Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem RN4X


adrianwu

Rekomendowane odpowiedzi

http://download.chainfire.eu/1220/SuperSU/SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502.zip - ściągnij tą paczkę.

Odpal telefon w TWRP (aplikacja Aktualizacje -> 3 kropki -> Uruchom w recovery). Wgraj paczkę na telefon i ją zainstaluj. Potem jak nie będzie błędów to restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Problem polegał na tym, że strona z której Xiaomitool chciał ściągnąć paczkę była uważana za niebezpieczną. Ściągnąłem na dysk i wskazałem ten plik w Xiaomitool

W końcu! Eureka. Kosztowało to mnie kilkanaście godzin, ok. 3 dni. Teraz zostało jeszcze zainstalować kilka apek i skonfigurować je. To kolejne kilka długich godzin.

Wielkie dzięki za pomoc! Jestem Twoim dłużnikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zrootować mojego Redmi Note 4X, tak ma snapdragona. Uzyskałem zgode od Xiaomi  na odblokowanie bootloadera. Po odblokowaniu pobrałem minimal adb&fastboot oraz obraz twrp z tej strony https://eu.dl.twrp.me/mido/. Postąpiłem dokładnie według  tej instrukcji z kroku 3 https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/. Zrestartowałem, po tym jak nie chciał się jakiś czas uruchomić wszedłem w wipe > format data tak jak napisane jest w kroku 3, to jest dla androida 6, ja mam 7 co prawda ale w przypływie desperacji myślałem, że to pomoże. No i nic, po restarcie  dalej wyświetla się tylko logo Mi. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie... niestety skończyło się na wgrywaniu globala MiFlash'em.
Nie wiem z czego to wynikało, może nieodpowiednia wersja TWRP ?
Ostatecznie po zainstalowaniu globala, wgrałem twrp: twrp-3.1.1-1-mido_040817140416.img
i wszystko wróciło do życia.
Spróbuj pobrać tę wersję i zainstalować, jak nie znajdziesz, to mogę podesłać Ci na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi odblokował(a) ten temat

Witam, 

zakupiłem nowy i sprawny Xiaomi redmi note 4x. Działał do dziś rewelacyjnie, z wersją oprogramowania global stable. Niedawno zaktualizowałem go poprzez OTA do najnowszego global stable 9.0.3.0.

Dziś córka oglądała po prostu youtube. Przybiegła i pokazała mi, że coś się dzieje z telefonem. Do tej pory sam go testowałem i żadnych błędów nie wykazywał, żadnych zawieszeń, nagłych wyłączeń itp. Ale po tym jak córka mi go oddała zauważyłem, że wyłączył się i ikonki pod wyświetlaczem zapaliły się przy wyłączonym ekranie. Postanowiłem go włączyć, standardowo. Zauważyłem, że za wibrował ale nie pokazało się logo MI, ekran był ciemny choć lekko pojaśniał po włączeniu. Następnie wyłączył się i po chwili ponownie włączył i tak w koło. Potrafi tak na zgaszonym ekranie włączać się i wyłączać ciągle, ale nie pokazuje się logo MI tylko czuć wibrację.

Podjąłem próbę awaryjnego przejścia do recovery vol+ + power ale bezskutecznie, także inne kombinacje klawiszy nie pomagają. Ciągle się bootuje i wyłącza i tak w kółko. Czasem uda mi się go wyłaczyć by się nie uruchamiał w koło wtedy próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale nie wstaje. Co robić, proszę o poradę. Komputer nie widzi go, więc wszelkie flashowanie chyba odpada, tym bardziej, że blokada nie jest zdjęta (global stable). Do tej pory chodził bezbłędnie i rewelacyjnie. Czy problemem mogło być doinstalowanie motywu z ogólnodostępnych motywów xiaomi, bo tylko to ostatnio niestandardowego zrobiłem ? Ale chodził na tym motywie kilka dni....

Dzięki za info, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ładowarka przez noc, stokowa i inna-nic nie pomogło.

Nie wchodzi w tryb fastboot (Vol- + power) oraz w recovery (vol+ + power), nie był nic grzebane w sofcie, nie odblokowany bootloader, nie włączone debugowanie usb, inne źródła, słowem tak jak przyszedł z banggooda ze stockowym global stable.

Kontynuując, nie reaguje na kombinacje klawiszy, krótsze i dłuższe, dobrze, że po jakimś czasie przechodzi mu faza na ciągły restart (przy przytrzymaniu power  uruchamia się bez logo mi - zawibruje- jaśnieje trochę ekran po czym gaśnie i tak od początku). Myślałem, że jak raz to zainicjuje, to już tak na ładowarce będzie przez całą noc. Po jakimś czasie mu przechodzi i się wyłącza. I co jeszcze ważne, diody w ogóle nie reagują po podłączeniu ładowarki, mimo, że wcześniej reagowała na ładowanie i świeciła., Spróbowałem dwóch różnych ładowarek, stokowej i takiej z aukeya ze zwiększona mocą, też nic nie dało.

Napisałem do tego sklepu i czekam na instrukcje. Gdzieś wyczytałem, że pewnie płyta główna padnięta. Zapytałem sklep, czy jest możliwość skorzystania z serwisu xiaomi w Polsce poprzez Mi Center, zobaczymy co odpowiedzą.

Zastanawiam się, czy Mi Center mógłby pomóc ale podejmowanie na własna rękę wysyłki do nich bez konsultacji ze sprzedawcą, może być zabójcze dla mojego portfela (bo co jak czarny scenariusz się sprawdzi i płyta ?...) koszty przerosną wartość nowego....No i ciekawe, czy Mi Center współpracuje z innymi sklepami oprócz buygo....

Wkurza mnie to, że padł mimo normalnego spokojnego użytkowania, na youtube, nic na to nie wskazywało, bez żadnych kombinacji, zmian softu etc.

PS. Właśnie przed chwilą zaobserwowałem, że w trakcie tych ciągłych restartów mignęła w pewnym momencie czerwona dioda, o dziwo, i kolejny raz , i kolejny, czyżby przy każdym restarcie od teraz tak było ? Telefon jest podłączony pod ładowarkę aukeya i się ciągle restartuje....Co jakiś czas czerwona dioda mignie, nie za każdym razem przy restarcie, to wszystko co zaobserwowałem, gdyby jakieś pomysły to proszę o info.

Edytowane przez mariunio30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

telefon przestał się restartować ale na lekko rozjaśnionym ekranie po podłączeniu do kompa (win7 x64) jest widoczne urządzenie Android. Usunąłem to urządzenie i po ponownym podpięciu jest widoczne jako android.

Próbowałem tez uruchomić Mi flash 2016.08.30.0 ale nic nie wykrywa, komp widzi urządzenie Android.

Zostałem przeniesiony do tego wątku, aczkolwiek jak czytam, to problemy są inne, jest kontakt z telefonem, możliwość przejścia do fastboot, uruchomienie Updatera, u mnie to marzenie niewykonalne, więc "trochę większy" problem niż opisane powyżej. poza tym wcale nie zależy mi na odblokowywaniu i zmianie na miui polska, bardzo dobrze działał stockowy stable global rom, poza tym mam dwa inne z miui polska, wystarczy....

Czy na tej podstawie można stwierdzić czy to poważna awaria (np. padnięta płyta) czy tylko problem z oprogramowaniem ? 

Edytowane przez mariunio30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadnych pomysłów, szkoda, ale dziękuję za wcześniejsze posty ?

Po konsultacji z serwisem Mi Center z Wrocławia najbardziej prawdopodobną przyczyną że telefon nie włącza się i nie reaguje na żadne komendy-skróty klawiaturowe jest uszkodzenie płyty głównej.

Niestety, konsultacja ze znanym sklepem chińskim banggood.com, przesłany dokładny opis z podlinkowanym filmem z youtuba (zachowanie telefonu nie reagującego na cokolwiek) zaproponowano mi naprawę w Polsce do 75 USD z której nie skorzystałem, zdając sobie sprawę z kosztów naprawy-wymiany płyty głównej.

Sklep banggood.com zgodził się przyjąć odesłany przeze mnie telefon Redmi Note 4X w ramach gwarancji (1 rok czasu) ale zastrzegł, że bezpłatna naprawa nie obejmuje wymiany wyświetlacza (co dla mnie raczej zrozumiałe) oraz -UWAGA- płyty głównej.

Ostrzegli mnie przed odpłatną naprawą, p[pomimo moich protestów, wszakże nie było żadnej ingerencji w telefon od nowości (system global stable) ani uszkodzeń mechanicznych, zalań itp.

Sprawy niestety nie uda się wygrać, bo na moje żądanie podesłali mi warunki gwarancji z której jasno wynika jw. awaria płyty w okresie gwarancyjnym nie jest objęta gwarancją.

Jest to dla mnie niezrozumiałe, dla polskiego serwisu Xiaomi także (zapytałem o to). Zadałem pytanie także do serwisu xiaomi global lecz do dziś nie uzyskałem odpowiedzi. Zresztą nic nie wskóram, gdyż serwis producencki nie ma żadnych powiązań z banggood.com (chińskim sklepem-posrednikiem) który tworzy własne warunki (gorsze) gwarancyjne.

PRZESTRZEGAM WIĘC WSZYSTKICH, JEŚLI MACIE WYBÓR UNIKAJCIE NIEUCZCIWEGO SKLEPU WWW.BANGGOOD.COM I CZYTAJCIE WARUNKI GWARANCJI, BO NIE SĄ TAKIE SAME WSZĘDZIE, TYM BARDZIEJ DO TYCH DO JAKICH PRZYWYKLIŚMY.

A telefon i tak odeślę, bo jest cegłą i nic z nim nie można zrobić oprócz sprzedaży na części (np. ekran).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowni Państwo,

tel:  Xiaomi Redmi Note 4X

sys: Najnowszy dev miui PL
ponadto: TWRP, Root

W oryginalnej aplikacji Titanium Backup PRO z sklepu PLAY nacisnąłem uruchom telefon w trybie recovery, od tego momentu telefon cały czas wibruje i się nie załącza.

Po podłączeniu tel. do komp. zaczyna pojawiać się i znikać.
Proszę o porady
Pozdrawiam serdecznie
Kozłowski Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...