Jump to content

Redmi 1s - bateria


l_mike
 Share

Recommended Posts

Myślę, że wielu potencjalnych nabywców Redmi 1s zainteresuje ten temat, a i obecni posiadacze tego telefonu wiele mogliby się dowiedzieć z doświadczeń innych osób na temat optymalizacji słuchawki, a co za tym idzie - czasem działania baterii w zależności od oprogramowania, zainstalowanego softu, stylu użytkowania.

 

Wydaje mi się, że mój telefon trzyma dosyć krótko. Nie ma możliwości, abym nie ładował go co noc. Przy ok 1,5h rozmów głosowych (głównie SIM2), ok 1h czasu działania wyświetlacza, ciągle włączonej transmisji danych, przyjeżdżam z pracy z ok 50% baterii.

Z podobnym użytkowaniem wydaje mi się, że Nexus działał lepiej...

 

 

ROM MiuiPolska

Instalowane aplikacje typu facebook są hibernowane przez Greenify.

 

A jakie są Wasze doświadczenia? Może po prostu "ten typ tak ma"?

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji

Link to comment
Share on other sites

żona ładuje co 1,5-2 dni. Z tym, że włącza transmisję danych lub wifi jak potrzebuje. Trochę smsów, sporo facebooka kilka połączeń. Ekan świeci ponad 4h. Greenify jeszcze jej nie zainstalowałem

tapnięte z Mate'a

Link to comment
Share on other sites

z mojego doświadczenia pierwsza wersja red rica trzymała lepiej czyli przy moim użytkowaniu spokojnie wytrzymywał dwa dni czyli drugiego dnia wieczorem podłączałem do ładowarki a w 1s już drugiego dnia popołudniu muszę ładować by mi się  przypadkiem telefon nierozładował w terenie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To jest bateria do note, a z nazwą Hongmi/Redmi chodzi tylko o nazwę Hongmi Note/ Redmi Note. Nie da się wyprodukować baterii która będzie mieć 3200 mha a będzie w rozmiarze 2000. To jest niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe jest, tylko nowoczesne technologie siedzą w sejfach, bo lobby paliwowe by ucierpiało :P Za kilka/kilkanaście lat może nareszcie będziemy ładować co dwa trzy dni, chyba że zaczną dawać gpu takie jak Tegra K1 i ekrany 4k...

Link to comment
Share on other sites

DrDee zgadzam się z tobą... Stosowanie wyświetlaczy 4k w telefonie 5 cali to skończony idiotyzm, ale człowiek który nie ma pojęci o technologi kupi taki telefon i będzie się tym podniecał chociaż gołym okiem nie będzie widział różnicy i będzie się dziwił dlaczego telefon tak krótko na baterii pracuje.

Co do samej technologii to raz widziałem filmik gdzie w samsungu s3 zastosowano nowe ogniwa baterii i telefon ładował się chyba 30 sekund.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z ładowaniem do 99% można się spotkać w wielu urządzeniach. Prawdopodobnie jest to mało istotny błąd pomiaru przez telefon. Można spròbować "przeciągnąć" nieco czas ładowania i jest szansa na 100%. Nie przejmujcie się jednak 99% bo ten efekt został nawet opisany, problem bo nie pamiętam gdzie. Pamiętajmy też o tym, że dual simy są bardziej prądożerne i w żadnym wypadku nie można poròwnywać ich z Nexusem gdzie jest jedna karta.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ja po dniu "roboczym" też mam telefon do ładowania, ale to wina mojego dzwonienia co 10 minut. Tak naprawdę od kiedy nie mam żadnych cpu monitorów, greenify czy innych podobnych cudów zainstalowanych, bateria ładnie trzyma i nie schodzi na łeb na szyję.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...