adam-tr

Zawieszanie + problem z wybudzeniem

Recommended Posts

Witam,

W listopadzie 2016r. zakupiłem telefon Xiaomi mi5 wersja z 32gb pamięci. Telefon od momentu zakupu działał bardzo poprawnie, nie zawieszał się, podczas korzystania z niego nie pojawiały się żadne lagi itd. Od momentu zakupu telefon zawsze znajdował się w futerale, ponadto miał na froncie przyklejone szkło hartowane. Podczas użytkowania go nigdy mi nie spadł, ani nie doznał żadnych wstrząsów:)

Od około dwóch tygodni telefon zaczął się zawieszać przy przeglądaniu Internetu, graniu w gry czy przewijaniu otwartych kart w przeglądarce. Objawia się to tym, że to co jest na ekranie zatrzymuje się podczas gdy dźwięk działa normalnie. Żeby rozwiązać ten problem należy nacisnąć przycisk z boku telefonu w celu wygaszenia ekranu. Następnie przy próbie włączenia telefonu tym samym przyciskiem zapalają się diody w miejscu pozostałych przycisków na dole telefonu, jednak ekran się nie wybudza. Trzeba odczekać od około kilku sekund do czasami dwóch minut, aby przy którymś z kolei przyciśnięciu przycisku ekran odblokował się. Drugim objawem jest to, że po użytkowaniu telefonu gdy odkładam go na chwilę po czym próbuję odblokować sytuacja się powtarza. Kilka razy zdarzyło mi się, że przy zawieszeniu telefonu na włączonym ekranie w jego górnym lewym rogu świecił się pixel w różnych kolorach a jeszcze rzadziej pojawiał się pasek przy górnej krawędzi ekranu o szerokości około 1mm i również świecił różnymi kolorami (jednak to zdarza się bardzo rzadko). Przy płynnej animacji widać czasami, że to "zawieszenie" idzie tak jakby od góry ekranu, który zaczyna "klatkować" i dalej zawiesza się.

Co zrobiłem z tym problemem:

1. Uzyskałem zgodę na odblokowanie bootloadera.

2. Ściągnąłem TWRP oraz minimal ADB fastboot (postępując zgodnie z tym co przeczytałem w Internecie/zobaczyłem na YT).

- dziwna rzecz: po naciśnięciu jednocześnie przycisków "VOL- oraz power" u innych użytkowników xiaomi pokazuje się na telefonie logo FASTBOOT. Ja takiego "obrazka" nie miałem na telefonie. Więc podłączyłem telefon do komputera, gdzie ponowiłem próbę z przyciskami (wtedy słyszałem dźwięk podpięcia urządzenia USB do komputera - logo fastboot nadal się nie wyświetlało). Następnie w konsoli sprawdziłem (fastboot devices) że faktycznie "wykrywa" telefon w tym trybie. Po wpisaniu kilku kolejnych komend pojawia się TWRP (twrp-3.1.1-0-gemini.img).

3. Zainstalowałem starszego globala problem nadal występował.

4. Zainstalowałem xiaomi.eu problem nadal występował.

5. Licząc na cud wgrałem tego globala, którego miałem na początku - i nic, cały czas to samo :-(

 

Telefon nie licząc tych zawieszeń działa zupełnie normalnie, płynnie tak jak przed usterką.

 

Kilka serwisów po przekazaniu im tych informacji twierdzi, że mimo wszystko wina oprogramowania. Jeden stwierdził, że i oprogramowanie i uszkodzona matryca. Dodam jeszcze, że przy włączonym twrp kilkukrotnie w celu sprawdzenia wygaszałem ekran i ponownie uruchamiałem - problem nie występował.

 

PS Wiecie może jak ma się sprawa gwarancji do oblokowania bootloadera? podobno przepada, jednak nie ma tego w warunkach gwarancji, które zapisane są bezpośrednio na niej. Ponadto jeśli ktoś twierdzi, że to jakaś ogólna zasada, to proszę o podanie jakiś podstaw prawnych punktów regulaminu mówiących o tym, że odblokowanie urządzenia równa się z utratą gwarancji. Telefon zakupiłem:

PL-GSM

ul. Sułowska 24E lok. 1

51-180 Wrocław

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc lub naprowadzenie mnie jak mogę poradzić sobie z tym problemem.

 

Pozdrawiam!

adam-tr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam problem z miom Mi5,mianowicie podczas normalnego uzytkowania nagle sie wyłaczyl i ponownie sie uruchomil i wyskoczył błąd androida i caly czas ekran gasnie i sie zapala ( tak jakby ciagle wciskało sie przycisk odblokuj/ zablokuj. Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posypał się system (winny może być nawet FB, który od jakiegoś czasu rozwala telefony z androidem po aktualizacji apki). Wgraj system na nowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux
Pobierz plik tgz z oficjalnej strony mi.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.