darson008

Miui 8.5.4.0 android 7.0

Recommended Posts

A skąd wiesz jak korzystam z telefonu? Nawet moja żona tego nie wie... I tak,  mam mnóstwo apek w tle z których korzystam.

Czyli warto instalować ten update czy nie ?

Pobrał mi się już na telefon ale nie wiem czy robić go czy nie , jedni piszą że aparat działa słabo i że ogólnie wszystko działa jakoś wolniej ale są też takie osoby które zachwalają 

aparat dlugooo lapie ostrosc.... ale szczerze to na poprzedniej wersji softu nie robilem chyba zadnego zdjecia wiec ciezko mi zwalic wine na nowa wersje oprogramowania - ale szalu z aparatem nie ma to fakt... 

Ja zauważyłem, że Google Now teraz tylko wyszukuje mówione frazy bez wstępnej głosowej zapowiedzi np. o wyniku meczu etc. Też tak macie? :( 

Tak jest z MIUI na Androidzie 7. Pisałem dwa razy do Acida w tej sprawie. Pytałem o też o to na zagranicznym forum. Prawdopodobnie to problem w MIUI. Dlatego na razie jestem na Androidzie 6. Co ciekawego na custom romach opartych o Nougata to działa poprawnie.

• Like 1

7 godzin temu, Wojusek napisał:

A skąd wiesz jak korzystam z telefonu? Nawet moja żona tego nie wie... I tak,  mam mnóstwo apek w tle z których korzystam.

Czy aby na pewno piszemy o tym samym? Masz na myśli rejestrowanie swojej aktywności / powiadomienia / itp? Bo ciężko pracować na aplikacji, która nie jest uruchomiona.

Ja zauważyłem jedynie po aktualizacji, że mi lekko przycina jak przeglądam FB lub inne rzeczy. Co do czasu trzymania baterii nie zuważam aby trzymała krócej niż wcześniej. 

Po pierwszym dniu użytkowania mogę stwierdzić że:

-zostaje więcej pamięci ram(wcześniej około 1,3 teraz 1,5-1,6)

-prawdopodobnie usunięto błąd z wybudzeniem telefonu 2klikiem po dłuższym nieużywaniu

-w mojej opinii bateria trzyma krócej

-w galerii dodano przydatna funkcje (ostatnie)

Zauważyłem kolejny, bardziej dokuczliwe problem po tej aktualizacji. Jest problem z opalanie aplikacji załadowanych do pamięci podręcznej. Lubią się zawiesić i system uruchamia je na nowo. Czasem taki problem jest też z uruchamianiem aplikacji. 

8.5.4.0 jak dla mnie zamulalo telefon... Zdecydowanie lepiej użytkowało mi się go na wcześniejszej wersji. A teraz przeszedłem na miuipolska i jest bajka. Śmiga wszystko jak powinno - do tego kwestie estetyczne - jak.dla mnie jest poprostu przyjemniejszy w wyglądzie :) polecam wyprobowac.

Nie da się. W MIUI na bazie Androida 7 póki co nie działa. W Chrome działa oraz w custom romach i MIUI na bazie Androida 6.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Witam, 

u mnie w nowym telefonie (Redmi Note 4 Global ze Sferisa) od razu zainstalował się Android 7 i MIUI 8.5.4.0.

I mam jeden problem, z którym nie mogę sobie poradzić: narastający dźwięk dzwonka połączenia przychodzącego.

Nigdzie tego nie włączałem, a co gorsza nie mogę znaleźć opcji, żeby to wyłączyć.

Ma ktoś podobny problem lub wie jak sobie z tym poradzić?

Naciskasz ikone telefonu (słuchawka), nastepnie trzy kreseczki po lewej stronie, wybierasz ustawienia - połączenia przychodzące i odznaczasz narastający dzwonek.

1 godzinę temu, dd4422 napisał:

Naciskasz ikone telefonu (słuchawka), nastepnie trzy kreseczki po lewej stronie, wybierasz ustawienia - połączenia przychodzące i odznaczasz narastający dzwonek.

No niemożliwe, to działa:)

Dziękuję bardzo za pomoc.

Wydawało mi się, że szukałem wszędzie, ale okazało się, że tylko mi się wydawało;)

Przejrzałem całe menu ustawienia, ale w tym miejscu nie szukałem.

Jeszcze raz dzięki, obecnie mam telefon idealny:)

Właśnie próbowałem:

You're allow to flash the newest develop version published by MIUI from stable version only.

Może już na serwerach wisi 7.8.24 i dlatego nie przechodzi weryfikacji.

Ale to jest wersja beta i prawdopodobnie tylko na odblokowany bootloader.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wcześniej nie było wersji na zablokowany boot.Być może teraz już jest.

Też macie na tej wersji problem z GPS? Bardzo długo łapie fixa i a po złapaniu lokalizacja nie jest dokładna. Wcześniej tak nie było zdecydowanie.

U mnie podobnie. Na poprzednim było dobrze, ale tu rzeczywiście dłużej łapie sygnał. Jak z dokładnością, nie wnikam. Jak już złapie, raczej się nie urywa. Nie miałem okazji na tym romie sprawdzać na dłuższej trasie.

W czerwcu na Global Dev był ten sam problem, czyli wygląda na to że bug "przeszedł" do Stable. Jedyny rozwiązanie narazie to wgranie miui polska, GPS śmiga aż miło.

Po wygraniu miui polska, miałem problem z wejściem w opcje programistyczne. Każda próba wejścia powodowała zamknięcie opcji ustawień... Niestety nie miałem czasu na kombinacje (potrzebowałem telefon na rano) i skończyło się na global stable... Jak będę miał trochę więcej czasu, to jeszcze się pobawię.

Od kilku dni zastanawiam się dlaczego same resetują mi się aplikacje oraz dlaczego podczas słuchania muzyki z aplikacji w tle co jakiś czas wyłącza mi aplikacje. Teraz dopiero uświadomiłem sobie ze telefon zaktualizował mi się do Globala 8.5.4.0

Ogólnie to nie zauważyłem żadnej różnicy oprócz właśnie samo-wyłączających się aplikacji. Zużycie ramu takie jak było, bateria też trzyma podobnie. Nie widzę nowych opcji.

Pech chciał, że zapomniałem wyłączyć automatyczną aktualizację i Redmi postanowił się zaktualizować...

Od aktualizacji przy uruchomieniu mapy mam komunikat o zatrzymaniu aplikacji google. Poza tym w budynku lokalizuje dużo mniej dokładnie niz przed aktualizacja, a bateria działa wyraźnie krócej. Szlag! Chce starszej wersji!

14 godzin temu, arekss16 napisał:

Od kilku dni zastanawiam się dlaczego same resetują mi się aplikacje oraz dlaczego podczas słuchania muzyki z aplikacji w tle co jakiś czas wyłącza mi aplikacje. Teraz dopiero uświadomiłem sobie ze telefon zaktualizował mi się do Globala 8.5.4.0

Mam to samo choć nie aktualizowałem słuchawki (A6.0.1 i M8.2.10.0), wkurza to gdy odpalam sobie zapisywanie śladu GPS czy rozmawiam przez skype.

A poszukaj przy pomocy romtoolbox (menadzer aplikacji) powinno byc miui.ota i usun

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Ustawienia > Aplikacje Systemowe > Aktualizator aplikacji systemowych > Pokaż powiadomienia o aktualizacji.