Skocz do zawartości

Redmi 4X - root


golec2604

Rekomendowane odpowiedzi

Mam orginalny system miui global 8.2.  Nie chce wgrywać innej wersji systemu bo akurat ta wg mnie jest ok . Chciałbym tylko zrobić roota aby inne aplikacje które go wymagają mogły działać np. Network Signal Guru. Gdzieś wyczytałem żeby zrobić roota na Redmi4X trzeba odblokować bootloudera. Nie wiem czy to prawda. Prosze o pomoc jak zrobić roota. Wgywać nowego andorida raczej nie bede. Najbardziej mnie tylko Root interesuje.

Prosze o pomoc co robic po koleji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo sie nie znam. Ale wgrałem dev'a, do tego twrp cofface czy jakos tak, do tego paczka z rootem przez TWRP, odrazu xposed i framoworka. 

Chyba tak to było :D

Jak tego nie robiłeś to nie polecam kombinować, zgubisz sie i telefon ci się sypnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co autor Global 8.5.1.0 (MCCMIED) chciałem wgrć EU ale tel w ogóle nie wykrywa kompa w trybie fasboot. Tak normalnie widzi go i pamięć wewn i SD. 

Czy ktoś się orientuje czy jeśli w stan odblokowania Mi w opcjach programistycznych jest odblokwane to znaczy że nie mam blokady ? Gdzieś czytałem że jeśli bootloader zostanie odblokowany na Global stable to wtedy tel nie będzie widział nic w opcji fastboot. Czy to prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tpawel napisał:

Pytanie czy pójdzie w drugą stronę. Na xiaomi.eu+ twrp czy pójdzie global stable zipem?

Pytanie retoryczne, bo po co, skoro dużo lepiej rom fastboot i MiFlash? Na pewno pójdzie po takiej operacji: http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html

A jak root na globalu to bezpieczniej bez wgrywania twrp na stałe, tylko uruchomienie (fastboot boot twrp.img), żeby wgrać supersu. Ale to też bez sensu, bo lepiej rom eu i root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgadaliście sie o d*pie marynie. Nie taki jest temat. Mieliscie krok po kroku powiedzieć jak zrobić roota na redmi 4x,  kupiłem ten telefon i niektóre aplikacje potrzebują roota, tylko to mnie interesuje, żadne maniactwo. Prosze o pomoc i od razu mówie że piście całym zdaniem co robić po koleji bo nie znam pewnych waszych skrótów myślowych. Potrzebuje jasną instrukcj do mojego modelu żeby zrobić tego głupiego roota i dam Wam wszystkim spokój, bo mnie nie interesują codzienne wgrywanie systemów, aktualizacji, dla mnie telefon ma działać dobrze. I nie mam czasu czytania całego forum żeby wycianac wnioski do swojego modelu z tysiąca Tutoriali, jasną czytelną instrukcje do mojego modelu Redmi 4X. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie setny tylko drugi, po co mi wiedza o innych xiaomi, che tylko o 4x, zrobic i zapomniec - jestem maniakiem ok twoja wolna wola,  nie mam czasu czytać całego forum aby zrobić jedna rzecz co mi jest potrzebna, pytam dostaje instrukcje, robie i nie zawracam Wam wiecej gitary, chłopie nie wszyscy siedza cały czas na necie, na forum i czytaja go cały czas, chodzisz do szkoły masz wakacje to sobie możesz siedzie dniami i nocami nad tym, dla mnie forum to jest po to żeby wejsc zapytac dostac odpowiedż i tyle. Chyba to jest za trudne dla niektórych zeby to zrozumieć. Podaje model telefonu, mądre głowy forum wskazują instrukcje i tyle w temacie powinno być anie że ja mam czytac tydzień cale forum po to żeby jedna pierdołe zrobic. Po to ma służyć zwykłym uzytkownikom. Ktoś chce wiecej prosze bardzo niech sie zgłebia. Ja nie potrzebuje wiecej informacji jak root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, golec2604 napisał:

.Ja nie potrzebuje wiecej informacji jak root.

Kolego ja mam Redmi 4A ale myślę że proces będzie podobny. Najpierw sprawdź sobie w opcjach programistycznych w opcji "Stan odblokowania Mi" czy jest odblokowane. U mnie akurat było. Jeśli nie to wg instrukcji którą znajdziesz na forum odblokuj bootloader. Później najpierw po łatwości sprubój zrobić roota przez apkę RootKing albo Root Kingo. Jeśli nie pójdzie to musisz wgrać na kompa Sterowniki , adb fastboot i miflash( niby niepotrzebny ale bez niego nie chciał mi komputer się połączyć chodzi o sterowniki pewnie). Potem musisz wgrać odpowiednie TWRP a przez niego Supersu i po problemie masz upragnionego ROOTA. Niestety nikt Ci tutaj nie będzie raczej udzielał krok po kroku nowego turtoriala. Trzeba po prostu siąść i poświęcić te parę godzin. Tak naprawdę to rób wszystko zgodnie z turtorialem o wgrywaniu EU wtedy już załapiesz o co chodzi. 

Uprzedzając twoją odpowiedź ja mam też gdzieś zmienianie i bawienie się i nie znam się bo postępowałem wyłącznie zgodnie z tym co jest na forum a Xiaiomi mam ledwo 2 tyg. Ale z Rootem sobie poradziłem bo bez niego nie można nic zrobić z telefonem i powywalać syfu.:)

Edytowane przez argentina10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tpawel nie wywalam roszczen na forum tylko potrzebuje pomocy. Szczerze to mój pierwszy smartfon bo ogolnie byłem zwolennikiem i dalej jestem telefonów z klawiaturą tzw obudowa typu bar, no niestety czasamy w terenie przydaje sie internet. Wczesniej miałem tylko tableta Samsung Galaxy Tab 2 7 cali i tam do roota wystarczyło podpiac tablet do kompa i pprogram kingo zrobił wszystko za mnie miałem roota i wystarczyło mi to, nie wgrywałem innych romów, słuzył mi jako zabawka multimedialna i dalej słuzy.

Jestem praktycznie nowy. Szukajac rozwiazanie widziałem pewne tematy na Waszym forum i innym forum ale akurat nie znalazłem instrukcji do mojego telefonu. Były jakies ine instrukcje itp. ale dotyczyły innych telefonów. Dlatego pytam tutaj osób które sa na bieżąco w temacie aby mi doradziły, całkiem mozliwe że jakas instrukcja od innego fina pasuje do mojego ale ja o tym nie wiem.  Kilka lat temu bawiłem sie w wgrywanie oprogramowania lewego na dekodery i na pewnym form były instrukcje gdzie były podpisane że tyczą sie konkretnych modeli. Był moment gdzie trafił w moje rece dekoder który nie był wymieniony w instrukcji, pytam na forum a oni mówią uzywaj danej istrukcji bo ten twój dekoder jest kolonem takiego i takiego wiec możesz uzywac instrukcji od innego modelu.

Uzytkowniku argentina10 ty mowisz że: myślę że proces będzie podobny. Ok ale tylko myslisz, nie jestes pewny tego na 100%. Zapewno juz ktoś kto ma  Redmi 4X  wykonywał ten proces to  chciałbym żeby udzielił pewnej odpowiedzi,  bo ja nie chce spiepszyc sobie nowego fona.

======================================================================================================================================

Moja sugestia. Jesli są na tym forum instrukcje dotyczace danego zagadnienia to może lepiej dana instrukcje podpisac do jakich modeli pasuje, wtedy jest łatwo wchodze na forum widze że dana instrukcja pasuje do mojego telefonu, robie to co cce wykonac i spadam. Jak by tak było to nawet nie zakładał bym tu konta żeby zadawac pytania. Przeczytał bym i bym wiedział.  Trzeba zrozumiec że na forum jest dwia główne typy użytkowników: ci co siedza w temacie cały czas czytaja wszystko, maja wiedze na większosć telefonów i naprawde praktycznie tylko to ic interesuje, możliwe że sa jakimis programistami  oraz na druga grupe która wchodzi tutaj bo tylko cos jednego potrzebuje. Ja zaliczam sie do tej drugiej grupy bo np. pracuje w innym zawodzie i telefon ma mi tylko służyć dobrze i co ma czytać całe forum żeby zrobić roota, ale ja nie mam na to czasu bo zajmuje sie czyms innym. Dawniej gdy wgrywałem softy do dekoderów to też praktycznie całymi dniami byłem na forum, gadałem z innymi, po prostu byłem w temacie dość dobrze obeznany. Znałem forum jak własna kieszeń. Teraz sie już tym nie zajmuje i tez nie jestem w temacie. To samo tutaj nie jestem w temacie i potrzebuje rady a nie odsyłanie do forum i funkcji szukaj. Jak ktoś wie która instrukcja jest dobra prosze o linka, to jest dobre rób wg tego.

Edytowane przez golec2604
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, golec2604 napisał:

Uzytkowniku argentina10 ty mowisz że: myślę że proces będzie podobny. Ok ale tylko myslisz, nie jestes pewny tego na 100%. Zapewno juz ktoś kto ma  Redmi 4X  wykonywał ten proces to  chciałbym żeby udzielił pewnej odpowiedzi,  bo ja nie chce spiepszyc sobie nowego fona.

Może źle się wyraziłem nie chodziło mi że nie jestem pewien czy proces będzie podobny bo jestem pewien że będzie właśnie taki sam na 100 %. Jedyne co to chodzi o sterowniki żebyś konkretnie pod swój model zainstalował . Mi akurat podpasowały z jakiegoś zagranicznego forum a twrp akurat wgrałem od twojego modelu i pasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Na początku zaznaczam, że jestem laikiem. Redmi 4x jest moim drugim urządzeniem z androidem. Poprzednie udało mi się zrootować. (tablet Prestigio ultra duo) Więc żeby nie kombinować, zamówiłem sobie telefon z usługą wgrania MIUI Polska. Dzięki temu zachowuję też gwarancję, którą dał mi jakiś Mirek z Aledrogo. Telefon faktycznie posiada MIUI Polska, ale nie ma roota, i brak aplikacji MIUI polska. Wyczytałem tu na forum, że apki i SuperSu mogę wgrać przez TWRP. I tu spotkało mnie coś takiego: Stock+Recovery+Redmi+4X.pngBez tej strzałki oczywiście. Fotę w necie znalazłem.

Co powinienem zrobić? Wgrać TWRP? W tym coś przeskoczyć? Bo okazuje się, że bez TWRP nie mogę też aktualizować MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dodatki i SuperSU przez TWRP. Mi ostatnio aktualizacja przez OTA na miui9 sama wszystko robiła w TWRP i śmigało pięknie, więc myślę że nie ma z tym większego problemu - jeśli chcesz możesz oczywiście ręcznie aktualizować, instalując paczkę z romem w TWRP. Jak masz MIUI8 to nawet wręcz musisz zaktualizować ręcznie ściągając rom bo przecież ota tam nie działa.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...