Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi


Panchoss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam już tak że kiedy spodoba mi się jakaś marka to lubię mieć cały komplet podpisany jednym znaczkiem - tak jest też w tym przypadku. Sprzęt od Xiaomi spisuje mi się rewelacyjnie i intrygują mnie te predefiniowane profile dźwięku dla słuchawek xiaomi. 

Stąd pytanie czy ktoś z Was korzysta? Jeżeli tak to z jakich? Jakie wrażenia? 

Dodam że póki co podchodzę do tematu ostrożne i budżetowo biorę pod uwagę Mi Piston Basic oraz Mi Piston Youth - oba modele na Allegro do zakupienia w cenie 39zł.
Edit: Piston Air Capsules też w sumie biorę pod uwagę ;) 

Edytowane przez Panchoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capsules są specyficzne, nie mogę się przyzwyczaić jak leżą w uchu. Nawet te najtańsze pistony grają ładnie, dostałem gratisowo do ostatniego xiaomi i byłem w szoku jak grają za taką cenę( na Ali 6$)
Tylko tyle że pilot jest ubogi i farba się szybko z nich ściera.
Nie masz się czego bać, jeśli portfel pozwala to bierz od razu hybrid pro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Piston Yout mam są dobre w tej cenie. W Chinach dostaniesz taniej około 20 zł. Ostatnio kupowałem dla siebie i żony mi in-ear headphone pro hybrid i są lepsze koszt około 65 zł. I te bym kupował jeśli chcesz dołożyć. Na mi note jest duża różnica . Nie tyle w basie tylko samym spektrum dźwięków.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam słuchawek nausznych HiFi oraz dokanałówek Hybrid Pro. Przy tych słuchawkach predefiniowane profile korekcyjne (Mi Sound) jak najbardziej się przydają i zawsze z nich korzystam. Kiedyś często słuchałem na Sennheiser HD598, używając zewnętrznego DACa ze wzmacniaczem. Po zakupie Mi HiFi sprzedałem Sennheisery, bo jakość dźwięku była lepsza przy słuchaniu muzyki z telefonu za pośrednictwem Mi HiFi.

W przypadku słuchawek dokanałowych na jakość dźwięku ma duży wpływ dopasowanie tipsów do kanału słuchowego konkretnego użytkownika. Dlatego polecam wydać więcej przy zakupie, ale kupić słuchawki z kilkoma rozmiarami tipsów. Z Air Capsules byłbym ostrożny, czytałem kilka negatywnych opinii o tych słuchawkach, być może wynikających ze specyficznej aplikacji i niedopasowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu nie raz. Rozumie funboystwo xiaomi. Ale akurat słuchawki mają słabe!.

Miałem połowę produkowanych produktów. Niemal każde się wyurywały.

Jedynie capsules są jako takie żyją do dziś. Poza tym że nie białe a żółte max po roku. Ja tam żadnego problemu z aplikacją nie miałem. Co więcej bardzo dobrze wygłuszają. Jednocześnie dając przepływ powietrza np w metrze.

 

Najlepsze słuchawki cena / jakość to :

https://www.aliexpress.com/item/UiiSii-HM7-Metal-Earphone-HIFI-Stereo-Earphones-Super-Bass-Noise-Isolating-3-5mm-Universal-Headset-For/32698369019.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.qEzHts

Potem :

https://www.aliexpress.com/item/Original-KZ-ED-KZ-ED2-In-Ear-Earphone-Headphones-Metal-Heavy-Super-Bass-Sound-Headset-Earbuds/32771662536.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.v1Rrc8

 

Ja jak poczułem swobodę jaką jest BT używam obecnie jedynie takich. Niestety wciąż żadne mi nie odpowiadają. Miałem 3 modele AWEI. 2 wciąż lezą na olx do sprzedania.

I czekam na xiaomi BT.

Awei mają bd mikrofon w popularnych 980 za 10 12$ na promocji. Ale po prostu wypadają. Jak sprzedam awei i nie będą mi pasowały xiaomi. To pozostają tylko meizu koło 30$. Nie wydam przecież 10* tyle na apple czy B.

Więc jw polecam HM7 za 4 -5 $ jako pchełki do laptopa. Albo awei drewniane koło 9$.

Ale po 1 rozwaliłem 2 telefony w życiu przez słuchawki. Więc nie te czasy....

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, homman napisał:

Pisałem tu nie raz. Rozumie funboystwo xiaomi. Ale akurat słuchawki mają słabe!.

E tam słabe, wszystkie produkty Xiaomi są najlepsze! :) 

A tak na poważnie nie używałem nigdy słuchawek BT, ale faktycznie brak fizycznego połączenia ze smartfonem jest dużą użytkową zaletą, trzeba tylko pamiętać o ładowaniu. Porównując na papierze słuchawki bluetooth od Xiaomi i Meizu:

- Xiaomi są tańsze, mają większy akumulator i dłuższy czas odsłuchu na jednym ładowaniu,

- Meizu są lżejsze, obsługują kodek Apt-x, czyli zapewniają mniejszą utratę jakości na transmisji pomiędzy smartfonem a słuchawkami, a więc teoretycznie lepszą jakość dźwięku.

Jeśli nie patrzyć na cenę, to można by jeszcze zastanowić się nad 1 more, które również obsługują Apt-x no i mają znaczek "Mi".

Homman proszę podziel się swoją opinią o Xiaomi BT jak je odbierzesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć meizu grają najlepiej z wszystkich tanich BT.

Natomiast w słuchawkach BT jest problem taki że aku które zazwyczaj jest w mikrofonie i przycisku jest ciężkie.

Powoduje to że po prostu wyrywa ci słuchawkę prawa z ucha.

Awei 990 mają 3 rozdzaje nakładek. Czyli te gumowe pałąki. Pałąki plastikowe za ucho i jeszcze te półksiężyce.

Awei 980 mają fajne to że mają magnes na słuchawkach. I o dziwo niby niższa klasa a dla mnie grają lepiej niż 990. 990 piszczą.

 

Xiaomi mają aku w słuchawkach które są ciut większe. I tak jak piszesz większe aku.

Awei mi czasem nie wystarczały na dwa dni. Czyli dojazd do pracy i z pracy. ok 3h filmów itp. 

Xiaomi myślę że dotrze w tym tyg.

Ale jw te HM7 są bdb mają największą dziurę (kanał) jaki widziałem w słuchawkach. A jeśli wierzyć rysunkom to przetwornik jest na całą słuchawkę. I to robi robote

product-image-26625700.jpg?v=1482889490

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chwilę mnie nie było ale przebrnąłem przez odpowiedzi i oczywiście nie wykluczone że Xiaomi robi coś słabego, niemniej jednak jestem uparty.
Wczoraj zamówiłem z allegro (sic!) dwie pary słuchawek od Xiaomi które mam zamiar przetestować i kto wie, może pójść w droższe modele. 
Kupiłem: Xiaomi Mi Piston Youth In Ear Basic i nieco droższe Xiaomi Mi Piston Air Capsules.

Dam znać jak przyjdą, podzielę się wrażeniami i zobaczymy czy zdecyduję się na kolejne modele ;) 

Ma ktoś te nauszne słuchawki od Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam już jakiś czas z Piston Iron Hybrid (QTER01JY) i bardzo sobie je chwalę. Wystarczyło zamówić pianki i dźwięk powala:
https://miuipolska.pl/forum/topic/26369-gumki-pianki-do-piston-iron-hybrid-qter01jy/

...a z tego co widziałem jest jeszcze opcja "pro" z ciut innym wyglądem przycisków i mikrofonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Piston Iron Hybrid Pro. Miałem Piston V3, Iron Hybrid, i te pierwsze to najlepsze dokanałowe słuchawki Xiaomi, pisałem już na forum obszerniej o nich.

Teraz są jako zapasowe ponieważ używam One More ( także od Xiaomi) ale to już inny budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Teraz są jako zapasowe ponieważ używam One More ( także od Xiaomi) ale to już inny budżet

I jak te 1More triple drive? Słychać jakąś różnicę w porównaniu z Piston Iron Hybrid Pro (też niby triple drive), bo cenowo to znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FromWP napisał:

I jak te 1More triple drive? Słychać jakąś różnicę w porównaniu z Piston Iron Hybrid Pro (też niby triple drive), bo cenowo to znacząca różnica.

Jak najbardziej tak, ale z dobrym źródłem dźwięku, jeżeli chodzi o smartfona nie ma potrzeby przepłacać. 1More są bogatsze w szczegóły i mają odrobinę więcej basu niż Hybrid Pro, ale mniej niż Hybrid Iron, używam ich z playerem MP3 Xduoo X3 oraz plikami FLAC. Ogólnie dziwna sytuacja jest z tymi Hybrid Pro, ponieważ Xiaomi nie bardzo się chwali że mają 3 przetworniki. Chciałbym kiedyś móc posłuchać 1More Quad Driver, ale 200$ to za dużo jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek do swojego smartfona. Rozważam Xiaomi Pistons V4 lub V3 ale biorę też pod uwagę Brainwavz Omega lub Delta. Generalnie nie chciałbym przekroczyć 100 zł. Nie jestem melomanem i w tym miejscu pojawiają się pytania. Czy parowanie słuchawek Xiaomi z telefonem (mam na myśli skorzystanie z dostępnych dedykowanych profili w ustawieniach dźwięku, u mnie dla V3 taki jest, dla V4 nie ma) faktycznie daje jakieś lepsze efekty? Według różnych opinii zaproponowane przeze mnie modele mają podbity bas (jedne mniej, inne bardziej). Które byłyby najbardziej wyważone pod tym względem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te pianki są całkiem dobre. Trzeba tylko dobrać odpowiedni rozmiar.
http://s.aliexpress.com/ErIZ7VzQ

Tapnięte z MI5
 

Edit:
@Gravis ja zamawiałem T100 i T400. T100 są zbyt ciasne, choć da się je naciągnąć. T400 są OK, ale jeśli rozmiar zewnętrzny będziesz zamawiał mały, to aby było więcej pianki można spróbować zamówić T200. Dobrze też wziąć od razu dwie pary, wtedy sprzedawca dorzuca plastikowe pudełko, więc po drodze pianki się nie zniekształcą.

Edytowane przez wolf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gravis ja do swoich brałem stąd: 
http://s.aliexpress.com/nmeU3Avu

wszystkie 5mm (rozmiar w wiadomości do zamówienia), doszły szybko, sprawdzone i jak na razie trwałe. Dzwięk w porównaniu do tych co były w komplecie i których za nic nie mogłem dopasować też znacząco się poprawił wraz z izolacją tego co na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z ciekawości zamówiłem 3 pary słuchawek od Xiaomi :)

Tydzień temu z Gearbest Xiaomi Piston Fresh i Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers ale te pewnie pójdą dla siostry, bo jakoś nie lubię dokanałowych - choć jestem ciekaw jak to gra.

Dziś natomiast z Aliexpress zamówiłem 1More Piston Pod i tych jestem bardzo ciekaw, bo zdecydowanie bardziej wolę "pchełki".

Miał może ktoś je wcześniej?

Nie znalazłem zbyt wiele opinii...

I ktoś się orientuje jak z podróbkami - bo zacząłem coś czytać i z tego co zrozumiałem trochę podróbek jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja utwierdzam się w zdaniu że xiaomi bluetooth są naj. Z przenośnych bluetooth. Tylko żeby trzymały te 10h chociaż...

Najlepsze na kablu to air capsule z xiaomiowych. I takie spróbuj. Są nie do końca dokanałowe i odcinają cie od otoczenia.

A najlepsze ogólnie podawałem wyżej po ok 10$ słuchawki 2 3 klasy wyżej niż xiaomi. Np HM 7

 

Niestety teraz pozostaje mi rynek dużych słuchawek i nic sensownego na tym rynku nie ma.

Z małych jest JBL jest kilka modeli samsunga philipsa, sony itd. Są marshale od niedawana.

Natomiast z dużych jest tylko bluedio długo długo nic i słuchawki po 1k pln w stylu sony i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - popatrzę.

Też się rozglądam za słuchawkami bluetooth (zarówno małe do "chodzenia" jak i duże do oglądania tv dla ojca), ale w tym temacie nie mam w ogóle rozeznania...

A tak przy okazji - moje Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers  utknęły na cle...

Dostałem w pon. maila (poprzedzonego telefonem od Pani z akcentem z pewnością nie polskim) od DPD o treści " Agencja Celna DHL dokona w Pana / Pani imieniu formalności celnych". Zadali mi 5 pytań o zawartość, cenę itp. na które oczywiście odpowiedziałem, ale do tej pory żadnego odzewu i nie wiem co dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie kurier, słuchawki już jadą.....ale....

Powiedział że jest dopłata 12 zł - domyślam się że to vat (nazwał to kosztami celnymi czy jakoś).

Miał ktoś podony przypadek?

Myślałem że przy kwotach 50 zł nie doliczają...

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gearbest wybrałem "przyspieszoną" (Expedited Shopping) - to był właśnie DHL.

Odpisali mi też odnośnie opłat poniżej 22$:

"Zależy  w jakim celu przesyłka jest sprowadzana, jeżeli na cele handlowe to mimo niskiej wartości przesyłka będzie przechodzić przez odprawę celną indywidualną.
 
W przypadku przesyłek wysyłanych na fakturze pro formie o wartości do 22 Eur następuje odprawa zbiorcza gdzie nie są naliczane koszty celno podatkowe.
 
Proszę pamiętać że Urząd Celny może poddać rewizji każdą przesyłkę".

Czyli te 22$ bez vatu to mit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tego sprzedawcy zamawiałem i było ok: http://s.aliexpress.com/ABZzuQjq tylko sobie przejrzyj czy pojedyńczo czy zestaw (w wiadomości do zamówienia podawałem kolor i rozmiar).

W obserwowanych mam jeszcze: http://s.aliexpress.com/maARJvuY - bo szukałem jakiś na 11.11, tylko ten mix kolorów...

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie z innej bajki,

 

Czy da się ustawić by słuchawki bluetooth sterowały głośnością w telefonie?

Mam słuchawki : https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Mi-Sports-Bluetooth-Headset-Xiaomi-Wireless-Bluetooth-4-1-Music-Sport-Earbud-IPX4/32765990740.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cRQqdv

Telefon Mi6 z MIUI pl

Po sparowaniu w telefonie głośność odtwarzania ustawia się niezależnie od słuchawek. Jest to dość kłopotliwe na co dzień. Na słuchawkach mam środek na telefonie max. Jak przyciszę telefonem to później nie mogę już pogłośnić na maxa z słuchawki.

 

W przypadku słuchawki (link) sprawa wygląda identycznie, ale w przypadku samych rozmów nie jest to tak uciążliwe jak słuchanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pojawiły się w oficjalnej polskiej dystrybucji tanie nowe i dosyć ciekawe (jak ktoś nie toleruje dokanałowych) Mi Dual Driver Earphones. Mam takie od kilku miesięcy i są całkiem niezłe. Konstrukcja podobna do słuchawek Appla, ale grają moim zdaniem wyraźnie lepie. https://mi-home.pl/audio/mi-dual-driver-earphones-black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...