Skocz do zawartości

Redmi 1s - bateria


l_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wielu potencjalnych nabywców Redmi 1s zainteresuje ten temat, a i obecni posiadacze tego telefonu wiele mogliby się dowiedzieć z doświadczeń innych osób na temat optymalizacji słuchawki, a co za tym idzie - czasem działania baterii w zależności od oprogramowania, zainstalowanego softu, stylu użytkowania.

 

Wydaje mi się, że mój telefon trzyma dosyć krótko. Nie ma możliwości, abym nie ładował go co noc. Przy ok 1,5h rozmów głosowych (głównie SIM2), ok 1h czasu działania wyświetlacza, ciągle włączonej transmisji danych, przyjeżdżam z pracy z ok 50% baterii.

Z podobnym użytkowaniem wydaje mi się, że Nexus działał lepiej...

 

 

ROM MiuiPolska

Instalowane aplikacje typu facebook są hibernowane przez Greenify.

 

A jakie są Wasze doświadczenia? Może po prostu "ten typ tak ma"?

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia pierwsza wersja red rica trzymała lepiej czyli przy moim użytkowaniu spokojnie wytrzymywał dwa dni czyli drugiego dnia wieczorem podłączałem do ładowarki a w 1s już drugiego dnia popołudniu muszę ładować by mi się  przypadkiem telefon nierozładował w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DrDee zgadzam się z tobą... Stosowanie wyświetlaczy 4k w telefonie 5 cali to skończony idiotyzm, ale człowiek który nie ma pojęci o technologi kupi taki telefon i będzie się tym podniecał chociaż gołym okiem nie będzie widział różnicy i będzie się dziwił dlaczego telefon tak krótko na baterii pracuje.

Co do samej technologii to raz widziałem filmik gdzie w samsungu s3 zastosowano nowe ogniwa baterii i telefon ładował się chyba 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ładowaniem do 99% można się spotkać w wielu urządzeniach. Prawdopodobnie jest to mało istotny błąd pomiaru przez telefon. Można spròbować "przeciągnąć" nieco czas ładowania i jest szansa na 100%. Nie przejmujcie się jednak 99% bo ten efekt został nawet opisany, problem bo nie pamiętam gdzie. Pamiętajmy też o tym, że dual simy są bardziej prądożerne i w żadnym wypadku nie można poròwnywać ich z Nexusem gdzie jest jedna karta.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dniu "roboczym" też mam telefon do ładowania, ale to wina mojego dzwonienia co 10 minut. Tak naprawdę od kiedy nie mam żadnych cpu monitorów, greenify czy innych podobnych cudów zainstalowanych, bateria ładnie trzyma i nie schodzi na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...