Skocz do zawartości

Problem z zasięgiem sieci i działaniem Internetu


Ayreon90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc. Otóż od półtora tygodnia jestem posiadaczem Redmi Note 4. Telefon kupiłem na allegro. Wszystko jest super i fajnie ale drażni mnie jedna ważna rzecz. Otóż mam w nim BARDZO SŁABY ZASIĘG SIeci. Ogólnie w domu zasięg jest mniejszy o połowę niż w poprzednim telefonie (Lumia 640) a Internet LTE często się gubi, a co gorsza, głupich mmsów nie można pobrać czy wysłać w kilka sekund. Wszystko działa ale z opóźnieniem. Na pulpicie pokazuje mi co kilka sekund pobieranie danych rzędu 4.00 kb/s itd żeby zaraz zejść do 0,02kb/s lub nawet 0,00 kb/s i tak skacze. Idzie z tym zwariować i nie wiem czy to jest wada telefonu czy coś trzeba skonfigurować. Bardzo Prosze o pomoc bo nie wiem co robić, a to mój pierwszy telefon tej marki i nie chciałbym go odsyłać na reklamacje do firmy gdzie go zakupiłem albo co gorsza oddać do zwrotu. 

Podsumowując, słaby zasięg, LTE się pojawia ale nie często, a zasięg pokazuje czasami np 1 czy 2 kreski kiedy to standardowo były 4 czy 5 w innym telefonie.Oprócz tego włączając dane, czy nawet WiFi widzę że transfer jest po prostu niestabilny i waha się między dużymi prędkościami a baaardzo małymi lub zerowymi co uniemożliwia nawet założenie konta na telefonie. A pobierając czy wysyłając mmsy to trzeba czekac i czekać aż się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak, sieć t-mobile. Co do zrzutów ekranu to się o nie postaram, gdyż tak naprawdę telefon jest mojej dziewczyny która mieszka 30 km ode mnie więc piszę tak naprawdę za nią żeby pomóc bo bardziej będę obczajony. Napiszcie prosze czego potrzebujecie a postaram się to zdobyć (screeny) i przesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.
Odkąd dostałem telefon z gwarancji (wymieniony port USB + szufladka SIM) mam problem z zasięgiem w domu/szkole. Otóż w domu mam 0 kresek i "połączenia tylko alarmowe" lub 1/2 kreski. Patrzyłem na innym telefonie i lata normalnie. Czego to może być problem? Przed gwarancją nie miałem takiego wielkiego problemu z zasięgiem, a teraz ledwo co łapie u 3 operatorów. Poza domem internet normalnie działa i jest zasięg. Posiadam najnowsze miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem. Po tym jak telefon do mnie dotarł wszystko działało sprawnie to znaczy mobilny internet . Łapało LTE/H+ teraz łapie tylko jak włączę na stałe na 2G. Działa tylko E. Jak zmienię na 3G lub LTE to już internet się nie włącza. Telefon normalnie łapie sieć ale nie włącza się internet . Robiłem już mi flash różnych wersji global, zarówno stable jak i dev. Czy jest możliwość że to problem hardware?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...