Skocz do zawartości

Problem z zapisem na karcie SD


Boli mnie to

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Niedawno zostałem posiadaczem RN4 i mam problem z którym nie potrafię się uporać. Chodzi o zapis plików na karcie SD za pomocą aplikacji innych niż systemowe. Mam swoją ulubioną aplikację galerii zdjęć (QuickPic) i chciałbym za jej pomocą zapisywać i przenosić zdjęcia, ale system skutecznie uniemożliwia mi to komunikatem jakoby od wersji 4.4 Google nie pozwalał apkom innym niż systemowe zapisywać plików na SD. Mój poprzedni smartfon leciał na andku 4.3 więc do tej pory nie spotkałem się z takim komunikatem.

Siedzę nad tym już 4 godziny i krew mnie zalewa. Próbowałem edytować plik permissions dodając prawa do "write external storage", 2 modułów z xposed i "SD fix" z google play. Wszystko jak krew w piach.

Może ktoś z Was ma na to jakiś skuteczny sposób? 

Screenshot_2017-07-30-21-56-24-066_com.alensw.PicFolder.png

Screenshot_2017-07-30-21-44-51-319_com.android.settings.png

Screenshot_2017-07-30-20-14-56-021_com.estrongs.android.pop.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Panel Sterowania > Uprawnienia > Menadżer Uprawnień > Pamięć > QuickPic (Zezwól)

 

Zapoznaj się z Samouczkiem MIUIPolska: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zdunex25.tutorial

Od początku mam to tak ustawione, i żadnego efektu.

Screenshot_2017-08-02-14-48-00-776_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2017-08-02-14-48-26-997_com.alensw.PicFolder.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiązany.

Wersja QuickPic którą miałem zainstalowaną była przeróbką starszej wersji programu z XDA. Widocznie była już zbyt stara na tę wersję androida i robiła problemy. Po ściągnięciu trochę nowszej wersji i włączeniu Dokumentów w ustawieniach problem się rozwiązał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jordasz napisał:

 w jaki sposób przenosić apki z pamięci na kartę.

Najlepiej i najbezpieczniej nie przenosić. Jak już musisz to potrzebujesz: odblokowanego bl, twrp, roota i np. programu link2sd. Tak normalnie to w Miui nie można przenosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 22:31, Boli mnie to napisał:

Dobra, problem rozwiązany.

Wersja QuickPic którą miałem zainstalowaną była przeróbką starszej wersji programu z XDA. Widocznie była już zbyt stara na tę wersję androida i robiła problemy. Po ściągnięciu trochę nowszej wersji i włączeniu Dokumentów w ustawieniach problem się rozwiązał.

 

Gdzie są te ustawienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podłączam się pod temat. Mam również problem z zapisywaniem na karcie sd. Pojawia mi się komunikat DocumentsUi not installed. Przewertowałem net ale nie znalazłem rozwiązania, tzn. są jak np. włączyć Documents itp, ale u mnie tego pliku nie ma w ogóle w aplikacjach, a jak już go odnajdę przez root explorera to pokazuje że jest uszkodzony. Próbowałem ściągnąć jakiś documentui.apk ale nie chce się doinstalować. Tak myślę, że może trzeba mieć go jako zip i próbować przez twrp. Może ktoś coś doradzi. Mam Miui 9 8.2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bart76 napisał:

Mam Miui 9 8.2.1.

Czyli Androida 7. Od 7 chyba nie ma aplikacji documents i to się teraz nazywa Pliki (czasami pod taką samą nazwą wystepuje eksplorer). Poszukaj w zainstalowanych aplikacjach czy to jest włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bart76 napisał:

Root explorer wykrywa mi DocumentsUi, także jest coś takiego, poza tym powtarzam mam komunikat DocumentsUi not installed.

Może wykrywać documentsui,  tylko jak corrupted, to jest jako nie zainstalowane. W systemie to może się nazywać inaczej. Jest aplikacja googla Files (pliki) która robi za documentsui, tylko nie wiem czy to z Miui działa https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/files-google/files-8-7-1-1-release/files-7-1-1-android-apk-download/ . Nie mam w tej chwili tel z Miui i Androidem 7 nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DocumentsUi zobaczcie chłopaki w zainstalowanych appkach czy nie jest wyłączone, u mnie tak było i też nie mogłem za żadne skarby zapisu na karcie SD włączyć. O ile dobrze pamiętam to sam tego nie wyłączałem, więc albo tak było od początku , albo się przy okazji aktualizacji coś przestawiło. Może się ta apka dokumenty/documents  lub podobnie nazywać, teraz dokładnie nie pamiętam.

Edytowane przez sylur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, MiD napisał:

@bart76 spróbuj zainstalować mi file manager z google play i zobacz co się stanie

Niestety tego też próbowałem i mam zainstalowany, nic to nie zmienia

7 minut temu, dzidexx napisał:

Na każdym global stable od grudnia była i jest.

Sam więc rozumiesz..

Masz root magisk? Jest moduł media rw fix - zainstaluj.

 

Mam 8.2.1. Nie mam magiska mam exposed. A tak wygląda moje DocumetsUi. Jest pusty.

Screenshot_2018-02-21-17-56-21-890_com.estrongs.android.pop.pro.png

Edytowane przez bart76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł mi aparat nie wiedzieć czemu, nieważne, postawiłem na nowo 8.2.1 i w folderze priv-app mam DocumentsUi apk, ale przy próbie instalacji wyskakuje błąd. Co mogę zrobić?

 

 

 

 

Screenshot_2018-02-23-16-01-06-051_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2018-02-23-15-57-36-700_com.estrongs.android.pop.pro.png

Screenshot_2018-02-23-16-01-17-241_com.estrongs.android.pop.pro.png

Edytowane przez bart76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skopiowałem, usunąłem i ponownie wkleiłem z uprawnieniami. Teraz pojawiła mi się apk Pliki 7.0 i nie wiem czy to to czy powinny się np. pojawić Dokumenty 7.0

Dobra wszedłem we właściwości i to chyba to, ale jeszcze jedno pytanie jak nadać tej apk uprawnienia np. do pamięci bo jest w niej pusto

Screenshot_2018-02-23-16-29-50-941_com.google.android.packageinstaller.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do Acid'a.

Czy jest możliwość aby zastąpić partycję pamięcią karty SD ?

Nie mówię tu o żadnej app ;)

Poświęcając np.64GB Rom`u na rzecz 128GB SD.

Wiem,że się da na innym sprzęcie.

Kilka lat wstecz,na posiadanym Lenovo A3000H (4gb,Android 4) dokonaliśmy tego z innym użytkownikiem forum, metodą prób i błędów (szczegóły?priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wpadnę z pytaniem, bardzo pochodny temat... 

WPS Office nie chce zapisywać na kartę sd. Z poziomu ustawień ma uprawnienia. Z poziomu programu też mu dałem. Pomimo tego albo pyta by mu je znów dać lub przycisk zapisu będąc w katalogu karty sd jest nieaktywny. Może ktoś coś?

Screenshot_2018-03-09-01-50-55-232_com.android.settings.png

Screenshot_2018-03-10-01-58-23-930_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2018-03-10-01-50-41-814_cn.wps.moffice_eng.png

Screenshot_2018-03-10-01-51-15-352_com.android.documentsui.png

Screenshot_2018-03-10-02-00-56-592_cn.wps.moffice_eng.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

4ty screen - tapnij "wybierz".

Dziękuję za pomoc. Oczywiście, wybrałem. Czasem wiadomo ludzie wykładają się na drobnostkach. Po wybraniu opcji wybierz pojawia się komunikat o przyznanych prawach a pomimo tego jak na screenie nr 5 przyciski zapisu i tworzenia folderu są nieaktywne -niezaleznie też w który folder na sd wejdę.

Nawet sprawdziłem czy Documents/Dokumenty jest aktywne, bo to też może mieć wpływ na zapis na sd. Jest aktywny i nie mogę go nawet zatrzymać by uruchomić ponownie. 

Edit: zdjęcia z aparatu czy download z przeglądarki zapisują się bez problemu na karcie sd.

Screenshot_2018-03-10-04-53-13-745_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Unicore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dzidexx napisał:

Aplikacji wps przyznałeś uprawnienia do zapisu w dowolnym folderze na k.sd.

Utwórz/edytuj plik w wps i zapisz gdzie chcesz.

@up

Screen 5ty - można wybrać konkretny folder ale bez prawa do całej karty nie nadasz uprawnień.

I tu jest problem. Uprawnienia dałem na całą kartę i nadal lipa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: zamykałem i uruchamiałem ponownie WPS. Bawiłem sie również metodą restartów, zabierania i ponownego nadawania praw, czyli metodą różnych prób. Nadal ten sam problem. Cache aplikacji też czyscilem.

Czyli utknąłem.

Ten tel używam w wersji wanilla bez konta google/xiaomi i karty SIM. Służy mi od 2tyg do szybkiego sprawdzania informacji i zabawy w naukę androida/miui.

Miałem na nim w międzyczasie aktualizacje z global miui 8 do 9. W miui 8 nie sprawdzałem czy WPS poprawnie działa. Jako opcje aktualnie widzę reset do ustawień fabrycznych, czyli by miui 9 po czyszczeniu zostało na nowo wgrane. Bootloader zablokowany.

Sprawdzałem power+vol.up i mam mi-recovery 3.0 po Polsku. To tam zrobię najlepszy reset do fabrycznych wraz z czyszczeniem? Na co zwrócić uwagę by nic nie zepsuć?

Edytowane przez Unicore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...