Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem RN4X


adrianwu

Rekomendowane odpowiedzi

@majdan12

Kurde facet jesteś niesamowity, jedyny na forum mi chciałeś pomóc i pomogłeś wgrałem ROM telefon po ukończeniu zaczął się uruchamiać i działa :)

Normalnie winny ci jestem piwo albo nawet 0,5l już normalnie traciłem nadzieję i myślałem że tylko MiCenter mi pomoże a tu się udało :) Wielkie dzięki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Heisenberg odblokował(a) ten temat
  • 4 tygodnie później...

Co się dzieje po wpisaniu w trybie fastboot komendy

fastboot reboot

? To samo co w TWRP?

No i przydałoby się wiedzieć jaki to telefon jednak. Global nie zawsze, a przynajmniej w większości, nie współdziała z TWRP.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie panikujmy :)

Ściągnij miflash i ostatniego globala: http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=mido_global&b=F&r=global&n=

Zainstaluj miflash, wypakuj globala. Odpal miflash, telefon w fastboot, wskaż ścieżkę do globala.

Wybierz na dole w oknie miflash save userdata i flash. global się zainstaluje, ty będziesz mieć swoje dane, i system wróci do normy.

Chyba że chcesz instalować eu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą opcję zaznaczasz w miflash, a nie w TWRP...
Jak chcesz instalować eu to niestety dane utracisz, więc musiałbyś zrobić kopię aplikacji i danych, by je później przywrócić, a obecnie nie masz jak bo tel nie odpala się na globalu. Więc musimy globala przywrócić ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem, który podałeś nie wiem co kliknąć, bo tam większość jest po chińsku. Dlatego zacząłem szukać w sieci coś innego.

Tak w ogóle - to wielkie dzięki (już) za dotychczasową pomoc. Mam nadzieję, że z Twoją pomocą uda mi się wszystko naprawić. Czyli potrzebuję jeszcze kilku wskazówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite! Jestem uratowany :) Wszystko wróciło do normy. Wielki DZIĘKI.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Czyli teraz mam najnowszy Global MIUI jak wcześniej.

Problem powstał bo chciałem zainstalować SuperSU. Odblokowałem bootloader za pomocą miflash_unlock. Po wgraniu TWRP powstał ten problem.

Jak zatem mogę zainstalować SuperSU aby udzielać uprawnień root niektórym aplikacją?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej tak:

1. zrób kopię danych i aplikacji (Kopia MIUI - aplikacje, dane - po USB na komputer)
2. instalacja TWRP
3. format data w tymże TWRP
4. instalacja eu (przez TWRP, nie miflash! http://miuipolska.pl/download)
5. reboot
6. przywrócenie apek i danych z kopii.

Na RN4X nie testowałem eu więc się nie wypowiem, ale z Redmi 4A mam pozytywne wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. no jest ;)
4. po formacie przenosisz pobraną paczkę zip na pamięć wewnętrzną urządzenia. później w TWRP wybierasz Install/Instaluj i wybierasz paczkę którą przeniosłeś, przesuwasz suwak i się instaluje kilka minut.
6. 99% apek powinno się przywrócić.

Niestety, na eu nie da rady inaczej ;)

@RadekKw Ewentualnie XiaoMiTool, które samo ci wszystko zrobi - włącz tylko debugowanie USB w telefonie i odpal aplikację. Ostrzegam, nie testowałem czy zachowuje aplikacje i dane - na wszelki wypadek backup warto zrobić ;)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji - wbudowanej Kopii MIUI, moim zdaniem jest ona najlepszą opcją. Zdecydowaną większość apek mi przywróciło potem (i ustawień). Nie przywróciło mi bodajże soundclouda i kilu innych aplikacji, ale może to wina wadliwej kopii.
Danych - moim zdaniem najlepiej jest je przenieść do jakiegoś folderu na kompie i po instalacji przywrócić z powrotem.

PS. WAŻNE @RadekKw - jak zrobisz kopię MIUI to ją zrzuć na kompie wraz z danymi, będzie w folderze MIUI/backup/AllBackup

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RadekKw napisał:

Szkoda, że za ten wątek dostałem ostrzeżenie i jakiś punkt karny od administratora forum. 

Szkoda, że nie korzystasz z wyszukiwarki, zakładasz wątek w pierwszym, lepszym dziale, gdy tutaj istnieje odpowiedni temat. I gwoli ścisłości: nie za ten wątek, bo do niego przeniosłem Twój temat, założony w kompletnie oderwanym od tematyki dziale. I to nie jest Twój wątek....

Zacznij stosować się do Regulaminu, a potem wylewaj żale na temat tego, jaki jesteś skrzywdzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na użycie XiaoMiTool i na liście dostępnych romów nie widzę xiaomi.eu. 

Screenshot_4.thumb.jpg.d9d5979bcc240147fe4696f7341fef27.jpg

Co w takiej sytuacji? Może wybrać other fastboot file .tgz ?

Czy pod tą nazwą kryje się rom eu?

Czy to może oznacza, że do RN4 qualcomm global nie ma możliwości wgrania romu eu? Czy to narzędzie go nie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...