Skocz do zawartości

[ROM][Official][4.4.4] CyanogenMod 11.0 Nightlies for the Xiaomi MI2 (aries)


madden

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: rom juz wspomniany wczoraj w poscie dot instalacji 2 systemów - nie zauważyłem, można skasować wątek, lub pozostawić, bo rom bardzo dobry ;)

 

CyanogenMod wreszcie w oficjalnej wersji na nasze Mi2s. I do tego KK 4.4.4 !

 

Wątek na xiaomi.eu:

http://xiaomi.eu/community/threads/rom-official-4-4-4-cyanogenmod-11-0-nightlies-for-the-xiaomi-mi2-aries.24608/

 

Download:

http://download.cyanogenmod.org/?device=aries

 

Rom działa bardzo stabilnie, jest super płynny. Do tej pory nie napotkałem na żadne bugi. 

Ze względu na rozmiar partycji należy instalować gappsy podane w wątku na xiaomi http://goo.im/gapps, bądź zwiększyć rozmiar partycji systemowej.

 

Wg mnie nie ma obecnie lepszego romu na nasze telefony..

 

Enyoj! :smile:)

Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o CM11 jest tu http://miuipolska.pl/forum/topic/1570-przegl%C4%85d-rom%C3%B3w-na-mi2s-update-15/

i co do systemu, na CM siedzialem przez 3 lata, wystarczylo pare miesiecy MI2 z MIUI i juz nie mam ochoty wracac ;p miui ma wbudowane mase fajnych aplikacji i zabezpieczen z drugiej strony jest WSM co troche nadrabia brak tylu ustawien co w CM ;)

sam system jak najbardziej polecam, smiga jak rakieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o CM11 jest tu http://miuipolska.pl/forum/topic/1570-przegl%C4%85d-rom%C3%B3w-na-mi2s-update-15/

i co do systemu, na CM siedzialem przez 3 lata, wystarczylo pare miesiecy MI2 z MIUI i juz nie mam ochoty wracac ;p miui ma wbudowane mase fajnych aplikacji i zabezpieczen z drugiej strony jest WSM co troche nadrabia brak tylu ustawien co w CM ;)

sam system jak najbardziej polecam, smiga jak rakieta ;)

A ja wręcz przeciwnie..parę miesięcy z miui, teraz wreszcie oficjalny cm 11 z kk 4.4.4 i nie mam najmniejszej ochoty wracać do miui na 4.1....może jak pojawi sie v6... ;-)

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Wysłane z MI3

skąd wiesz, że nie? pewnie kiedyś xiaomi udostępni kod i będzie cm...

@Jordan87 - wkrótce Linuxx w wątku na xiaomi.eu udostępni nowe gappsy, co powinno poprawić trochę sytuację. w powiększanie partycji się nie bawiłem - nie miałem takiej potrzeby, ale jest to całkiem dobrze opisane

@StrangeFruit - nie widzę u siebie nigdzie opcji nagrywania, ale jeszcze popytam ;-)

Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jeden dzień jak narazie używałem. Oprocz jednego restartu gdy lezal telefon nie używany nie zauważyłem innych błędów.

 

Co ciekawe wydaje mi się że raz wystąpił ten sam błąd z diodą led który mam na oryginalnym miui http://miuipolska.pl/forum/topic/2129-problem-z-ledem-kamery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jeden dzień jak narazie używałem. Oprocz jednego restartu gdy lezal telefon nie używany nie zauważyłem innych błędów.

Co ciekawe wydaje mi się że raz wystąpił ten sam błąd z diodą led który mam na oryginalnym miui http://miuipolska.pl/forum/topic/2129-problem-z-ledem-kamery/

Zrobiłem teraz kilka serii zdjęć i za każdym razem dioda błysnęła. Przy nagrywaniu video też świeciła po manualnym włączeniu..

Rzeczywiście telefon potrafi zrobić soft reboota tak średnio raz na 1-2 dni.. innych bugów nie zauważyłem i wciąż podtrzymuję, że jest to najlepszy rom na mi2s ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się skusiłem na KK, i od dwóch dni na system2 mam CM 11. Trochę się bałem kombinacji z TDB, bo nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem, ale wszystko poszło jak należy :)

Co do samego CM to jestem naprawdę zadowolony. Co prawda pierwsze wrażenie jak odpaliłem system, było takie sobie - jednak wygląd czystego androida to nie dla mnie, no ale od takich rzeczy są launchery, ikony, tematy i tym podobne - trochę się pogrzebie i jest jak chcemy.

Co do samego systemu i jego działania to same plusy. Mnóstwo ustawień, nawet tych bardziej zaawansowanych, na dzień dobry otrzymujemy całe niezbędne oprogramowanie, wszystko działa, żadnych FC czy samoistnych restartów od piątku rano. Bateria trzyma bardzo dobrze, na jednym ładowaniu wytrzymała mi półtora dnia, WIFI cały czas włączone, synchronizacja  przez kilkanaście godzin, ekran ustawiony na jakieś 30% albo na auto (w zależności od sytuacji) wytrzymał 6 godz., a jeszcze 10% mocy zostało ;) Na MIUI nigdy mi się to nie zdarzyło.

Z rzeczy, który mi brakuje, to przede wszystkim natywnego nagrywania rozmów, ale znalazłem sobie już zamiennik. Co prawda jakość trochę gorsza, ale można zrozumieć i rozmówcę i mnie.

Podsumowując - polecam każdemu. Na MIUI wrócę jak MI2S dostanie w końcu jakiś nowszy system (działający bez problemu), na co się i tak średnio zanosi, to tak na marginesie. Swoją drogą to kpina ze strony Xiaomi, że nie wspiera swojego, bądź co bądź, flagowca sprzed roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to w cholerę boli, bo póki co ni widu, ni słychu o aktualizacji. Nie chciałbym wracać do CMa i jego ciosanego tępą siekierą wyglądu... Ale jeszcze trochę i się skuszę pewnie na TDB. Tym bardziej, że KK na Cyanie dla Mi2, jak widać udany.A wynik baterii z opinii kolegi wyżej imponujący! Widać, że system sporo lżejszy dla bebechów telefonu

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że w końcu w moim MI2S działa bezproblemowo OTG. Na MIUI po odłączeniu USB musiałem restartować telefon, bo każda próba otwarcia jakiejkolwiek apki kończyła się FC.

CM 11 oferuje profile zasilania (jak MIUI), w zakładce wydajność w ustawieniach mamy dostęp do zarządców procesora, wbudowany menedżer plików ma dostęp do uprawnień root, mamy też dostęp do rozbudowanych uprawnień aplikacji (ustawienia > prywatność > ochrona prywatności > menu > zaawansowane), w androidzie 4.2 nazywało się to app ops, teraz jest to schowane w ustawieniach, ale jest. Jest też fajna funkcja - jeżeli ściągamy pasek powiadomień z lewej strony, pokazuje nam powiadomienia, jeżeli z prawej krawędzi - mamy dostęp do szybkich ustawień. Kolejny fajny myk, to zwiększanie lub zmniejszanie jasności - wystarczy przeciągnąć palcem po pasku powiadomień. 2-krotne kliknięcie w ten pasek wygasza ekran. Można też kalibrować kolor i gammę, 

Takich tips and tricks jest pewnie więcej, ale że jestem zielony na CM, to odkrywanie ich jeszcze przede mną.

Edytowane przez StrangeFruit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest tradycyjna - 2000. Teraz mam już godzinę wyświetlacza i zjechało dopiero 12 %. W tym robiłem test antutu - 24000, tak na marginesie. 

Jest też w szybkich ustawieniach przełącznik 2G/3G, bez przenoszenia do ustawień. 

No ja jestem podekscytowany, przyznaję bez bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moje używanie jest jakie jest, bo nowa zabawka, to się bawię cały czas i co chwila włączam telefon, żeby coś sprawdzić.

Zazwyczaj telefonu używam sporo mniej, ale pamiętam jak się bawiłem na początku MIUI, ekran gdzieś tak 4 godziny, i to bez WIFI i synchronizacji, teraz mam to włączone cały czas. Ale uważam, że bateria sprawuje się sporo lepiej na CM.

No i korzystam też z Greenify na Xposed framework, do tego jeszcze moduł BusyBox (to dla informacja dla użytkowników WSM i MiTool).

Mam też w CM programik do przełączania pomiędzy systemami bez wchodzenia w recovery (DualbootSwitch), w MIUI też to jest w rozszerzonych ustawieniach pod power off.

Edytowane przez StrangeFruit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to w cholerę boli, bo póki co ni widu, ni słychu o aktualizacji. Nie chciałbym wracać do CMa i jego ciosanego tępą siekierą wyglądu... Ale jeszcze trochę i się skuszę pewnie na TDB. Tym bardziej, że KK na Cyanie dla Mi2, jak widać udany.A wynik baterii z opinii kolegi wyżej imponujący! Widać, że system sporo lżejszy dla bebechów telefonu

Wygląd można całkowicie modyfikować. Masz wbudowany w cm11 theme manager, na forum xda na przyklad mozesz znaleźć dziesiątki tematów i dostosować wygląd systemu. Link do wątku z tematami: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2522538 Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madden, wiem. Ja to wszystko wiem:-).. Ale to tak jakbyś postawił dwa, np. BMW. Jedno topowe M, a drugie tylko z pakietem M. Niby to samo na pierwszy rzut oka. Z Cyanem mam podobnie, to jednak nadal nie będzie to co MIUI.

Choć to nie wyklucza instalacji. CM bardzo kusi. I to pewnie kwestia dni, kiedy zawita na mojej słuchawce.

Tak z ciekawości spytam, bo w Mi2s nie ma z tym problemów... Ale ile jest wolnego ramu, tak orientacyjnie.

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madden, wiem. Ja to wszystko wiem:-).. Ale to tak jakbyś postawił dwa, np. BMW. Jedno topowe M, a drugie tylko z pakietem M. Niby to samo na pierwszy rzut oka. Z Cyanem mam podobnie, to jednak nadal nie będzie to co MIUI.

Choć to nie wyklucza instalacji. CM bardzo kusi. I to pewnie kwestia dni, kiedy zawita na mojej słuchawce.

Tak z ciekawości spytam, bo w Mi2s nie ma z tym problemów... Ale ile jest wolnego ramu, tak orientacyjnie.

Po włączeniu telefonu pokazuje mi 1,4 GB wolnego RAMu.

A jeżeli weźmiesz pod uwagę wydajność i dzialanie cm, to miui okazuje się być starą "trójką" z doklejonym znaczkiem M ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego typu problemu, zresztą nie mam ich prawie wcale.

Zaraz wrzucę na Dropboxa paczkę gapsów, której użyłem, to podrzucę Ci linka.

Po instalacji ostatniego nightly zauważyłem małego laga przy wychodzeniu z aplikacji przez przycisk home, na poprzednim tego nie było, więc póki co odradzam najnowszą aktualizację.

 

Proszę, oto link https://www.dropbox.com/s/7ahrexl27ih1sua/gapps-kk-linuxx-signed.zip

Edytowane przez StrangeFruit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego typu problemu, zresztą nie mam ich prawie wcale.

Zaraz wrzucę na Dropboxa paczkę gapsów, której użyłem, to podrzucę Ci linka.

Po instalacji ostatniego nightly zauważyłem małego laga przy wychodzeniu z aplikacji przez przycisk home, na poprzednim tego nie było, więc póki co odradzam najnowszą aktualizację.

Proszę, oto link https://www.dropbox.com/s/7ahrexl27ih1sua/gapps-kk-linuxx-signed.zip

Ja nie zauważyłem lagów przy naciśnięciu home po najnowszej aktualizacji..jedynie 2 rebooty od rana.. używasz art, czy dalvik? Edytowane przez madden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalvika, bo ART nie współgra z xposed, a ja z tego korzystam. Jeżeli chodzi o te lagi, to przy używaniu home jest jakby taka minimalna zwłoka, zanim pokaże pulpit, na MIUI jest to szybsze, tak mi się wydaje. Może to wina tego, że używam dodatkowego launchera. Poza tym żadnych lagów nie ma, wszystko jest płynne.

I mam jeszcze pytanie - pokazuje Ci nazwę operatora poprawnie, bo u mnie jest to Polska Telefonia Cyfrowa, a korzystam z T-Mobile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, domyślam się. Zresztą w CM nie ma nazwy operatora na pasku powiadomień, za to jest w szybkich powiadomieniach, a że nazwa jest za długa, to mi się na kafelku nie mieści, a to zaburza moje odczucia estetyczne ;)

@kulig007 - i co, wchodzisz w CM? A może już to zrobiłeś?

Edytowane przez StrangeFruit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę czasu wolnego na komputerze, to ściągnę wszystko, wrzucam na próbę CWM i wita u mnie Cyan. Tylko jeszcze doczytać muszę kilka kwestii odnośnie TDB. Jak nie znajdę odpowiedzi, to coś we wątku dopytam.

Ale tak czy siak, CM sprawdzę na pewno ;-)

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...