Skocz do zawartości

Miui 8.5.4.0 android 7.0


darson008

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.09.2017 o 21:50, 225rgnusmas napisał:

Potwierdzam na romie V8.5.4.0.NCFMIED z baterią miałem słabo - czytaj nie byłem zadowolony. Na 8.5.8 jest lepiej - czytaj jestem zadowolony. Jakoś rozmów według mnie poprawiła się. Swoja drogą ciekaw jestem jak bateria trzyma na MIUI: 7.9.21 w porównaniu do Global Stable 8.5.8? Czy warto przejść pod tym kątem i kątem ogólnej pracy systemu na miui 7.9.21 ?

Stable > beta pod praktycznie każdym względem
Chyba że chcesz jakieś nowe funkcje no to wtedy Beta ale odpowiedz sobie czy warto? Kosztem np gorszej jakości rozmów, słabszej baterii itp?
Jak dla mnie stable jest najlepszy no ale wiadomo, że ktoś te bety jednak musi testować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

Ile masz wolnego ramu, po wyczyszczeniu pamięci? Jak kwestia ramu wygląda u innych na 8.5.8 ?

U mnie wygląda to mniej-więcej tak jak na screnie. Uruchomione programy. Dodatkowo trwa "rozmowa". Raczej nie schodzi poniżej tego co na obrazku. Po zwolnieniu zwykle powyżej 2gb. Czasami zwalnia do 2,6gb, ale rzadko.295e0ee2441c98b341d54d42a0e3e478.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtek.02 napisał:

Ja posiadam wersję Note 3/32GB :)
@225rgnusmas a ile jest wolnego ramu na tej starszej wersji?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Wow ! Ja na sofcie 8.5.8 ma wolnego 1.2 GB czasem 1.3 GB na 8.2.10 1.4GB albo 1.5GB Od czego zależy to, że masz aż 1.8 GB wolnego miejsca na 8.5.8? Od aplikacji jakie ma się zainstalowane? Jakieś specjalne ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 8.5.8.0 NCFMIED, wersja 3/32GB i uważam, że po tej aktualizacji jakość rozmów stanowczo się polepszyła. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że jest identyczna jak w moim starym Nocie 3 od Samsunga. Polepszeniu uległy również rozmowy przez BT. Jestem teraz zadowolony, bo zaraz po kupnie tego telefonu jakość rozmów (zwłaszcza przez BT) były naprawdę marne. Co do baterii i płynności działania - jest bez zmian. Mam 2 dni 4h i 30 min włączony tel (z 5 h 7 min SOT), wi-fi włączone prawie non-stop, dane komórkowe i synchro cały czas ON, zero lagów. Jestem bardzo zadowolony z wyników, jak i samego telefonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1,3 a nie 1,6 to powinno Ci właśnie lepiej działać. Android się opiera na linuxie, ale nie wiem czy tłumaczenie tego to nie walka z wiatrakami. Android nie zapycha się tak jak Windows, więc jak masz dużo wolnego ramu to masz mało aplikacji w ramie i będzie Ci wtedy telefon mulił. Pomijam sytuację gdzie odpalisz jakąś grę, bo te zawsze dużo pamięci zajmują. Ja u siebie wolnego mam między 700 a 900 MB i jakoś nie narzekam na działanie telefonu.

Ciągłe czepianie się o to ile ma się wolnego ramu kojarzy mi się z gazetkami z laptopami w których piszą, że tylko u nas procesor który ma 12 rdzeni do niego 8 GB ramu i zintegrowana grafika idealna do gier... Potem zdziwienie, że coś tu nie działa, a przecież taka maszyna. Note 3 w wersji 3 GB się tylko uruchamia szybciej niż wersja 2 GB zresztą a działanie mają dosyć podobne o ile nie mówimy o jakichś na prawdę wymagających aplikacjach. 

Jak się coś tam minimalnie rozumie jak to działa, a nie ciągle powtarza to co piszą na forach to się śpi spokojnie a nie przejmuje, że ktoś ma 2 MB wolnego ramu więcej i jak bym mógł to jeszcze "zoptymalizować".

Nie atakuję Cię, żeby nie było, ale poczytaj sobie najpierw o wszystkim. Poza tym 7.6.8. to jest najnowsza wersja do ściągnięcia, bo wycofali nowsze. Jak sama nazwa wskazuje jest to wersja z sierpnia. 5.8.0 jest nowszym softem, ale stable, stąd więcej zmian w 7.6.8. Popatrz na en.miui.com to znajdziesz linki do sporo nowszych wersji dev. Jakiś czas temu wycofali aktualizacje i zostawili pierwszą wersję z MIUI9... z jakiegoś powodu. MIUI Polska jest dalej rozwijane i masz nowsze wersje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @up trochę napiszę nie w temacie ale czy pracujesz na MIUI Polska? Ja jestem obecnie na Global 8.5.8.0 po zainstalowaniu na czysto przez mi flash pracuje nieźle, jednak ciekawi mnie jak w porównaniu do niego wypada najnowsza wersja MIUI Polska 7.9.21? Przede wszystkim bateria? Ciekawi mnie to polskie oprogramowanie:) 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak masz 1,3 a nie 1,6 to powinno Ci właśnie lepiej działać. Android się opiera na linuxie, ale nie wiem czy tłumaczenie tego to nie walka z wiatrakami.

To jest walka z wiatrakami. Pomijając już to co napisałeś, ja dodam jeszcze tylko jedno, ubijanie apek niczego nie rozwiązuje, a jeszcze ma ujemny wpływ na baterię. Jeżeli chodzi o zarządzanie ramem trudno się przyczepić tutaj. Takie marudzenie to wprowadzanie ludzi w błąd.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, 225rgnusmas napisał:

 @up trochę napiszę nie w temacie ale czy pracujesz na MIUI Polska? Ja jestem obecnie na Global 8.5.8.0 po zainstalowaniu na czysto przez mi flash pracuje nieźle, jednak ciekawi mnie jak w porównaniu do niego wypada najnowsza wersja MIUI Polska 7.9.21? Przede wszystkim bateria? Ciekawi mnie to polskie oprogramowanie:) 

Niestety. Długo już się zbieram, ale jakoś zostaję ciągle na globalu :D Z tego co się orientuję to MIUI Polska, ewentualnie jak kto woli xiaomi.eu tylko z tłumaczeniem Acid'a opiera się na chińskiej wersji w dużej mierze. Jest temat "system PL" czy jakoś tak, tak jest dużo objaśnione na ten temat.

30 minut temu, Roman_M napisał:

To jest walka z wiatrakami. Pomijając już to co napisałeś, ja dodam jeszcze tylko jedno, ubijanie apek niczego nie rozwiązuje, a jeszcze ma ujemny wpływ na baterię. Jeżeli chodzi o zarządzanie ramem trudno się przyczepić tutaj. Takie marudzenie to wprowadzanie ludzi w błąd.

Bateria baterią, bo przy ubijaniu apek przez MIUI to tak czy siak jeśli nie damy jakiemuś programowi specjalnych uprawnień to zostanie ubity w pamięci. Tylko ogólnie dużo apek siedzi w pamięci, dzięki czemu później się szybciej uruchamiają. Własnie jak się nie czyści pamięci to nie ma tego efektu "mulenia". No niestety od czasów Ery G1 problem poruszany na XDA i dalej jest wiele kłótni o to czy ubijać apki w ramie czy nie. Ja zostawiam tak jak jest i z reguły nie narzekam. Każdy telefon potrafi czasem przymulić. Poza tym nie miałbym sił, żeby przed każdym zablokowaniem telefonu wciskać magiczny przycisk, patrzeć ile mam wolnego ramu, a potem się dziwić, że powiadomień nie ma na Whatsapp'ie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Ja zresztą niektóre paki blokuje by działały cały czas w tle. Jeżeli chodzi o ostatni Global wydaje mi się, że bateria może nawet i trochę krócej działa na wyświetlaczu, bo na pewno nie dłużej, ale nie jest to jakaś znacząca różnica. Tak czy siak jest to około 10%/h wyświetlania przy dwóch dniach bez ładowania, a trochę mniej bo około dziewięć godzin przy trzech dniach cyklu. Na moim telefonie nie znalazłem jakichś niepożądanych anomalii. Wszystko działa naprawdę płynnie bez jakiegokolwiek mulenia. Być może 4 giga pamięci robi tutaj różnicę.

Zamieszczam screny z aktualnego cyklu.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

f8f1d8c7197f335fad667ebb870521b2.jpgd7a2178a657a4f9c0fc14b6809a1965c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak ci swietnie dziala to moglbys cos napisac na temat Ramu. Bo ja mam mniej Ramu o 200mb niz na dev Global Beta 7.6.8 gdzie zawsze mam 1,7 1,6 a na tym 8.5.8.0 jest 1,3 1,2. Mam Redmi Note 4 Global Snapdragon Version 32GB i 3Gb Ramu i jest tragedia. Xiaomi powydawalo jakies dziwne wersje jedna dziala tak druga innaczej. Dodam ze 7.6.8  to nowsza wersja i sa zauwazalne zmiany wzgledem 8.5.8.0. Dzisiaj odblokuje Bootloader bo musialem odczekac 72 H zobaczymy czy po zmianie bedziej cos innaczej. Ktos testowal ten Rom wyglada zachecajaco:

http://www.epicrom.pro/#mido

 

Przecież napisałem "coś" na temat Ramu. Nic mi nie tnie, nie muli, a cyferki to tylko cyferki. Nie ubijam apek, nie czyszczę Ramu bo nie mam takiej potrzeby, a jestem wymagającym użytkownikiem (pomijając gry, bo nie gram). Byłem użytkownikiem rodziny Note Samsunga od wersji 1 do 4 i moim zdaniem Xiaomi Redmi Note 4 ma lepsze zarządzanie pamięcią niż wymienione .  

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę coś od siebie. Testowałem wiele wersji MIUI i w sumie zawsze wracałem do Globala. Pomijając fakt, że MIUI 9 działa na prawdę szybko, ma parę irytujących bugów. Może dla innych są mało istotne ale ja jakoś nie mogłem ich przeboleć i wracałem do wersji Global. Od kiedy wyszła aktualizacja do 8.5.8.0 nie ma żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa jak trzeba. Nie ma żadnych przycinek. Bateria działa dużo lepiej niż na MIUI 9. Jakość rozmów jest super. Pomimo sentymentu do romów miuipolska ja jednak zostaje na globalu bo po prostu jest bezproblemowy. I z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu. Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michal.smoderek napisał:

Ja dorzucę coś od siebie. Testowałem wiele wersji MIUI i w sumie zawsze wracałem do Globala. Pomijając fakt, że MIUI 9 działa na prawdę szybko, ma parę irytujących bugów. Może dla innych są mało istotne ale ja jakoś nie mogłem ich przeboleć i wracałem do wersji Global. Od kiedy wyszła aktualizacja do 8.5.8.0 nie ma żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa jak trzeba. Nie ma żadnych przycinek. Bateria działa dużo lepiej niż na MIUI 9. Jakość rozmów jest super. Pomimo sentymentu do romów miuipolska ja jednak zostaje na globalu bo po prostu jest bezproblemowy. I z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu. Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

O jakich bugach piszesz? Pytam bo sam zastanawiam się nad przejściem z Globala na MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwowało działanie aplikacji menadżera plików. Każde otwarcie aplikacji i jakiegoś pliku to dłuższa chwila namysłu, po otwarciu aplikacji ciągle pokazuje że nie mam żadnych plików tj. np przy wideo czy zdjęciach mam 0 mimo że mam ich mnóstwo. Oprócz tego ciągle pojawiają się komunikaty że jakaś aplikacja zakończyła działanie. Ale najważniejsza sprawa przynajmniej u mnie to kłopoty ze stabilnym zasięgiem. Kilka razy miałem sytuację że telefon całkiem zgubił zasięg i był komunikat brak sieci. Pomagał tylko restart. Na koniec dodam znacznie gorszy czas działania na baterii. Dlatego wróciłem do Globala i jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy są jakieś sposoby na ulepszenie działania romu miui? jakieś moduły xposed czy inne patche?
chodzi mi o naprawienie problemu z dźwiękami powiadomień aplikacji, np ustawienie innego niż systemowy dźwięk whatappa.
kolejny problem dotyczy BT, który ni jak nie chce się połączyć z zestaw głośnomówiącym w samochodzie
i jeszcze np taki detal jak usuniecie zegarka z paska na ekranie głównym przy zastosowaniu innego launchera niż wbudowany.
obecnie przesiadłem się na RR rom i wszystko działa OK, ale brakuje mi kilku rzeczy z miui
ktoś coś wie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...