Skocz do zawartości

Redmi 4X - root


golec2604

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie podobno OTA nie działa, co z resztą sprawdziłem. Mam MIUI9 z 1 września. A przy nowej aktualizacji jest taka notka.

Cytat

UWAGA: aktualizację w tym tygodniu należy wykonać ręcznie poprzez pobranie romu ze strony, aby móc za tydzień otrzymać ponownie OTA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, czyli Global już się nie gryzie z TWRP? Nie tylko działa (startuje), ale tez się bez problemów aktualizuje? I po aktualizacji TWRP nie znika?

A co do root-a, to oprócz TWRP nie ma innej, pewnej metody? (chyba nie ma?).

No i ostatnie pytanie: są jakieś konkretne powody, aby nie instalować na R4x Magiska tylko SU?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem globala z twrp normalnie zipem i działał. Niestety aktualizacji nie doczekałem bo w międzyczasie pokazało się miui9 od xiaomi.eu i od tamtej pory na nim siedzę. Co do roota to kiedyś działały różne apki do rootowania ale już w tych nowszych androidach to nie dziala

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Global 8.5.2.0 (MAMMIED)

Dużo sprzecznych informacji w internecie odnośnie root + TWRP na tych wersjach.

Mi ona bardzo odpowiada, jednak brakuje xposed plus trochę chińszczyzny. Możecie potwierdzić działanie zrootowanego systemu z zainstalowanym custom Recovery na tej właśnie wersji MIUI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy pojawił się pewien problem.
Po odblokowaniu BL i wgraniu TWRP zrobiłem roota z poziomu TWRP właśnie.
Była tam zakładka root, zrobiłem i był.
Była aplikacja SuperUser na liście aplikacji, przyznałam nawet prawa roota trzem aplikacjom ale nie pasowało mi że apka SU była w wersji PRO czyli płatna.
Nie zapłaciłem za nią więc nie chciałem jej używać, ot niepotrzebnie chciałem być uczciwy:/, więc ją odinstalowałem i tu pojawił się problem.
Nie mogę żadnej innej wersji SU zainstalować, znaczy coś się instaluje w TWRP niby wszystko ok, ale na liście aplikacji jej nie ma. Te trzy aplikacje cały czas mają uprawnienia lecz nowym aplikacjom nie mogę ich nadać.
Jeśli dam opcję UNROOT w TWRP to faktycznie żadna z apek nie ma dostępu do roota.
Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Można jakoś temu zaradzić?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten sposób też nie działa, robię unroot, później wgrywam supersu i nadal nie mam go na liście aplikacji. Magiska nie próbowałem, muszę doczytać co i jak się go używa.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie w czym lepszy jest Magisk od SuperSu?
Będzie później problem z jakimiś apkami lub xposed jak będę mieć supersu?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

:EDIT

Dobra root zrobiony Magiskiem ale co się namęczyłem to moje.

 

W skrócie, bo może komuś oszczędzić to trochę czasu:

-Pobrałem i wrzuciłem na tel najnowszy Magisk14;

-Reboot do TWRP i wipe data, dalvik itp. by instalator nie wykrył, że było wcześniej grzebane przy boot.img, przy próbie rootowania przez flash SuperSU

-Przywróciłem wszystkie aplikacje i dane z kopii zrobionej z poziomu systemu

-Niestety niepowodzenie instalacji czyli " Boot image patched by other programs!", czyli instalator wykrył ingerencję

-Pobrałem najnowszy global czyli MIUI 9, wrzuciłem do pamięci współdzielonej i zrobiłem aktualizację z poziomu telefonu.

-Również niepowodzenie aktualizator włączył TWRP a ten nie dał rady wykonać aktualizacji, dodatkowo został usunięty plik .zip z aktualizacją z pamięci współdzielonej, na szczęście telefon wstał

-Raz jeszcze wrzucenie globala do pamięci współdzielonej

-Próba aktualizacji dodatkowo usunęła TWRP więc pozostało stokowe recovery na którym aktualizacja już poszła bez problemu.

-Po udanej aktualizacji, wgrałem raz jeszcze TWRP a z jego poziomu flash upragnionego Magiska.

-Po flashu system wstał bez żadnych problemów i z rootem, dodatkowo wszystkie te operacje nie usunęły żadnych moich danych, tzn. aplikacji i ich danych, ustawień, kont, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Xiaomi Redmi 4X i chciałbym wykonać root'a (mam kilka aplikacji, które go wymagają). Z tego co zdążyłem się zorientować muszę odblokować bootloader i wgrać TWRP. Teraz nasuwa się kilka pytań:
1. Czy muszę instalować xiaomi.eu czy mogę pozostać na wersji global?
2. Jak wygląda sprawa z gwarancją po odblokowaniu bootloadera? Zwłaszcza wtedy, kiedy telefon był odebrany w salonie Play po przedłużeniu umowy.
3. Czy można zablokować bootloader poprzez sflashowanie romu na czysto?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robisz flash magiska w twrp.

Jak już mieszałeś coś w systemie to, by uniknąć ewentualnych problemów, wgraj na nowo globala miFlashem, później twrp, i dopiero wgrywaj Magisk.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy ktoś robił roota przez KingoRoot? Jak mam włączone debugowanie usb i podłączam tel do kompa (stary XP) nie wykrywa telefonu brak jakiś sterowników ktoś wie jakich?

Typ połączenia na telefonie "MTP"

Z wyłączonym debugowaniem przy połaczeniu "MTP" wszystko ok widzi telefon i karte SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że na Andka 7 jest inne TWRP niż na szóstkę. Ja instalowałem stąd https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3695836
Magisk czy SuperSu jeden kit jeśli nie zależy Ci na ukrywaniu roota w apkach bankowych czy płatnościach. Jeśli używasz takich rzeczy to tylko Magisk.
Root Magiskiem nie każda apka wykrywa, rzadko ale jednak może się zdarzyć.
To tak po krótce plusy i minusy obu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na etapie odblokowania BL i wgrywania recovery to było info, że na MIUI 9 jest inne recovery niż na MIUI 8. W temacie z xda, który podlinkowałem tak właśnie pisało. Osobiście nie sprawdzałem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Nie wiem jak w 4x nie robiłem, ale raczej twrp i magisk. Bez roota nie możesz żyć?

  1. A czy prościej się nie da? Skoro mam teraz andka 6  na globalu robię normalnie root jak w poradnikach, a później aktualizuje ręcznie paczkę z globalem 9.1.... i andkiem 7 i tylko mi bootloader z powrotem zablokuje, ale root już będzie czy nie tak???
  2. Pytam na zapas gdybym chciał wgrać innego roma ponoć na 8.2.1.0 bateria lepiej trzymała i chciałbym to sprawdzić za jakiś czas i porównać.
  3. Poza tym niektóre apki wymagają root i tylko dlatego bym chciał zrobić
  4. Dziękuje zainteresowanym  za pomoc i wyjaśnienia oraz za TWRP jakieś miałem ale nie byłem pewny czy dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marioforever napisał:
  1. A czy prościej się nie da? Skoro mam teraz andka 6  na globalu robię normalnie root jak w poradnikach, a później aktualizuje ręcznie paczkę z globalem 9.1.... i andkiem 7 i tylko mi bootloader z powrotem zablokuje, ale root już będzie czy nie tak??

Nie, bootloadera ci nie zablokuje, a roota nie będziesz miał. Masz problemy z baterią w tym telefonie? Masz wybór, pomiędzy nowszym androidem, lepszą funkcjionalnością i bezpieczeństwem, kontra "ponoć na 8.2.1.0 bateria trzyma lepiej". Bardzo w to info o baterii watpię. "Normalne" apki raczej roota nie wymagają, chyba że mają jakieś ukryte funkcje które bez roota nie zadziałają (ale to raczej dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"Normalne" apki raczej roota nie wymagają, chyba że mają jakieś ukryte funkcje które bez roota nie zadziałają

Zależy co dla kogo jest normalną aplikacją.
Przyznam szczerze,ze roota zrobiłem z powodu jednej aplikacji, bez której nie wyobrażam sobie komfortowego używania telefonu. Ta aplikacja to AdAway.
Owszem próbowałem zamienniki, które nie wymagały roota ale zawsze coś było z nimi nie tak.
Dodatkowo roota potrzebuje TB, i Root Browser.
Każdy używa telefonu inaczej i jeden potrzebuje tego a inny czegoś innego.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marrik napisał:

Każdy używa telefonu inaczej i jeden potrzebuje tego a inny czegoś innego.

To oczywista oczywistość, ale czasami odnoszę wrażenie że użytkownicy rootujący telefon mają złudne wrażenie panowania nad systemem i co ten system robi. Da się zrobić kopię danych bez TB, Root Browsera, a blokowanie reklam przez AdAwaya też czasami jest problemem, a nie zbawieniem. Jeżeli nie ma problemu z działaniem telefonu, które można naprawić jedynie przy pomocy jakiegoś programu wymagającego głębokiej ingerencji w system, czyli roota to to moim zdaniem nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wydaje mi się ze wiekszosc kombinuje. Ja nawet nie mam adaway. Omijam apki z reklamami a jeśli już musze jakiejś uzywac i nie potrzebuje ona neta to blokuje. Nie mam zadnych popupow. 

Uzywam starej wersji apus browser gdzie mogę blokować reklamy. 

Kopie MIUI mi wystarczaja. Na szczęście nie doswiadczylem czyszczenia apek po kopii lokalnej. Do bezuzytecznej kopii w chmurze się przyzwyczailem nie uzywajac jej.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...