Skocz do zawartości

Totalny drenaż baterii


krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy diamteralnie pogorszyły się przebiegi na baterii na moim mi4c. Dawniej telefon bez problemu wytrzymywał 2 dni, często 3 nawet 4 przy umiarkowanym używaniu. Dzisiaj wytrzymuje ledwo kilkanaście godzin, nie ma co liczyć nawet na 24h. Sposób użytkowania telefonu się nie zmienił - służy głównie do rozmów, czasem jakieœ wifi lub dane mobilne (przeglądarka, hangouts). Synchronizacja włączona, dwie aktywne karty sim = play + virgin-mobile(play).

Próbowałem robić Wipe, ale sytuacja bez zmian. Ostatecznie zrobiłem wipe wszystkich partycji poza Storage, nie przywracałem nawet ustawień z kopii zapasowej (chmura xiaomi), żeby wyeliminować ewentualne wadliwe zapisane ustawienia systemu - niesety nie pomogło, na czystym systemie dalej to samo. Wersja romu obecnie to aktualna xiaomi.eu 7.7.20. Probowałem cofnąć się do wersji chyba 7.6.15, również bez zmian.

Może ktoś ma jakiś pomysł co jest nie tak, czy mogę jeszcze coś spróbować, sprawdzić Czy to może być problem baterii, telefonu czy systemu? Może to już czas na wymianę baterii? (telefon ma około roku, kupiony od Golway'a, wczeœniej mógł też leżakować, trudno powiedzieć ile ma sama bateria). Ładowany zawsze  orginalną ładowarką.

Jeśli pozostaje wymiana baterii, to może możecie poleciż jakiś sprawdzony sklep/sprzedawcę gdzie baterie były by w miarę wysokiej jakości (nie wybuchały). Na aliexpress można kupić baterie BM35 (+narzędzia) już w okolicach 6-10 USD, ale może są bardziej sprawdzone miejsca.

Poniżej zrzuty ekranu dawniej i dziś. Wydaje mi się że z dnia na dzień bateria trzyma coraz krócej.

Dawniej

kiedys-Screenshot_2017-03-27-14-44-13-954_com_miui.securitycenter.thumb.png.e3ff543d7756332eebf790d7a74170b5.png

Dziś

dzis-Screenshot_2017-06-30-22-39-36-383_com_miui.securitycenter.thumb.png.80e449c4e160a1233495293a1f627a2a.pngdzis-Screenshot_2017-06-30-22-39-42-206_com_miui.secdzis-uritycenter.thumb.png.d78b4e80699a3b452b02bfe04882317d.pngdzis-Screenshot_2017-06-30-22-39-53-766_com_miui.securitycenter.thumb.png.4d8a11667938bb7098e6c7d898695a6f.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, niestety zdążyłem już kupic baterie na ali, dokładnie tutaj razem z narzędziami. Całość wyniosła mnie trochę ponad 30 zł. Co prawda mogę jeszcze anulować zamówienie, nie wiem tylko jak wygląda potem zwrot wpłaconej kwoty, chyba zaryzykuję i zobaczymy co przyjdzie, może nie będzie tak źle...

Edytowane przez krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę na miasto, włączam poksy i po jakiejś godzinie mam już 29% - oczywiście nie są cały czas włączone. Także u mnie to samo, a telefon kupiłem jakoś w sierpniu rok temu.

Zakładam, że moja bateria siadła bo często mam informację że telefon ma ponad 48 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie 13 lipca 2016, zainstalowany był tam chiński syf z odblokowanym BL, tak więc telefon mógł pochodzić jeszcze z końcówki 2015 roku. Do tej pory, prawie rok, wszystko działało bez zarzutu, nagle z dnia na dzień jakby bateria straciła 3/4 pojemności, ostatnia wersja na której pamiętam że jeszcze było ok to 7.6.15, próbowałem potem zrobić downgrade żeby przetestować ale było to samo więc to raczej nie wina softu, poza tym nikt inny nie zgłasza takich problemów z softem.

W sumie jak teraz patrzę, to można było próbować reklamować u chińczyka jeszcze w czerwcu rok nie minął gwarancji, teraz już za późno, może wymiana baterii pomoże.

Edytowane przez krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdarza się, że updacie apki (np.fb) pojawia się drenaż baterii - często w takim wypadku pomagał update softu telefonu. Ja zatrzymałem się na sofcie 6.12.22 - jednym z powodów jest właśnie brak objawów drenażu (od czasu kiedy tamten soft zainstalowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mi nie udało się znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Po wymianie baterii na nową, dalej mam ten sam problem. Ostatnio robiłem jeszcze parę testów, wrzuciłem MiFlashem aktualną wersję Developer China - bez efektu. Próbowałem ładować inną ładowarką. Obecnie zainstalowałem najnowsze xiaomi-eu, dałem całkowity format, wyjąłem obie karty sim, wyłączyłem wifi, nie wprowadziłem żadnych zmian (nie zalogowałem się do żadnego konta itp.) - telefon po prostu leży na biurku - chyba nawet nie wytrzymał 24h. W wolnej chwili może jeszcze spróbuje cofnąć się do jakiejś mocno starej wersji softu, nie wiem tylko czy powrót do androida 5 (np. 6.12.22) nie będzie tutaj problemem (nie uwali telefonu).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem od niedawna, wymiana baterii lekko pomogła (bateria z tego samego linku @krzychu) wcześniej miałem akcje ładowania 30-60% w 2 minuty. teraz jest ok pod tym względem jednak szału nie ma z wytrzymałością baterii na romi miui9  7.8.31. próbowałem wielu romów rr remix jak i różne wersje miui te pod androida 5.1 również - bez zmian. a szkoda bo telefon fajny. wipe, kalibracje i inne tego typu sposoby nic nie pomogły. 

Screenshot_2017-09-18-12-56-51-545_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-18-12-57-02-689_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez miśjogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, miśjogi napisał:

a szkoda bo telefon fajny

dokładnie, mi też szkoda, gdyby nie to pewnie dalej bym go używał bo cała reszta działa bez zarzutu. W obecnym stanie telefon może służyć jako aparat, nawigacja, modem LTE lub zapasowy telefon. Próbowałem szukać info o problemie na forum miui, dużo wątków ale zazwyczaj problemy z softem, które zniknęły po wipie lub aktualizacji. Ktoś pisał że pomagało przełączenie telefonu w profil baterii Performance (zamiast Balanced), próbowałem ale chyba bez efektu, chociaż po przełączeniu telefon sam wracał na Balanced.

Najciekawsze jest to, że nie ma tutaj żadnych innych objawów, telefon się nie grzeje, nic nie obciąża procesora, wchodzi w deep sleep, wszystko działa ok, jedynie bateria skurczyła się do 30% lub efekt jak by ekran chodził non stop mimo wygaszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same objawy. Kilka tygodni temu, z dnia na dzień pojemność baterii skurczyła się do około 1/4. Wcześniej telefon wytrzymywał 3 dni. Telefon (Redmi 3) mam od roku, więc przez ten rok widać było delikatny spadek pojemności. Jednak nagle bateria zaczęła się drenować. I jest tak samo jak u was, żadnych innych objawów. Telefon się nie grzeje, nie są włączone żadne appki, po prostu procenty spadają w dół natychmiastowo, i tak samo natychmiastowo telefon jest "ładowany".

Może to wina aktualizacji? Bo w ostatnich tygodniach była jakaś do nowego miui. Ale z tego co pamiętam zaczęło drenować mi baterię jeszcze na kilka dni przed tą aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raczej nie aktualizacji, bo u mnie zaczęło się to dziać dużo wcześniej no i ludzie masowo nie zgłaszają tego typu problemów. Chyba że telefon ma coś w rodzaju biosu i tam się coś przestawiło, i nawet po wipe all problem zostaje. Niedobrze słyszeć że dzieje Ci się to na Redmi 3, jak widać nie tylko mi4c jest podatny na tego typu usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego, korzystam z drugiego telefonu więc z tego felernego wyciągnąłem karty sim, zrobiłem wipe all + instalacja na czysto najnowszej wersji miui-eu, nic nie konfigurowałem, potem podładowałem do poziomu około 80%, wyłączyłem telefon i tak zostawiłem. Po kilku dniach chciałem go włączyć, niestety nie wstał bo bateria rozładowała się do zera. Wniosek jest taki, że nawet wyłączony telefon ssie baterie bez opamiętania! Dla porównania niedawno widziałem Redmi Note 4X, który czekał WŁĄCZONY w szufladzie, bez simów, nieskonfigurowany, uptime pokazywał ponad 18 dni i chyba jeszcze było z 40% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Requirements :
- N firmware (more info here)

czy to RR mozna po prostu zainstalowac z twrp?

mam najnowsze TWRP (twrp-3.1.1-1-libra), oficjalnie odblokowany BL

w Requirements pisze ze wymagane jest - N firmware, to też trzeba instalować, może ktoś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Was co może być z moim księciuniem...

Moje mi4c nie jest wstanie wytrzymać pół dnia użytkowania i to wcale nie jest tak,że cały czas siedzę na telefonie, jasność ekranu mam w okolicy 40%, staram się korzystać jak najmniej z danych komórkowych,a i tak telefon nie jest wstanie wytrzymać do końca dnia, dzisiaj się zdarzyło,że wychodząc z domu o 7, telefon o 14 był już wyładowany... Jakieś porady?

System to najnowsze wydanie z miuipolska

Telefon również bardzo mocno się grzeje, szczególnie przy używaniu snapchata, przy tej aplikacji bateria ucieka w oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...