafon nagrywa w świetnej jakości.. Przed chwilą wymieniłem mikrofon (całą płytkę razem z gniazdem do USB) nic to nie dało, następnie zrobiłem roota i w pliku build.prop zmieniłem persist.audio.fluence.voicecall' i wartość 'true' na 'false' i również nic to nie dało :/ Proszę o pomoc bo bujam się już dość długo z tym problemem. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...