Skocz do zawartości

Miui 8.5.4.0 android 7.0


darson008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W kwestii Androida jestem Laikiem bo wcześniej używałem WP. Telefon dostarczono mi dzisiaj i pierwsze co zrobiłem to zaktualizowałem go do najnowszej wersji Android 7.0 oraz MIUI 8.5 Global. Nie do końca jestem przekonany czy dobrze zrobiłem. Czy w razie jakiś problemów mogę wrócić bez problemu na poprzednią wersję systemu? Z tego co tu czytam ta najnowsza aktualizacja chyba nie należy do udanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hCYk, nie przejmuj się. Nie ma tutaj tragedii w większości przypadków. U mnie się poprawiła jakość dźwięku w porównaniu z poprzednią wersją. Z GPS'em też problemu nie mam. Najpierw posiedź na tym systemie i zobacz jak Ci wszystko działa a jeśli będą jakieś problemy to wtedy się zajmij wracaniem na starą wersję ;) Da się wrócić, ale trzeba mieć odblokowany bootloader, a do tego przede wszystkim potrzeba konta xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem przesiąść się z 8.5.4.0 na Global betę 7.9.7. Mam zablokowany BL i nie chciałem tego zmieniać, więc pobrałem wspomniany ROM i wgrałem go Updaterem co wiązało się z wipem.

GPS łapie fix w sekundę, mega dobre wyniki speed test w LTE do tego w LTE Discovery pokazuje, że łączy się z pasmem B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum w telefonie, który wytrzymuje nawet 2-3 dni na baterii coś konkretnego będzie można powiedzieć po co najmniej dwóch cyklach ładowania czyli w przyszłym tygodniu. Na pewno nie ma żadnego battery draina i spodziewam się wyników jak na wersji 8.2.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

dość dawno nie byłem tutaj ale zachciało mi się zmieniać telefon i mam Redmi Note 4X (na Snapie625, 4gbRAM).

Pytanie: mam aktualnie soft 8.5.4.0, docelowo chciałbym Miuipolska - tego używałem od zawsze.

Mam już zgodę na odblokowanie Bootloadera.

Czy TWRP jest nadal wymagane do wgrania Miuipolska? Czy da radę przejść bezpośrednio z globala 8.5.4.0 na Miui 7.9.7 wgrywając go z Updatera z pliku czy muszę dograć TWRP?

Jaką wersję TWRP polecacie do niego - https://eu.dl.twrp.me/mido/ ta 3.1.1.0 będzie OKI? Czy może jakąś inną szukać? A może lepiej w ogóle nie wgrywać TWRP?

Z góry dzięki za rady ale troszke nieład panuje jeżeli chodzi o aktualność wgrywania MIUIPolska do urządzeń z Andkiem7 a nie chcę go na starcie uceglić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem globala na miuipolska i... Rewelacja. Kolosalna różnica szybkości, brak lagów, dziwnych przywieszeń internetu i aplikacji. Jakby inny, lepszy telefon. Sorry za offtop - dzięki za wskazówki odnośnie instalacji. Wszystko poszło jak po maśle, tylko musiałem odczekać 72 godziny do odblokowania bootloadera.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wgrałem sobie globala 8.5.4.0 za pomocą miflash. I teraz chciałem wgrać sobie miui 9 i nie mogę. Za każdym razem wgrywa mi 8.5.4.0. Próbowałem wgrać nawet niższe oprogramowanie. Wpisuje nowa ścieżkę pliku itd instalacja trwa jakby 3 sekundy po czym widnieje napis sukces. Czy ktoś się spotkał się z takim problemem? Nie mogę już wgrać żadnego innego systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie słuchawki od razu dostępna była ta aktualizacja i telefon pobrał ją i zainstalował od razu.

Jednak jest kilka wad które mnie denerwują takich jak problemy z dzwonkami czy brak łączenia się z zestawem głośnomówiącym.

Można wrócić do starszej wersji bez instalacji przez twrp czy muszę czekać na aktualizacje która naprawi błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=27286]Layio[/mention] GPS łapie fixa w kilka sekund. Testowane przed domem i nawet dokładne wskazania są. Oczywiście przed testem w ustawieniach Lokalizacji włączyłem, żeby lokalizowało tylko przez GPS,  bo można również przez sieć komórkową czy Wifi. 
Ok, dzięki za info. Będę musiał sprawdzić, ale na forum Miui niektórzy twierdzą, że nadal nie zostało to naprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...