Skocz do zawartości
  • 0

Który wybrać? Xiaomi do 1000zł.


EmEm

Pytanie

Hej! Od października zeszłego roku jestem właścicielką Xiaomi Redmi Note 3 2/16GB. Bardzo sobie cenię mój telefon, ale jestem dziewczyną która dość mocno eksploatuje telefony także moja wersja 2gb ramu zaczęła mnie denerwować przycinkami i zamulaniem :P Czas na coś nowego... Zrobiłam szybki research ale i tak nadal jestem w kropce; mianowicie szukam nowego modelu xiaomi , budżet najlepiej do plus minus 1000zł. Czytałam już tyle opinii , że mam mętlik w głowie i liczę na pomoc od Was :) Interesują mnie następujące modele:

1. Xiaomi Redmi Note 4 3/32 
2. Xiaomi Redmi Note 4 PRO mediatek 4/64

3. Xiaomi Redmi 4X Pro 4/64 (tylko ten procek 1,4...)
4. Xiaomi Redmi Note 4X Pro 4/64 Snapdragon (ekran, dla mnie bomba)
5. Xiaomi Mi Max (ekran, dla mnie bomba)

Zależy mi na minimum 3gb ramu, dobrym procesorze. Częste ładowanie nie jest dla mnie problemem, ja po prostu chcę żeby chodził jak burza, bez lagów... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
1 godzinę temu, tomasznowak napisał:

W Chinach bym go nie kupił, bo w Polsce można za ok. 700 do 750 pln go kupić.
 

W UK nie dostanę więc muszę z Chin kupić.

 

1 godzinę temu, tpawel napisał:

7 apek to by się przydało już te 4GB RAM.
Tyle że note 4 na snapie i 4/64 na mtk nie ma w całości metalowej obudowy jak redmi pro. Miałem go, tak samo jak note 4 na snapie i jednak wykonanie i aparat klasa wyżej w redmi pro

Co obecnie z 4GB, w pełnym metalu i z podobnej klasy aparatem co Redmi pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że jest różnica w cenach między wersją z MTK a Snapem. Snapdragon jest wydajniejszy niż mediatek? Niektórzy twierdzą, że oba są dobre, snap trzyma baterie ale laguje, podczasy gdy mtk ma odwrotnie. Sama już nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mialem oba. Mtk jest szybszy, ale snap wcale nie laguje, do tego rewelacyjnie zarządza energią.
Nie licząc wersji 4/64( ona niestety ma obudowe od 4x) mtk jest lepiej wykonany.
Tak że jeśli mtk to najlepiej 3/64.
Za wersją global na snapie 625 przemawia normalna ładowarka czy obsługa wszystkich częstotliwości LTE. Za tysiaka kupisz też redmi pro. To taki lepszy redmi note 4 na mtk, z dwoma aparatami( jeden Sony) , usb-c,oledem i jeszcze szybszym prockiem (x20vsx25)
100tys w antutu pęka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś pozbyłem się note 4 MTK w wersji 4/64gb. Po pierwsze smigal jak burza przy  standartowym uzytkowaniu ALE potrafil sie niemilosiernie grzac (doslownie palil w reke) i w momencie gdy do przegrzania dochodzilo potrafil lagowac/ klatkowac w grach a nawet sie wysypac (fakt ze obciazenia byly naprawde spore). Kolejny minus mtk to to, że na 99% nie bedzie na niego aktualki do androida 7 o kolejnych nie wspominajac...

Wykonanie super - bateria 1,5 dnia przy normalnym uzytkowaniu.

 

Ogolnie POLECAM :) z malymi ALE ktore dla mnie byly osobiscie kluczowe - ale maruda ze mnie wiec trzeba brac na to poprawke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ajjj jakoś to nie rozwiało moich wątpliwości :D obczailam redmi pro i byłabym skłonna w niego zainwestować gdyby nie to, że w sklepach nie oferują polskiej wersji. Wgrywanie samemu odpada , jestem nieudaczna w te klocki i boje się że mogłabym coś skopać. 

A z drugiej strony, kusi mnie mi max... Uwielbiam takie patelnie. No ale gorszy od wyżej wymienionych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, EmEm napisał:

 

Note 4 4.64 Gold lub Black za 1000 zl?:) za okolo 10dni bede miec:) W razie w zglos sie, masz dwa lata u @Zexon72 www.mi.4xm.pl na tel, 1 rok na baterie oraz ladowarke. Oczywiscie fv23 lub paragon.

Mi max 2 bede miec ale za 1300 zl wiec poza zaplanowanym budzetem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie. Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.
Jakieś pół roku temu lecz bardzo krótko (tydzień) byłem posiadaczem Redmi Pro z procesorem X25, którego dzięki pomocy kilku tutejszych forumowiczów uzbroiłem w polski soft i mogłem normalnie użytkować. Wróciłem jednak do BlackBerry Z30, ponieważ  wtedy jeszcze system OS10 był w pełni wydolny i pozostałbym przy nim nadal ale niestety wiele dodatkowych aplikacji już nie ma wsparcia dla tego systemu, jak chociażby whattsup czy skype, których często używam lub raczej używałem a krakowanie systemu w moim przypadku nie wchodzi w grę. Dzisiaj trochę żałuję sprzedaży Redmi Pro ale wówczas nie spodziewam się, że OS10 czarnej jeżyny tak szybko dla mnie się skończy. Szkoda, bo system BlackBerry bardzo mi odpowiadał pod wieloma względami, choć sam Passport też ma swoje poważne wady, jak np. marne ustawianie ostrości aparatu.

Obecnie rozważam ponowny zakup Xiaomi w zakresie około 700zł z ewentualnym rozszerzeniem do 900zł ale nie koniecznie.
Czy jest w tym przedziale cenowym jakiś Xiaomi, który spełni poniższe kryteria?
1. Metalowa obudowa, raczej w całości i raczej srebrna lub grafitowa.
2. Bateria żeby trzymała ze 2 dni i żeby telefon się nie nagrzewał w dłoni jak żelazko.
3. W miarę płynna praca w trakcie otwartych jednocześnie siedmiu okienek przeglądarki internetowej, notatnika, czytnika pdf, przeglądarki zdjęć i kalkulatora.
4. Aparat z w miarę celnym autofokusem, choć nie wierzę, że może coś gorzej trafiać od BB Passport.
Zaznaczę może jeszcze, że nie gram w żadne zaawansowane gry, jedynie pasjans w wolnych chwilach. Muzyka i filmy sporadycznie (od tego mam zawsze playera i Bose). Radiowa trójka jedynie, to nałogowo.

Z obecnych moich obserwacji, to jak na razie widzę Note 4 (4GB/64GB) na snapie 625.
Znalazłem takie oferty:


https://pl.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB/32810257470.html?spm=a2g17.search0104.3.227.CQ5nBW&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10065_10151_10068_10130_10209_10192_10190_10307_10301_10137_10303_10060_10155_10154_10056_10055_10054_10059_100031_10099_10103_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10179_10312_10313_10184_10078_10079_10210_10073-10051,searchweb201603_19,ppcSwitch_5&btsid=e342938b-8e9f-40bf-932f-6c56822570e3&algo_expid=6bd42dc8-6565-4917-ac6f-665ab4773c7b-23&algo_pvid=6bd42dc8-6565-4917-ac6f-665ab4773c7b


https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html?rmmds=search

Jak duża jest różnica w pracy w wersjach 3GB vs 4GB tego Nota 4 w rzeczywistości? Czy ewentualnie coś innego? Redmi Pro raczej nie do dostania a Mi5 czy Mi5s już o wiele droższe.

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na temat Redmi note 4 4/64GB się nie wypowiem, bo go nie miałem. Mam za to wersję 3/32GB od ok. dwóch tygodni. Jeszcze żadnych zwiech do tej pory nie miałem, bateria trzyma od dwóch do trzech dni przy moim korzystaniu z telefonu: gry sporadycznie, maile, whatsapp, oglądanie filmów, słuchanie muzyki. Sot mam ok. 9 godzin. W Chinach bym go nie kupił, bo w Polsce można za ok. 700 do 750 pln go kupić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. Muszę poczytać coś o tym Lenovo i przetrawić. Te plastikowe wstawki zaakceptuję, bardziej zależy mi na autofocusie aparatu. Co do dystrybucji, to mieszkam w UK więc raczej stąd kupię. 

Jaki ten Super AMOLED w P2, czy czerń jest rzeczywiście czarna? Miałem w BlackBerry Z30 AMOLED i bardzo mi się podobała ta pełna czerń. 

Czy w przypadku P2 też trzeba będzie wymienić soft na europejski? 

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, tpawel napisał:

No spoko, i masz oferty od999zl. Piszesz na maila że możesz dać 900 i pewnie w połowie się spotkacie ;)

Tylko, że ta oferta za 999zł, to wersja z 32GB a Ja zamówiłem wersję 64GB za około 820zł. W każdym razie telefon jest już w procesie wysyłki.

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, EmEm napisał:

Nigdy nie zamawiałam z tej strony. Jak to wygląda z reklamacją? Telefon będzie w języku polskim? A cło? Ile może wynieść?

Poprzedni telefon (Redmi pro) też zamawiałem z tej strony i wiele innych, drobnych produktów.

Z reklamacją, to nie bardzo się orientuję, no ale skoro to z Chin, to może być problem ale niech się inni wypowiedzą, bardziej doświadczeni ode mnie.

Będzie j.polski.

Nie ma cła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poniżej tysiaka kupi z pl dystrybucji np z T-Mobile.

Miałem równolegle z redmi pro i każdy z nich miał swoje wady i zalety, redmi pro lepiej grał na słuchawkach, Lenovo P2 na głośniku. Wogole nie wiem czemu seria k w Lenovo ma dolby atmos a P2 go nie ma. Załatwiłby sprawę. A tak niby da się wrzucic,ale trzeba odblokować bootloader i wrzucić twrp, co w lenovo skutkuje anulowaniem gwary.

 

Cła nie ma ale może być VAT 23%

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P2 na pewno będzie lepszy pod względem dźwięku niż mój Redmi Note 3, który na słuchawkach "pierdzi" i słychać szum przy niskiej głośności. Przetestowałam różne słuchawki, wzięłam nawet dedykowane od kolegi i to samo było. Na allegro i innych sklepach P2 z 4gb ramu to koszt 1,1-1,3tyś. Jeśli ma być wydajniejszy od Note 4x to jestem skłonna odchudzić mój portfel :D

Edytowane przez EmEm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...