Skocz do zawartości

Xiaomi Huami Amazfit Bip BIT PACE Lite Youth Smart Watch


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam. Też miałem mi band 2 ale zgubiłem przez to denne zapięcie. Teraz tu jest normalny pasek jak w zegarku więc nie ma mowy zgubić. Po za tym bateria rewelacja, mi band 2 trzymał mi 3 tygodnie tutaj tak samo, więc ogromny plus. Bardzo dobra czytelność wyświetlacza w słońcu w przeciwieństwie do mb2 gdzie nic nie było widać. Kolejny plus, że wyświetla się godzina, data, kroki itp.cały czas, więc nie trzeba machać specjalnie ręką ani naciskać guzika. Co więcej mamy możliwość modyfikacji i wgrywania różnych tarcz. Mamy GPS i kompas, stoper i timer. Jest także pogoda. Czego mi brakuje, może kilku opcji typu kalkulator albo jakieś notatki, ale to już szczegół, chyba już za wiele wymagam :p. Pasował by tu jeszcze alarm dźwiękowy a nie tylko sama wibracja. Na lekki minus mogę zaliczyć kolory ekranu nie są jakieś rewelacyjne i nie jest ich dużo, no ale resztą amazfit nadrabia, więc to nic takiego. Ja jestem bardzo zadowolony tym bardziej że wyrwałem amazfita za 47$, wcześniej miałem mi banda i mi banda 2, obydwie zgubiłem przez ten pasek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fake4r napisał:

Polecam. Też miałem mi band 2 ale zgubiłem przez to denne zapięcie. Teraz tu jest normalny pasek jak w zegarku więc nie ma mowy zgubić. Po za tym bateria rewelacja, mi band 2 trzymał mi 3 tygodnie tutaj tak samo, więc ogromny plus. Bardzo dobra czytelność wyświetlacza w słońcu w przeciwieństwie do mb2 gdzie nic nie było widać. Kolejny plus, że wyświetla się godzina, data, kroki itp.cały czas, więc nie trzeba machać specjalnie ręką ani naciskać guzika. Co więcej mamy możliwość modyfikacji i wgrywania różnych tarcz. Mamy GPS i kompas, stoper i timer. Jest także pogoda. Czego mi brakuje, może kilku opcji typu kalkulator albo jakieś notatki, ale to już szczegół, chyba już za wiele wymagam :p. Pasował by tu jeszcze alarm dźwiękowy a nie tylko sama wibracja. Na lekki minus mogę zaliczyć kolory ekranu nie są jakieś rewelacyjne i nie jest ich dużo, no ale resztą amazfit nadrabia, więc to nic takiego. Ja jestem bardzo zadowolony tym bardziej że wyrwałem amazfita za 47$, wcześniej miałem mi banda i mi banda 2, obydwie zgubiłem przez ten pasek ;) 

Gdzie w takiej cenie wyrwałeś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

  Postanowilem sie z wami podzielic informacja dotyczaca synchronizacji danych z Amazfit'a BIP z innymi serwisami. Nie znalazlem takiej informacji nigdzie na forum a mysle ze paru osobom sie przyda. Proces jest niestety troche skomplikowany ale przynajmniej dziala i jesli ktos ma pomysl na jego uproszczenie to niech smialo sie z nami podzieli. Do synchronizacji potrzeba:

1. Aplikacja Notify & Fitness dla Amazfit z Google Play - umozliwia ona export danych do Stravy, wystarczy ze po instalacji sparujemy naszego Amazfit'a BIP i na zakladce trening zaznaczymy automatyczna synchronizacje ze Strava

2. Konto na Stravie aby moc synchronizowac dane z Amazfita za pomoca Notify & Fitness

3. Tapiriik Sync do skonfigurowania synchronizacji z zewnetrznymi serwisami

Po tym wszystkim mozemy sie cieszyc naszymi treningami w ulubionym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dzień z Bipem.  I problem. Źle zlicza kroki. I jak piszę źle, to jest naprawdę źle. 

Bardzo precyzyjny Fitbit ZIP pokazuje wartości praktycznie dwukrotnie większe. 

Ja rozumiem pomyłka 5-15% przy tej technologii, ale zaniżanie o połowę to naprawdę przegięcie. 

 

6 godzin temu, copernic_us napisał:

Drodzy forumowicze, pytanie odnośnie BIPa - czy do wersji Chińskiej da się wgrać Angielski firmware? Akurat jest dobre promo na GB (49,11$) za wersję z Chin i nie wiem czy brać:)

Da się. Polecam  wątek z modyfikacjami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ponad 3 tygodnie chyba.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


A jeżeli to nie problem mógłbyś pokazać zdjęcia z powiadomień ? Połączenie ,SMS , Messenger Whatsapp jak używasz oczywiście i może być na priv jak chcesz :) dzięki

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku masz powiadomienia pokazane, sms od messengera itp niczym się specjalnie nie różnią prócz ikonki. Ja dodam tylko od siebie, że wszelkie polskie znaki są wyświetlane jako pytajniki więc zamiast np. słowa RÓŻA będzie napis R??A chyba że użyje się dodatkowej apki Notify and fitness for amazfit, tam można ustawić takie rzeczy bo mifit nie daje takiej możliwości.

Spoiler

 

 

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku masz powiadomienia pokazane, sms od messengera itp niczym się specjalnie nie różnią prócz ikonki. Ja dodam tylko od siebie, że wszelkie polskie znaki są wyświetlane jako pytajniki więc zamiast np. słowa RÓŻA będzie napis R??A chyba że użyje się dodatkowej apki Notify and fitness for amazfit, tam można ustawić takie rzeczy bo mifit nie daje takiej możliwości.
Spoiler  
 
Dzięki wielkie :) a miband tools jeszcze nie obsługuje ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sparować (ręcznie wpisując adres BT apce, bo normalnie mi się nie chciał połączyć), ale oficjalnie apka nie wspiera amazfita. Przy wiadomości sms wyświetla komunikat typu: odebrano nową wiadomość zobacz w aplikacji, czyli nie wyświetla treści. Być może to kwestia ustawień, ja się nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sparować (ręcznie wpisując adres BT apce, bo normalnie mi się nie chciał połączyć), ale oficjalnie apka nie wspiera amazfita. Przy wiadomości sms wyświetla komunikat typu: odebrano nową wiadomość zobacz w aplikacji, czyli nie wyświetla treści. Być może to kwestia ustawień, ja się nie bawiłem.
Dzięki bardzo za pomoc. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sparować (ręcznie wpisując adres BT apce, bo normalnie mi się nie chciał połączyć), ale oficjalnie apka nie wspiera amazfita. Przy wiadomości sms wyświetla komunikat typu: odebrano nową wiadomość zobacz w aplikacji, czyli nie wyświetla treści. Być może to kwestia ustawień, ja się nie bawiłem.
U mnie pomogło wyczyszczenie danych wszystkich aplikacji związanych z BT. Wcześniej telefon nie widział zegarka, a teraz wszystko działa jak należy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto go kupić za 160 złotych, jest przecena na 179 a mi się trochę punktów na Gearbest nazbierało i nie wiem czy warto kupić Bip'a. Obecnie używam Mi Band 2, ale zapięcie się już wyrobiło. :/ Dobra zamówiłem za 138 złotych z Gearbest. Mam pytanie, czy ten smart zegarek nie rozłącza się z telefonem jak MiBand 2? 

Edytowane przez misterjester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, misterjester napisał:

Warto go kupić za 160 złotych, jest przecena na 179 a mi się trochę punktów na Gearbest nazbierało i nie wiem czy warto kupić Bip'a. Obecnie używam Mi Band 2, ale zapięcie się już wyrobiło. :/ Dobra zamówiłem za 138 złotych z Gearbest. Mam pytanie, czy ten smart zegarek nie rozłącza się z telefonem jak MiBand 2? 

rozłączanie to chyba bardziej kwestia romu / softu, którego używasz:

- redmi note 2 + miband2 cały czas gubił połączenie, tak ze 2x dziennie;

- mi4c/LineageOS +mb2 - brak połączenia raz na tydzień (wystarczy off/on modułu BT),

- mi5s/LineageOS+ mb2 podobnie, obecnie mi5s/LineageOS + amazfit bip - podobnie jak w przypadku mi4c;

- s8+mb2 - nie było jeszcze sytuacji, żeby się rozłączyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Też przymierzam się do zakupu amazfit bip z gearbest i znalazlem tam dwie wersje tzn. INTERNATIONAL VERSION i CHINESE VERSION. 
Która lepiej zamówić ? Czy jest to obojętne i brać tą która jest tańsza? Bo przeczytałem kilkanaście tematów i przekopałem kilkadziesiąt stron postów i nie doczytałem jednoznacznej odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam pytanie czy u Was zliczanie kroków jest na bieżąco na wyświetlaczu czy co jakiś czas jest aktualizowane? U mnie to działa jakoś dziwnie, jak rano wstaje to mam długo 0 kroków i po jakimś czasie wskakuje np. 234. Ogólnie dużo mniej niż na mi band 2.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś się zastanawia to polecam te dodatkowe ramki firmy sikai. Bardzo ładnie wykonane, idealnie dopasowane. Ja kupiłem w promocji po 1.60$. Pewnie są inne aukcje, trzeba poszukać, może są tańsze. Ja kupowałem tutaj https://m.aliexpress.com/item/32843747406.html

A tak to wygląda

896a7ce041b3159074e5775589a56a35.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...