Skocz do zawartości

Xiaomi Huami Amazfit Bip BIT PACE Lite Youth Smart Watch


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja podmiany firmware na wersję angielską

Cytat

"We are not responsible for anything that may happen to your Bip as a result of installing custom FW. You do so at your own risk and take the responsibility upon yourself. "

Co potrzebujemy:

  1. Firmware w naszym zegarku 0.0.8.74.
  2. GadgetBridge - https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge
  3. Przetłumaczony .fw oraz .res - POBIERZ

Procedura:

  1. Odinstaluj Mi Fit.
  2. Zainstaluj GadgetBridge nadając wszystkie możliwe uprawnienia oraz dostęp do powiadomień.
  3. Uruchom GadgetBridge, wyszukaj urządzenie  Amazfit BIT i sparuj.
  4. Po sparowaniu wyszukaj w telefonie z poziomu menadżera plików plik .fw uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.  Amazfit po zainstalowaniu FW zrestartuje się.
  5. Następnie wyszukaj plik .res i również jak uprzednio wykonaj procedurę. W tym przypadku Amazfit nie zrestartuje się.
  6. Rozkoszuj się wersją angielską :)

Źródło: https://www.facebook.com/notes/xiaomi-huami-amazfit-bip-international/guide-to-flash-translated-fw/1938574163072031/

Powrót do oryginału - POBIERZ

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że ktoś zrobił nową tarczę, ale nie wnikałem zbytnio, bo tylko jedna tarcza mi odpowiada - ta, na której jest wszystko. Dla mnie wypas.

Nie wiem jeszcze jak zmusić pogodę do EN, bo widziałem na grupie, że niektórzy mieli to przetłumaczone - to był jakiś mostek w Mi Fit do Google Translator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Pracujesz nad Polskim wydaniem firmware? Bo jak coś to bym też coś spróbował przetłumaczyć, ale nie wiem jak się za to zabrać. Coś tam poczytałem w internecie, że trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. Niby angielski mi wystarcza, ale jednak nie ma to jak nasz ojczysty język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie tłumaczenie już jest gotowe i dorzucone do githuba twórców tego FW :) Muszą tylko wygenerować nowy plik fw i res... :) Wtedy jeszcze ewentualnie poprawię niektóre teksty, które mogą być przydługawe :)

Edytowane przez Tymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie tłumaczenie już jest gotowe i dorzucone do githuba twórców tego FW Muszą tylko wygenerować nowy plik fw i res...  Wtedy jeszcze ewentualnie poprawię niektóre teksty, które mogą być przydługawe

Można samemu skompilować np.

./zh-cn2en.py -p -f Mili_chaohu.fw -i zh-cn2pl.txt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:


Można samemu skompilować np.

./zh-cn2en.py -p -f Mili_chaohu.fw -i zh-cn2pl.txt

No mi się nie udaje :P Jakiś błąd składni w zh-cn2en.py mi wywala :(

Tak w ogóle, to cn2pl.txt już dawno jest zrobiony na bazie tego en :) Tylko teraz trzeba to wszystko ładnie skleić w .fw i res 

Edytowane przez Tymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...