Skocz do zawartości

Zablokowali mi MI6 przez usunięcie konta Xiaomi


bossek35

Rekomendowane odpowiedzi

Usunąłęm konto Xiaomi na laptopie a wcześniej nie wylogowałem się z tego konta na telefonie Xiaomi Mi6 ROM Global. Zaczęły mi przychodzić powiadomienia o błędzie w logowaniu na konto Xiaomi w związku z tym zrobiłem hard reset i zablokowali mi urządzenie

 

20750592_497206090615142_1761594363_n.jp

Telefon pochodzi z chińskiej dystrybucji, a nie z jakiegoś przestępstwa. Mam do niego papiery z numerami IMEI.

Edytowane przez bossek35
Wyjaśnienie lepsze tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymam napisał:

A flash fastboot? Trzebaby sprawdzić partycje typu metadata, persistent albo jakieś podobne, bo tam taka informacja o koncie może być zapisana. Fastbootem można je formatowac. Próbowałeś?

Jak się to robi na zablokowanym bootloaderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon trafił koniec końców do mnie, co zmotywowało mnie abym przestał być biernym obserwatorem tego forum. (pewnie ponad 2 lata)

Dnia 10.08.2017 o 08:36, szymam napisał:

A flash fastboot? Trzebaby sprawdzić partycje typu metadata, persistent albo jakieś podobne, bo tam taka informacja o koncie może być zapisana. Fastbootem można je formatowac. Próbowałeś?

Nie po to Xiaomi zabezpieczało swoje telefony aby dawać oprogramowanie do ominięcia tego.

Spotkałem się nawet z programami które teoretycznie mogą odłączyć miaccount od telefonu, oczywiście żaden nie działał.

Na chwile obecną próbuje znaleźć jakąś magiczną metodę na ominięcie tego zabezpieczenia bez podawania hasła. Rezultat jest zerowy.

Dnia 10.08.2017 o 08:18, slimdick napisał:

Jak by jeszcze był odblokowany bootloader to można wgrać alternatywne oprogramowanie a tak to ... 

 

Nie jednego lineage os wsadzałem do telefonu w takich sytuacjach ;) Prawda jest taka, że telefon z odblokowanym BL, uratujesz prawie zawsze (soft, nie hardware)

 

Tutaj jednak nie jest to wina użytkownika. Podejrzewam że w takim przypadku support by nie pomógł. Xiaomi doskonale zdaje sobie sprawę, że usuwanie ich kont nie powinno działać w ten sposób, dlatego odblokowanie jest kwestią czasu. Podejrzewam, że jutro już telefon będzie śmigał, ale o tym już pewnie opowie twórca tematu.

Wniosek jeden: Masz zablokowany BL? Zrób coś z tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, error24.pl napisał:

Podejrzewam że w takim przypadku support by nie pomógł. Xiaomi

Pomógłby. Już takie akcje robiłem. Wystarczy dobry kontakt pod dobry adres, a załatwią szybko. Parę razy byłem w szoku jak robili to w 20 minut od pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już telefon mam odblokowany dzięki kontaktowi z supportem Xiaomi przeprowadzonemu przez  https://error24.pl/serwis/   . Pracują tam w Białymstoku dobrzy i niedrodzy fachowcy biegle znający język angielski.

Listę suportów Xiaomi znajdziecie pod tym linkiem:

http://www.mi.com/en/contact/

Najbardziej pomocny okazał się support z Hong Kongu e-mail: [email protected]

Niektóre supporty wogle zignorowały maile. U innych normą było niezbyt szybkie odpisywanie a żeby odblokować telefon potrzebne było wymienić kilka maili i dlatego 5 dni zeszło. Acid: ciekaw jestem jaki to dobry adres że to trwało 20 minut.

Ale najlepszym wyjściem jest niedopuszczenie do takich sytuacji, więc radzę wszystkim jak chcecie usunąć Mi account to najpierw usuńcie te konto z urządzeń a dla pewności dobrze by było usunąć urządzenia z konta.

Problem istnieje już od jakiegoś czasu i był opisywany na angielskojęzycznych forach:

https://xiaomi.eu/community/threads/device-locked-by-deleted-mi-account.34056/

https://www.reddit.com/r/Android/comments/5cxmvo/psa_dont_delete_your_mi_account_without_logging/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...