Jump to content

Wi fi nie łączy się z MI 6 tylko zapisuje sieć


Adamk102
 Share

Recommended Posts

Witam mój mi6 nie łączy się z wi fi mimo dodania adresu Mac i włączonej filtracji. Telefon tylko zapisuje sieć a się nie łączy. Mimo iż u znajomego w takiej samej sytuacji na jego routerze problem nie występuje. Inne telefony i laptopy łączą się normalnie. Adres mac wpisany poprawnie. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam

Edited by Adamk102
Link to comment
Share on other sites

Sprawdź na jakich standardach działa twoje Wi-fi. Jeżeli masz ustawione mieszane(np. b/g/n jednocześnie) to spróbuj zmienić na jakiś pojedynczy np. tylko "g". Na huaweiu P8 Lite występował taki problem, może Twoją Mi 6 boli to samo.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Adamk102 napisał:

Probiłem w tym że dodawałem telefon jako pierwszy i lipa. Następnie 4 inne i tamte działają bez problemu. (LG IPHONE I LAPTOP LENOVO)

Tak jak napisał @Nezumi, a potem ja. Sprawdź zaawansowane ustawienia routera. Przykładowo, w moim routerze Orange, mogę wybiórczo włączać i wyłączać dostęp do Internetu dla każdego urządzenia, które jest połączone z routerem. Być może coś się skaszaniło i wymaga ręcznej ingerencji.

Jeśli masz Internet z UPC albo Orange (światłowód), możesz zatelefonować do BOK i poprosić o pomoc - mają obowiązek jej udzielić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam ten sam problem,jestem na wyjeździe i korzystam z Mi5SPlus i jest ok.Wczoraj dostałem Mi6 i na tej samej sieci wi-fi cały czas pobiera IP,potem zapisuje sieć i nie może się do niej dostać i tak w koło.Inne łapie spoko a tej nie.Mamy 6 telefonów w pokoju i tylko Mi6 ma problem z tą siecią.

Tapnięte z MI 5s Plus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

u mnie podobny problem- tyle, że łączy się po ręcznym łączeniu
mam pytanie co do ustawień: jaki macie typ połączenia( kompatybilny, szybki) oraz optymalizacja transmisji danych( wył, standardowa, zaawansowana)?
i jakie są różnice pomiędzy tymi, nazwijmy to trybami?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cześć,

Nie chcę tworzyć nowego tematu, ale mam problem z Wi-Fi. Mianowicie, gdy próbuję połączyć się z siecią, wyświetla się tylko komunikat, że nie można zapisać sieci i nawiązać połączenia. Jak przywróciłem ustawienia fabryczne to  Wi-Fi działało normalnie, ale w momencie, gdy wgrałem backup danych w TWRP to problem powrócił. Jest może jakiś plik, który można skasować, aby zresetować ustawienia Wi-Fi, a może w TWRP powinienem coś wyczyścić? Dane z kopii, które przywróciłem chciałbym jednak zachować, bo nie chcę instalować od nowa wszystkich aplikacji :/

Link to comment
Share on other sites

@Stanstok Problem w tym, że nie ma tam żadnych zapisanych sieci a momencie, gdy chce się podłączyć do mojej to wyskakują mi dwa komunikaty: "nie można zapisać sieci" i "nie można nawiązać połączenia". Ewidentnie gdzieś w kopii danych jest błąd, który psuje ustawienia Wi-Fi  bo przed przywróceniem kopii Wi-fi działa normalnie :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2018 o 22:38, wojasheck napisał:

Obawiam się że szybciej postawić system i zrobić czysty, działający backup

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Pokombinowałem trochę i usunąłem plik Wificonfigstore.xml poprzez TWRP i teraz wszystko działa normalnie :) Oczywiście najpierw na wszelki wypadek zrobiłem backup :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...