Skocz do zawartości

Aparat wystający poza obudowę


Pyziaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie dziwne pytanie odnośnie telefonu xiaomi mi5. Gdy położycie go bez etui pleckami do dołu na płaskiej powierzchni i naciśniecie na lewy górny bądź prawy dolny róg to telefon się wam leciutko chybocze? Gdy dotykam tak dwa pozostałe rogi telefon stoi stabilnie. Mówimy tutaj o delikatnym ruchu. Być może to jest spowodowane umiejscowieniem aparatu który bądź co bądź MINIMALNIE wystaje z bryły urządzenia.

Dajcie koniecznie znać czy u was też tak jest. Gdyż nie wiem czy tylko ja mam "krzywy?" telefon.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pyziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

@Pyziaty

Masz wygięty telefon. Aparat w Mi 5 jest minimalnie schowany.

Tak, aparat jest schowany, lecz sama ramka aparatu leciutko wystaje.

2 minuty temu, razu napisał:

Też tak niestety mam. Nie wiem może w kieszeni się wziął i skręcił

A  po której stronie telefon Ci się chibocze? Po stronie aparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 

Mój egzemplarz jest praktycznie nowy, nie noszę go zazwyczaj w kieszeni tylko w torbie. A ramka w mi 5 wystaje o bo na wiem, niecały milimetr. Tak mówią w recenzjach itp. więc nie ma mowy o wadliwym egzemplarzu.

I oczywiście mówimy tu o naprawdę małym, normalnie nie widocznym chybotaniu. Po prostu jestem ciekaw czy inni mają też taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla celów Twojego "eksperymentu" wyciągnąłem telefon z kejsa ;) w moim przypadku nic się nie buja, leży płasko na biurku i żaden narożnik nie wisi w powietrzu.
Co do aparatu, może faktycznie sprawiać wrażenie że wystaje kiedy przejeżdżasz po nim palcem, natomiast moim zdaniem jest na równi z resztą obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Panchoss napisał:

Specjalnie dla celów Twojego "eksperymentu" wyciągnąłem telefon z kejsa ;) w moim przypadku nic się nie buja, leży płasko na biurku i żaden narożnik nie wisi w powietrzu.
Co do aparatu, może faktycznie sprawiać wrażenie że wystaje kiedy przejeżdżasz po nim palcem, natomiast moim zdaniem jest na równi z resztą obudowy. 

Dzięki za opinię. A nawet jak lekko naciskasz na jeden z rogów to stoi stabilnie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pyziaty napisał:

Tak, aparat jest schowany, lecz sama ramka aparatu leciutko wystaje.

A  po której stronie telefon Ci się chibocze? Po stronie aparatu?

Lewy górny róg i prawy dolny po przekątnej. Generalnie nie przeszkadza mi to. Możesz go położyć na ołówku po przekątnej i podociskać przeciwne rogi aby zniwelować trochę to skoszenie. Mi się udało do jakiegoś zadowalającego minimum zniwelować ale trzeba bardzo czujnie ten eksperyment robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Aparat wystający poza obudowę

@Pyziaty
Może lewy górny róg odrobinkę "sprężynuje" ale nie wiem czy to choćby milimetr i trzeba naprawdę bardzo dobrze się przyglądać.
Do tego stopnia że nie uważam tego za faktyczną "deformację" etc.

@majdan12
Co Ty wiesz o wygiętych telefonach :D Przez ostatni rok użytkowałem LG G Flex 2, każde wyjęcie telefonu z kieszeni wiązało się z czyimś komentarzem "jak Ty go tak wygiąłeś?!" :P 
Teraz niestety muszę go sprzedać ze zbitą szybką i zastanawiam się nad ceną :v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi i @majdan12  w mojej wersji gold ramka aparatu wystaje ponad obudowę, aczkolwiek jest to różnica 0,1-0,2 mm. Szkło aparatu jest poniżej ramki. W razie wątpliwości pomiar nie był robiony za pomocą palca :) . Mi piątka nie była nigdy rozbierana, a plecki są oryginalne i dobrze spasowane. Być może są minimalnie cieńsze od innych wersji kolorystycznych lub tak po prostu Chińczykom wyszło.

@Pyziaty jeśli chcesz sprawdzić, czy jest krzywy, to połóż Mi5 na płaskiej powierzchni (np. biurka), ale ekranem do spodu. Tylko wysuń minimalnie, tak aby nie opierał się o czytnik palców. U mnie leżąc na pleckach minimalnie się chwieje, ale na ekranie już nie, więc wygląda na to, że jeszcze nie zdążyłem go skrzywić.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolf napisał:

@Nezumi i @majdan12  w mojej wersji gold ramka aparatu wystaje ponad obudowę, aczkolwiek jest to różnica 0,1-0,2 mm. Szkło aparatu jest poniżej ramki. W razie wątpliwości pomiar nie był robiony za pomocą palca :) . Mi piątka nie była nigdy rozbierana, a plecki są oryginalne i dobrze spasowane. Być może są minimalnie cieńsze od innych wersji kolorystycznych lub tak po prostu Chińczykom wyszło.

@Pyziaty jeśli chcesz sprawdzić, czy jest krzywy, to połóż Mi5 na płaskiej powierzchni (np. biurka), ale ekranem do spodu. Tylko wysuń minimalnie, tak aby nie opierał się o czytnik palców. U mnie leżąc na pleckach minimalnie się chwieje, ale na ekranie już nie, więc wygląda na to, że jeszcze nie zdążyłem go skrzywić.

Spróbuję

 

2 godziny temu, Panchoss napisał:

@Pyziaty
Może lewy górny róg odrobinkę "sprężynuje" ale nie wiem czy to choćby milimetr i trzeba naprawdę bardzo dobrze się przyglądać.
Do tego stopnia że nie uważam tego za faktyczną "deformację" etc.

@majdan12
Co Ty wiesz o wygiętych telefonach :D Przez ostatni rok użytkowałem LG G Flex 2, każde wyjęcie telefonu z kieszeni wiązało się z czyimś komentarzem "jak Ty go tak wygiąłeś?!" :P 
Teraz niestety muszę go sprzedać ze zbitą szybką i zastanawiam się nad ceną :v 

Dokładnie. To jest wręcz niezauważalne ale to mnie zaciekawiło. Możliwe że to jest jakaś dolegliwość tego telefonu. Nie narażałem go na wygięcia. A na ekranie jest stabilny. Tak jak mówiłem, jest to sprężynowanie w zakresie 0,1-0,2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...