Jump to content

Przełącznik z NFC

sarzyk
 Share

Recommended Posts

Tak z ciekawości, to po co? W sensie przełącznik na pasku jest po to by szybko przełączyć on/off daną funkcję np GPS, Wi-Fi, Dane, latarka... Ale NFC?

Wysłane z MI6

Pewnie po to by szybko przełączyć on/off funkcję NFC ;)

Nie wiem, nie mam NFC. Ale osobiście nie przepadam za trzymaniem włączonych wszystkich funkcji (bt, wifi, GPS, itd) w telefonie cały czas więc NFC pewnie też bym sobie wlaczal tylko jak bym go potrzebował. Wtedy taki przełącznik by się przydał

• Like 1

Nic nie ciągnie. Ludzie dajcie spokój... Co drugi ma messengera i fb na telefonie, a szukacie oszczędności baterii w przełącznikach? NFC to już w ogóle bez komentarza.

Wysłane z MI6

• Like 1

Ja wyłączam ze względów bezpieczeństwa. Używam IKO oraz Android Pay. Teoretycznie płatności nie działają przy zablokowanym ekranie, ale Android ma ciekawe dziury i wolę ich sam nie sprawdzać. Po zapłaceniu wyłączam NFC i mam z bańki.

No tak ale zasada jest taka sama jak z kartą. Też ktoś musiałby podejść z czytnikiem prawie stykowo z telefonem w kieszeni (jak i z kartą w portfelu). No i płatność powyżej 50 zł i tak jest do potwierdzenia pinem. Myślę, że realnie takie samo zagrożenie jest z kartą w portfelu. To samo jak ktoś ukradnie telefon (lub portfel). Z miuipolska wiadomo masz gorzej niż przy fabrycznym romie bo blokadę ekranu zdejmiesz bez problemu w TWRP i złodziej będzie miał dostęp do kart (jak i do całego telefonu). Jednak wciąż do większych wypłat trzeba pin.

Czy w takim razie jest szansa nałożenia jakiejś blokady w TWRP?

W redwolf recovery (kenzo, mido) masz opcje ustawienia hasła, albo można zainstalować stockowe recovery po instalacji romu, ale i tak wszystko można obejść przez fastboot

• 1 month later...
  • 3 months later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...