Skocz do zawartości

[ROM] ZenUI 3.0 Marshmallow dla Redmi 3S


tor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na ciekawy rom dla naszego R3S, jest to system przeportowany z Zenfone (Asus) na bazie Marshmallow 6.0.1.

Jak to wygląda można w skrócie zobaczyć tu: 

https://youtu.be/MG60dtiSFpE

Download:

https://drive.google.com/open?id=0B7Rx-zHwThXyQ05CSE5HZ0lGVzA

Przetestowałem ten rom i powiem że działa bardzo stabilnie oraz że jest bardzo szybki w działaniu. Bateria schodzi +/- tak jak w miui. System jest w 100% po polsku, posiada spore i ciekawe możliwości konfiguracji. Dużym zaskoczeniem jest naprawdę dobry i sprawnie działający aparat fotograficzny. W większości wszystko bazuje w tym romie na aplikacjach Asusa, jest też możliwość ich aktualizacji z poziomu ustawień systemu. Bardzo dobrze spisuje się też panel sterowania i zawarte w nim funkcje optymalizacji, czyszczenia i uprawnień aplikacji. Z ciekawostek..radio FM posiada RDS.

 

Istotne informacje:

Do instalacji wymagany odblokowany bootloader i TWRP, zalecany pełny wipe. Po instalacji TWRP zostaje zachowane bez zmian.

 

Zalety

- System bardzo sprawny, szybki, dobrze pomyślany, dużo opcji

- Innowacyjne ale na plus aplikacje Asusa, które można aktualizować przez sklep Google

- Bardzo dobrze działający skaner odcisków palca w powiązaniu z blokadą

- Bardzo dobry aparat foto

- Radio FM z RDS

 

Wady ?

- System widzi moją kartę microSDXC 128GB Class 10 jako uszkodzoną mimo że karta jest sprawna i działa na wszystkich innych romach i komputerach PC. Z tego co czytałem dzieje się tak ponieważ format karty to exFAT, a żeby działała z tym systemem trzeba formatować na FAT32. Temat znany użytkownikom Zenfone.

Update:

Zmiana formatu karty pamięci na FAT32 rozwiązał powyższy problem, gdyby ktoś był zainteresowany to można to zrobić w parę sekund programikiem pod Windows, który formatuje tylko i wyłacznie na FAT32:

http://www.ridgecrop.demon.co.uk/guiformat.exe

 

- Brak aplikacji pilota IR

- Uaktualnienie zabezpieczeń z grudnia 2016

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krauza

Sam plik radia nic ci nie da bo na tą aplikację składa się 21 plików czyli jeszcze FMService, framework, biblioteki, etc, bin itp...

...ale ok, tu są pliki radia:

http://www49.zippyshare.com/v/6LLtr4fY/file.html

...a tu screeny ze ścieżkami do tych plików w systemie i ich uprawnienia:

http://www12.zippyshare.com/v/kyloOpKS/file.html

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaraz zabieram się za testowanie. Co do pilota IR - rom nie posiada apliakcji pilota ? Czy dioda IR poprostu nie działa i zainstalowanie aplikacji ze sklepu nic nie daje ? Bo jeżeli nie ma pilota to polecam aplikację ASmartRemote ze sklepu play

Podaje źródło z XDA : https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/asus-zenui-3-0-land-t3657398

Edytowane przez Elninoncfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem częściowo zachwycony i częściowo rozczarowany tym romem.

Jak kolega wspomniał ponieważ jest to port z Asusa pilot na żadnej aplikacji nie działa.

Najpierw pozytywy:

-Rom wydaje się bardzo szybki (przynajmniej w mojej opinii) porównując do Miui 8 i Resurection Rom

-Świetny wygląd (ale może być to spowodowane moimi gustami)

-Pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników: czy da się jakoś wyciągnąć plik paska z powiadomieniami i ustawieniami ? Bo tak go polubiłem że chciałbym mieć go w innych firmach.

-Bateria ; jak kolega na początku wspomniał wytrzymuje +/- tak samo jak na Miui, ale jest tutaj dodatkowa opcja która nazywała się chyba ekstremalnym oszczędzaniem baterii

Nie ma romu idealnego więc oto i moje minusy

-Brak działającej diody IR - chodzę do technikum i taki pilot potrafi się przydać do niszczenia się na nauczycielu (czytaj wyłączanie projektorów) Jednak w domu też ta opcja mi się przydawała i coraz bardziej do tego pilota się przyzwyczajałem.

-Status SeLinux Enforching czy jakoś tak (nie pamiętam bo z głowy piszę) co oznacza że ktoś kto posiada Viper4Android musi się obejść smakiem a właściwie słyszeniem muzyki.

-Po za stanem SeLinux sam Viper4Android nie chce zainstalować bibliotek ponieważ "ROM is not supported". Wyłączenie w developerskich opcjach SeLinuxa nie działa - Viper nadal sypie błędem

-Skoro Viper nie działa to zainstalowałem Dolby Atmos. Wszystko fajnie ale po flashowaniu nie ma apki w drawerze aplikacji. Żadnych plików w folderach nie przybyło ani nie ubyło.

-Root - instalacja przebiegła dosyć dziwnie. Sam SuperSu się zainstalował przez TWRP i kazał poczekać bo podczas startu możwpaść w bootloopa ale nic nie mam ruszać. Okej idę się myć i jak wracam zastałem zgaszony telefon. Myślę sobię fajnie wszystko działa. I jeszcze czego - zarządcy uprawnieniami na próżno szukać, musiałem doinstalować z sklepu. O dziwo działa w miarę dobrze - w miarę to znaczy działać działa ale czas oczekiwania na na pojawienie się okna dialogowego z opcjami przyznania uprawnień w rekordowym momencie dochodził do 3 minut.

-Na koniec wisienka na torcie - jeżeli nie zflashujecie odrazu po instalacji romu i gaapsów pliku splash.img takiego jak w wyżej podanym linku do xda nie będzie wam działać dotyk. Ile w tym prawdy a ile kłamstwa nie wiem ale dmucham na zime. 

Dziękuję za uwagę - wysłano z Redmi 3s bez Vipera z ujową jakością muzyki

 

Piszę z telefonu i zamiast firmach powinno być romach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do root SuperSU 2.82 bez problemu, co do Vipera ten działa na zablokowanym selinux zarówno na androidzie 6 i 7 wystarczy mieć root.

https://miuipolska.pl/forum/topic/10712-przestarzały-viperatmos-viper4android-dolby-atmos-sony-audio-beats-audio-android-43-6xx-działa-na-enforcing-selinux/?do=findComment&comment=369416

To jest modyfikowany 2.4.0.1, po polsku menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokładnie nie przeczytałeś to powtórzę: SuperSu w wersji 2.82 z oficjalnej strony SuperSu działa czyli przyznaje uprawnienia Ale nie chce się usunąć po to aby wgrać Magisk. 

A co do Vipera nadal nie działa - po sflashowaniu brak ikonki czyli tak jak w wypadku dolby atmos. Rozpakowałem ZIP do flashowania i znalazłem Vipera i zanistalowałem ręcznie i uruchomiłem. Nadal nic. NIC. Nie zapytał się ani o instalację bibliotek ani o uprawnienia super usera a w statusie jest a właściwie nic nie ma napisane . Testowałem nawet paczki ZIP z forum android z bibliotekami i usuwanie audio config z system/etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten rom, działa faktycznie stabilnie i szybko, no i jest ładniejszy od MIUI:).

2 pytania:

- jak wgrać ten splash.img? przez TWRP?

- nie działa mi fingerprint, w ogóle go nie wykrywa, nie ma opcji w systemie do konfiguracji. Da się jakoś włączyć? Za bardzo nie przeszkadza bo i tak odblokowuję Mi bandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taurusalfa

Tak jak będziesz chciał na powrót oryginalne logo miui po uruchomieniu to wgrywasz to przez twrp. Odcisk palca działa idealnie w tym systemie i jest tam opcja dodawania w ustawieniach. Nie wskażę ci dokładnie bo już nie używam tego romu ale jest tam opcja "Odcisk palca"

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taurusalfa

Jest na bank, przecież używałem, wejdź tu:

https://www.asus.com/pl/support/faq/1032915/

Masz, zobacz screen, gość testuje właśnie ten rom na YT, jest tam jak byk Fingerprint, przewiń opcje na dół, po ikonkach poznasz bo ja puki co siedzę na innym systemie i nie jestem w stanie ci pokazać.

Screenshot_20170914-195859.png

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...