Skocz do zawartości

Xiaomi Huami Amazfit Bip BIT PACE Lite Youth Smart Watch


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem na forum to mi odpowiedział ten od modyfikacji, że za 20$ to zrobi... Ja myślę, że będzie to ciężkie, ale sobie poradzimy bez nich. Ciężko ten plik o rozszerzeniu fw otworzyć aby edytować, ale jak oni sobie poradzili to i my to zrobimy :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na forum to mi odpowiedział ten od modyfikacji, że za 20$ to zrobi... Ja myślę, że będzie to ciężkie, ale sobie poradzimy bez nich. Ciężko ten plik o rozszerzeniu fw otworzyć aby edytować, ale jak oni sobie poradzili to i my to zrobimy

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Podeślij mi plik z FW. Popatrzę na niego :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 08:39, Lector napisał:
Może by i poszło wstawić polskie czcionki

Poszłoby, bo oni sobie wpakowali cyrylicę.

 

Dnia 21.09.2017 o 08:42, S3V3N napisał:
Podeślij mi plik z FW. Popatrzę na niego

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

Jadę do pracy, więc nie mam czasu niestety dziś na to. Musisz wyciągnąć z pliku mifit.apk plik oprogramowania. Najlepiej z wersji lolex 3.0.8 lub 3.0.7. Daj znać czy się udało

Podpowiedź co do oznaczeń plików oprogramowania.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3546342

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste jak Wam się wydaje, bo w FW siedzą zaszyte obrazki, a nie zwykły tekst. Na forum 4pda również ciężko z tym walczą. To nie takie proste jak w FW Amazfit :)

Co mnie się udało, to wyciągnąć mapę alfabetu w BMP i TXT :)

Mili_pro.ft.en.bmp

Mili_pro.ft.en.txt

Ale to raczej temat nie w tym wątku zegarkowym.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo tomurbanowicz za Twoją pracę! Już mam najnowszy spolszczony firmware i wszystko działa pięknie łącznie z pogodą :)

Zauważyłem u siebie tylko jeden mały problemik, mianowicie czcionka stopera jest jakaś dziwna załączam zdjęcie. Mi to nie przeszkadza ale wolę zgłosić może coś da się z tym zrobić. Pozdrawiam i jeszcze raz BARDZO dziękuję!!

IMG_20170921_114251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marwan napisał:

Zauważyłem u siebie tylko jeden mały problemik, mianowicie czcionka stopera jest jakaś dziwna załączam zdjęcie.

O widzisz, nie zauważyłem.

Poprawka w załączniku - przy okazji jeszcze troszkę innych drobnych poprawek.

PL-FW98-tarcza.res

PL-FW98.fw

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden problem, tym razem z aplikacją mi fit. Nie wiem w sumie czy to problem ale do rzeczy, wcześniej gdy miałem połączony zegarek z telefonem nie zrywał połączenia w ogóle nawet kiedy zamknąłem aplikacje mi fit, teraz natomiast kiedy czyszczę pamięć i zamykana jest aplikacja mi fit to zegarek natychmiast traci połączenie z telefonem. Mam Mi4 i mogę sobie zablokować aplikacje mi fit żeby nie była zamykana przy czyszczeniu pamięci więc nie jest to dla mnie problem ale chciałem się podzielić tym ficzerem. Jeszcze raz dziękuję za firmware i za aplikacje mi fit!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gawronnek napisał:

Z góry przepraszam, ale nie mogę znaleźć poradnika jak wgrywać nowe polskie firmware, mógłbym prosić jakiś link. Fajnie by też było wydzielić wątek odnośnie polskiej wersji, z taką instrukcją w pierwszym poście.

Redmi Note 4X
 

Była instrukcja parę stron wcześniej:

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz Co potrzebujemy:

Firmware w naszym zegarku

GadgetBridge - https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge

Przetłumaczony .fw oraz .res

Procedura:

Odinstaluj Mi Fit.

Zainstaluj GadgetBridge nadając wszystkie możliwe uprawnienia oraz dostęp do powiadomień.

Uruchom GadgetBridge, wyszukaj urządzenie  Amazfit BIT i sparuj.

Po sparowaniu wyszukaj w telefonie z poziomu menadżera plików plik .fw uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.  Amazfit po zainstalowaniu FW zrestartuje się.

Następnie wyszukaj plik .res i również jak uprzednio wykonaj procedurę. W tym przypadku Amazfit nie zrestartuje się.

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie było, jednak znalezienie 1 postu wśród ponad 400 nie jest łatwe, a wątek się rozrasta, więc może poprosić moderatorów o wydzielenie wątku o spolszczeniu

Redmi Note 4X



OK. I tak nosiłem się z tym zamiarem. Założę nowy połączony wątek z Mi Fit MOD dzisiaj.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Dzisiaj dotarł do mnie zegarek z Chin. Mam ogromny problem ze sparowaniem zegarka z Huawei P8 Lite dual sim. Zegarek udaje się sparować z telefonem. Niestety z aplikacją Mi Fit nie udało mi sie sparować ani razu. Z Gadgetbridge sparowało po kilkunastu próbach. Po utracie łączności bluetooth aplikacja łączy się z telefonem raz na kilkanaście prób. Z zegarkiem raczej wszystko jest ok, bo z Lg G4 nie ma żadnych problemów. Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cóż dzisiaj BiP odmówił posłuszeństwa, działa wszystko oprócz powiadomień. Usuwałem i instalowałem na nowo Notify i MiFit, razem i oddzielnie, nic to nie dało. W Notify jak robię test wibracji to jest wysyłany sygnał i opaska wibruje, ale już testowa w wiadomość nie dochodzi.
Dane z opaski też się wczytują.

Dodam tylko, że instalowałem na nowo każde dostępne firmware i oryginalne i spolszczone. Nie pomogło też postawienie systemu z kopii zrobionej przed tygodniem, także ewidentnie to awaria opaski, trzeba będzie pisać do Gearbest, ciekawe jak się do tego ustosunkują, bo w sumie działa, się dla mnie bez powiadomień nie ma wartości.

Redmi Note 4X
 

 

ps. Problem nie aktualny, kombinowałem na wszystkie sposoby, MiBand 2 działał bez problemu, ale w końcu sparowałem go z innym telefonem i zadział. Uspokojony zacząłem kombinować w swoim telefonie i coś pomogło, ale nie wiem co ;(

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś sposób na synchronizację aktywności do Stravy albo Endomondo?
MiFit niestety na to nie pozwala
Udało mi się jedynie podłączyć Mi Fit do Google Fit, a Google Fit do Stravy, ale nie importuje to zapisanych treningów.
Też nie mogę podłączyć bip do Endomondo. Dziwne, bo z mibandem łączyło się bez problemów

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...