Skocz do zawartości

Potrzebuję prostego programu do instalacji TWRP


darthnorbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Poszukuję prostego programu do instalacji TWRP.

Posiadam taki na mi4 którego wcześniej posiadałem. Program jest do bólu prosty, klikasz na wersję urządzenia i dajesz flash. Niestety nie wspierany jest już note 4.

Miałem wszystko zrobione wcześniej, jednak tak samo obejściami, ale zainstalowałem stable które cholerstwo usunęło mi TWRP, teraz za żadne skarby nie idzie tego zrobić.

Znajdzie się coś takiego??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darthnorbe napisał:

Czytałeś to co napisałem? Miałem już inne customy, KOMBINACJAMI, nawet wtedy nie dało się zainstalować przez instrukcję, bo nie działa, nie działa ADB, nie działa nic praktycznie, jedyne co działa to flash czystego stabilnego MIUI global

Czytałem i napisałeś tylko, że masz wgrane Stable i chcesz zainstalować TWRP. Może najpierw zdiagnozuj czemu nie masz dostępu do ADB (sterowniki, odblokowany bootloader, włączone opcje programistyczne, debugowanie USB, programy typu "Minimal ADB" i inne). I co to znaczy "KOMBINACJAMI"?

W Androidzie raczej nie ma nic chorego jeśli chodzi o wgranie nowego ROMu i recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB devices nic nie zwraca.Zresztą nigdy to nie działa. Próbowałem to już na dziesiątkach telefonów i ADB to jest studnia bez dna.

"odblokowany bootloader,"
Człowieku ja miałem już na tym telefonie ressurection remix, wszystko odblokowane dawno temu.

 

"I co to znaczy "KOMBINACJAMI"
Ostatnio też nie dało rady się zrobić przez instrukcje, zresztą na androidzie nie ma czegoś takiego jak instrukcja, zawsze nie działa cośtam, jakiś błąd i co zrobisz? Nic.

Jak go kupiłem to zainstalowałem w taki sposób że do oryginalnego recovery (teraz nie ma go nawet!) przemyciłem jako update.zip superSU.
Jak miałem już rota to któryś z tysięcy programów instalujących z poziomu systemu TWRP zainstalował je wreszcie i byłem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/install-twrp-via-fastboot-redmi-note-4x/&ved=0ahUKEwji0p_a7cLVAhXBxRQKHSCPD2sQFghpMA0&usg=AFQjCNEhLwP0BfXHX1eVUa_FklijgyiFRA

Tu masz krok po kroku choć to samo co na metoda na miuipolska ale bardziej opisana.

Adb i fasboot może jakaś wersję przestarzałą masz tu link do nowszego 

http://www.dobreprogramy.pl/ADB-i-Fastboot-Android-Platform-Tools,Program,Windows,78382.html

Program masz komendy masz Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to mam.

Zabawne jest jak pytasz się ludzi o coś to odsyłają do poradnika który działa może w 10% przypadków, nie zastanawialiście się że skoro piszę o takiej rzeczy i mam już nie pierwszy telefon z miui a na pewno nie pierwszy telefon z androidem to tego próbowałem już dawno?

Jak na infolinii orange.  A próbował pan włączyć i wyłączyć.

Tak próbowałem.....

Edytowane przez darthnorbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jak ci nie wykrywa telefonu to wina sterownika zainstaluj mipcsuit dla sterownika telefonu komputer musi wykryć telefon 

Jak Ci adb wogóle nie zwraca komend to wina programu lub systemu operacyjnego(jaki masz?)

Ogólnie na tyle telefonów z androidem co miałem nigdy problemów nie było z komendami na adb wiem może być błąd zdarza ale nigdy na taki trafny nie trafiłem a i więcej tematów by było na tym telefonie a tu tylko twój taki rarytas w tej chwili.

Z apk Google Play to Official TWRP App ale to chyba nie działa na Xiaomi i nie mam pojęcia czy zainstalujesz czy tylko do aktualizacji jest nie próbowałem.A nawet jak się by dało przygotuj sobie miflesh bo system może nie wstać.

Porostu  adb nie zwraca ci żadnych komend  tak rozumiem z tego co wcześniej napisałeś.

Global stabilny blokuje Twrp to nic dziwnego i nowego a jak się wgra na nim Twrp to system potrafi nie wstać.Obejściami to bardziej na global dev.

Sprawdź czy ci się czasem sam bootloader nie zablokował w opcjach programistycznych.

Kupiłeś odrazu z odblokowanym bootloaderem bo Twrp miałeś wnioskuję po zdziwieniu że po wgraniu przez Twrp global stable go usuneło.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 13:40, darthnorbe napisał:

Poszukuję prostego programu do instalacji TWRP.

Jest coś takiego, ale czy ci zadziała, to nie wiem, bo Miui jest "wyjątkowe": https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp Niby mido jest na liście obsługiwanych.

A co do reszty, to coś masz nie tak ze sterami fastboota, albo ci ten flash global stable zablokował ponownie bl. Po takich kombinacjach jakie opisujesz to możliwe. Komenda "adb device" nie musi ci działać (chyba że chcesz koniecznie przejść do fastboota z działającego telefonu). 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu znowu?

"Poprostu jak ci nie wykrywa telefonu to wina sterownika zainstaluj mipcsuit dla sterownika telefonu komputer musi wykryć telefon "
mi pc suit mam, a jednak nie wykrywa...

"Jak Ci adb wogóle nie zwraca komend to wina programu lub systemu operacyjnego(jaki masz?)"
Czytasz?

Nie wykrywa urządzenia. adb debives i go nie ma.

Na PC mam windowsa 8.1

Na laptopie 10 oraz linuxa mint. 
Nigdzie to nie działa.

 

"Ogólnie na tyle telefonów z androidem co miałem nigdy problemów nie było z komendami'
Ogólnie na tyle telefonów co miałem z androidem ( pewnie ponad 20) żaden nigdy nie połączył się z ADB.

"Global stabilny blokuje Twrp to nic dziwnego i nowego a jak się wgra na nim Twrp to system potrafi nie wstać.Obejściami to bardziej na global dev."
Jak bym mógł zainstalować dev to by było dobrze.

"

Kupiłeś odrazu z odblokowanym bootloaderem bo Twrp miałeś wnioskuję po zdziwieniu że po wgraniu przez Twrp global stable go usuneło."
Jezus maria człowieku czytaj!

Jesteś jak maszyna orange!

SAM ZAINSTALOWAŁEM TWRP jak tylko kupiłem telefon. PISAŁEM O TYM 5x już!

Potem zmieniłem jak głupi na globala i stąd te całe problemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, darthnorbe napisał:

Jezus maria człowieku czytaj!

Jesteś jak maszyna orange!

Wyhamuj trochę piętą, bo widzę że prezentujesz postawę roszczeniowo - bezczelną. Prowadzi do w bardzo prostej linii do ostrzeżeń i bana. Bacz więc, abyś się nie zapędził zbytnio.

Ludzie chcą pomóc, dlatego wypytują. Chcą wyeliminować wszystkie ewentualności. Co zaś do poradników. 80 procentom osób one pomagają, więc to raczej u Ciebie słabo z rozumieniem.

Jak znam życie, to masz źle zainstalowane sterowniki, bo nie zrobiłeś tego w odpowiedniej kolejności, a całości nie poprzedziłeś wyłączeniem podpisywania cyfrowego sterowników. Zrobiłeś to? Bo nigdzie nie widzę tego w opisach...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem.

No tak. Bo ludzie wypisują to co jest opisane w INSTRUJCJI po raz piąty to jest dobrze, a jak mówię że nie przechodzi instrukcja i zadałem KONKRETNE pytanie to jest źle? Serio to ma być forum? To jest śmieszne!

 

 

P.S.

I co do trafności instrukcji na 80% - nieźle zawyżacie swoje statystyki.


Miałem wcześniej Mi4 - instrukcja nie zadziałała.

Kolega miał RN3 - instrukcja nie zadziałała.

Kolejny kolega miał R3 - instrukcja nie zadziałała.

 

Jako że jestem właśnie upierdliwy i nie zostawiam nie skończonej roboty, siedziałem nad każdym telefonem po parę(naście) godzin aż w końcu zrobiłem. 
Niestety instrukcje działają tylko na parę procent przypadków.

Gdzie są casy w tych instrukcjach?

Nie ma.

W punkcie 1 na przykład dostajesz error i nie wiesz co robić, przeszukujesz neta, po 3h znajdujesz odpowiedz.

Tyle jak chodzi o instrukcje.

 

Dlaczego pytam się o ten program?

Bo w Mi4 takowy znalazłem.

Powiedzcie mi nie lepiej zamiast instrukcji na 5 stron razem do odblokowania, instalacji dev, aż w końcu instalacji TWRP  nie było by lepiej podlinkować ten program np do Mi4? Program nazywa się Xiaomi TWRP Flasher.

Masz w nim wybór urządzenia i klik  FLASH.

Nie prościej?

A no prościej.

Ale problem jest z wami moderacjo. 

Po co jest forum?

Żeby pomóc ludziom!! A nie żeby nabijać wam odsłony strony!! 
 

Więc dlaczego nie chcecie udostępniać narzędzi które są prostsze i jak widać o wiele bardziej skuteczniejsze???? 

Godzi to w ideę forum!

Edytowane przez darthnorbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę już się nie wypowiadać tylko jedno powiem.

Jak Ci się skończą programy do wgrywania Twrp żaden nie zadziała na global stable weź sobie wgraj global dev mifleshem(komputer musi wykryć telefon) jak się zablokokuje bootloader to odblokuj oficjalnie  zrób roota i spróbuj tych programów nie zrobisz to oddaj komuś kto to zrobi są serwisy.itd adb Napewno im działa

Jak NIKT ci nie doradzi oczywiście 

Poprostu najprościej jest adb i to działa na 100% a jaki problem ze sterownikami czy czymś innym masz że ci adb nie działa  kto to wie dlaczego może ktoś bardziej będzie wiedział ja kończę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darthnorbe napisał:

śmieszne!

Śmieszne jest to, że potrzebując pomocy, unosisz się i rozpędzasz się do bluzgów na ludzi.

Ad meritum.

Podłącz telefon do komputera. W menadżerze urządzeń odinstaluj (z odinstalowaniem oprogramowania) sterownik telefonu z systemu. Odłącz telefon i zrestartuj komputer, najlepiej od razu do trybu zaawansowanego, według tego poradnika:

http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230

Po uruchomieniu systemu, wykonaj instalację softu, według choćby tego poradnika:

Interesuje Cię sekcja "Pobieranie programów MiFlash...", punkty od 6 do 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""|Jak Ci się skończą programy do wgrywania Twrp żaden nie zadziała na global stable weź sobie wgraj global dev mifleshem(komputer musi wykryć telefon) "
Myślisz że tego nie próbowałem?

54ebb08d9804 error.

Jedyne w sumie co działa to flashowanie stabla.

"Po prostu najprościej jest adb i to działa na 100%"
Weź że nie rozśmieszaj mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darthnorbe napisał:

Fajne forum. Jak masz problem? Ban. Hmm, tylko w takim razie po co jest forum?

Najwyraźniej Ty masz problem, bo nie potrafisz się powstrzymać od nadętych i prowokujących odpowiedzi. Napisałem, wyhamuj piętą.

Napisałem Ci, co masz zrobić. Zamiast buldoczyć się na Forum, zajmij się czymś pożytecznym i użytecznym: naprawą komunikacji PC <-> telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darthnorbe napisał:

Czyli twierdzisz że dwa niezależne urządzenia z trzema niezależnymi systemami mają ten sam problem?

Twierdzę, że najwidoczniej źle zainstalowałeś sterowniki konieczne do prawidłowej komunikacji telefonu z komputerem PC dla systemu Windows.

Nie miałem i nie mam Linuksa, więc w tej kwestii się nie wypowiadam. Windows stanowi system operacyjny 99% komputerów, więc mówimy o nim. Nie kombinuj na siłę, bo jedyne z czym za chwilę zostaniesz, będzie Mi4c, z którym nie będziesz mógł nic zrobić. Zrób tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darthnorbe napisał:

Czyli twierdzisz że dwa niezależne urządzenia z trzema niezależnymi systemami mają ten sam problem?

Jeśli chodź o telefon i jego wykrywanie  możesz jeszcze napisać temat na oficjalnym forum en.miui miliony przeglądają być może otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie.

Jeśli chodzi o adb i fasboot przy tylu telefonach (ponad 20) to może odwiedź temat na xda dotyczącego adb i fasboot akurat mieli dawniej swoją wersję chodź nie wiem czy dale rozwijają dużo się zmieniło na en miui też pewnie coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu mrosi. ;) Tego problemu nie rozwiążemy i żadna pomoc nie będzie odpowiednia. :D

33 minuty temu, darthnorbe napisał:

Czyli twierdzisz że dwa niezależne urządzenia z trzema niezależnymi systemami mają ten sam problem?

Ale mają tego samego użytkownika i tu może być problem. Wyluzuj chłopie i ogarnij temat od początku. Wyczyść system z niepotrzebnych sterowników, zacznij od instalacji sterowników telefonu, zwykłych z MiPCSuite, z MiFlasha, w trybie fastboot (trzeba uruchomić w tym trybie i podłączyć przed rozpoczęciem flashowania) i prostej wersji adb. Używaj portu USB na płycie głównej, bez przejściówek i hubów (wiem, trywialne, ale czasem warto w ten sposób podejść do problemu). Potem działaj na spokojnie tak jak według opisów i instrukcji. Na forum są ludzie, którzy męczą mobilne sprzęty od wielu lat, a te instrukcje, które tu są, są praktycznie uniwersalne do każdego modelu Xiaomi jak i innych smartphonów. Od lat zasada działania jest praktycznie taka sama, zmienia się jedynie forma i nie ważne czy to chiński telefon za 60$, czy Samsung za 3k zł (oczywiście w przenośni, bo jeśli są zablokowane bootloadery, to nie ma zabawy).

Na forum przychodzą ludzie, którzy pierwszy raz spotykają się z Xiaomi, chcą wgrać xiaomi.eu, wysyłamy ich do instrukcji i dają radę. Zresztą sami z nich korzystamy i działają. :)

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mgcompany napisał:

To nie ma sensu mrosi. ;) Tego problemu nie rozwiążemy i żadna pomoc nie będzie odpowiednia. :D

No nie ma sensu, bo człowiek nie szuka rozwiązania problemu, tylko rozładowania swojej frustracji. Link do chyba jedynego programu odpowiadającego jego opisowi już dostał, ale to go nie zainteresowało. Nigdy mu adb nie działało na 20-tu telefonach, to dowód (aksjomat?) że nie ma prawa działać. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ADB nie działa, więc nie ma rozwiązania.

P.S.
Przeinstalowałem sterowniki, niespodzianka nie działa.

Czyli jednak miałem rację, no ale sami mądrzejsi.

32 minuty temu, mgcompany napisał:

Na forum przychodzą ludzie, którzy pierwszy raz spotykają się z Xiaomi, chcą wgrać xiaomi.eu, wysyłamy ich do instrukcji i dają radę. Zresztą sami z nich korzystamy i działają. :)

Tak dają radę, że oczytają się że to takie proste, a potem walą do mnie ludzie z prośbą jak zainstalować polskie MIUI bo instrukcja nie działa.

Edytowane przez darthnorbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darthnorbe napisał:

Przecież ADB nie działa, więc nie ma rozwiązania.

Ale co ci nie działa, bardziej konkretnie, jaki masz sterownik w systemie jak podłączasz telefon w fastboot? Mogę ci za chwilę wkleić zrzut ekranu z datą, że działa, jaki sterownikiem itd. Sprawdziłeś ten "twrp app" ze sklepu? Ja zainstalowałem z ciekawości i twrp dla mido wyszukał. Dalej nie sprawdzałem bo nie mam mido. Wszystkie inne "genialne" pseudo programy do automatycznego wgrywania twrp zadziałają tylko wtedy jak to adb i fastboot działa. To w większości tylko skrypty uruchamiające komendy adb&fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu adb nie widzi telefonu.

TWRP ze sklepu od razu próbowałem bo tak też za pierwszym razem próbowałem

"lne" pseudo programy do automatycznego wgrywania twrp zadziałają tylko wtedy jak to adb i fastboot działa. To w większości tylko skrypty uruchamiające komendy adb&fastboot."
NIe, na MI4 nie miałem nic, wszystko tak samo jak tutaj, a mimo to program dla niego jednym przyciskiem instaluje TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darthnorbe napisał:

NIe, na MI4 nie miałem nic, wszystko tak samo jak tutaj, a mimo to program dla niego jednym przyciskiem instaluje TWRP

Tylko nikt nie wie co to za program. "Po prostu adb nie widzi telefonu" to po prostu nic nie mówi. Po prostu nie chcesz rozwiązać swojego problemu, tylko nie bardzo wiadomo czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, darthnorbe napisał:

Po prostu adb nie widzi telefonu.

TWRP ze sklepu od razu próbowałem bo tak też za pierwszym razem próbowałem

"lne" pseudo programy do automatycznego wgrywania twrp zadziałają tylko wtedy jak to adb i fastboot działa. To w większości tylko skrypty uruchamiające komendy adb&fastboot."
NIe, na MI4 nie miałem nic, wszystko tak samo jak tutaj, a mimo to program dla niego jednym przyciskiem instaluje TWRP

Podstawowe informację jakie dobrze żebyś podał 

W opcjach programistycznych mi unlock status bo bez odblokowaniego bootloadera ani rusz.(unlock ma być)

Dla pewności w opcjach programistycznych na telefonie włącz debugowanie USB przynajmniej ja tak robię ale pewność nie mam że każdy to na Xiaomi robi(przyzwyczajenia na rn3 se działa)

Po drugie masz problem wykryciem telefonu z tylu porad co tu padło,wersjach adb nie działa spróbuj z xda programu adb i fasboot bez problemu znajdziesz może napisz w komentarzach coś doradzą albo padło.

Oczywiście podłaczasz telefon w trybie fasboot w celu wpisania komend w to nie wątpię ale jak to nie działa to level up en.miui (oficjalne Forum xiaomi lub xda)

Poprostu nie kiedy nie ma takiej wiedzy A kto wie może to nie pojedynczy przypadek warto na tych forach poszukać może ktoś był wtakiej sytuacji rozwiązał.

2 godziny temu, darthnorbe napisał:

Więc dlaczego nie chcecie udostępniać narzędzi które są prostsze i jak widać o wiele bardziej skuteczniejsze???? 

Godzi to w ideę forum!

Chopie te żale to na en.miui tu ludzie się starają jak mogą żeby było dostępne nieoficjalne oprogramowanie to że firma politykę prywatności zmienia to nie wina tego forum.

Zrobisz coś prostego to firma odrazu jeszcze bardziej skoplikuje zablokuje teraz może nie którym trudno się wydaje ale się da i to się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Tylko nikt nie wie co to za program. "Po prostu adb nie widzi telefonu" to po prostu nic nie mówi. Po prostu nie chcesz rozwiązać swojego problemu, tylko nie bardzo wiadomo czego oczekujesz.

Nie chcę rozwiązać problemu?

Nie mam po prostu zamiaru korzystać z ADB bo to nigdy nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...