latet

Dziwne sprzężenie dwóch iPhonów

Recommended Posts

Witam,

Znajomy i jego żona mają dziwny problem ze swoimi iPhone'ami.

Jeśli ktoś dzwoni do jednego z nich i ta osoba nie odbierze (np. mąż), to nieodebrane połączenie pojawia się w telefonie drugiej osoby (żony). I wice wersja.

Telefony nie są zarejestrowane na tego samego właściciela, więc raczej nie jest to sprawa po stronie operatora.

Ja się kompletnie nie znam na iOS więc nie mam pojęcia co to. Może ktoś będzie w stanie coś doradzić.

Dzięki!

51 minut temu, latet napisał:

Jeśli ktoś dzwoni do jednego z nich i ta osoba nie odbierze (np. mąż), to nieodebrane połączenie pojawia się w telefonie drugiej osoby (żony). I wice wersja.

Niech kupią Xiaomi, nie będzie problemów... ;)

Poważnie, być może telefony są przypisane do jednego konta użytkownika (uprzedzając ewentualne pytania - tak, doczytałem, i w iOS tak jak w Xiaomi, jest konto użytkownika, a dla mnie użytkownik, a operator to dwie, różne sprawy). Być może stąd (synchronizacja) te same dane na telefonach. Nie jest przypadkiem tak, że pozostałe dane - kontakty, sms, etc. - są też takie same na obydwu urządzeniach?

• Like 1

Tak, oba tel. są zalogowane na to samo konto Apple.

Nie, SMS-y nie są "wspólne", tylko połączenia (nie wiem jak z kontaktami).

Problem w tym, że telefony są zalogowane na to samo konto od lat, a problem pojawił się w ostatnim czasie. Zapewne Apple coś tam zmieniło i to efekty. Byłbym wdzięczny za wskazówkę, jak wyłączyć tę "nową", niepotrzebną tym ludziom synchronizację połączeń nieodebranych.

Dzięki.

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Niech kupią Xiaomi, nie będzie problemów... ;)

Ha, ha, nie od dziś agituję, ale bez efektów. Twardogłowi iPhone'owcy, ale przede wszystkim ludzie bez większej pasji do technologii, więc po prostu niechętni zmianom jako takim. Co szanuję, bo sam uparcie trwam już tyle lat przy Xiaomi, pomimo wielu bolączek.

Edited by latet

Mnie ostatnio jeden z 'Iphonowcow' chcial przekonać, że kazdy Android mnie szpieguje, zwłaszcza modyfikowany :) jak mu powiedziałem, że mam 'chińczyka' (czyt. Xiaomi), to już w ogóle byłem według niego wcielonym diabłem... Co ten Jobs zrobił z ludźmi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka