Skocz do zawartości

Sposób na ROOT, TWRP Recovery & inne (07.07.2014)


checkmate

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

 

1.ROOT

2.TRWP Recovery

3.Oszczędzanie baterii (Fast Dormancy)

4. WSM Tools+Mi-Tools

5. MTK Tweak

 

Procedura na ROOT jest dość banalna, to samo się tyczy nowego recovery czy też tricku z baterią.

 

Nie odpowiadam za uszkodzenia, bootloopy i inne takie, wszystko robicie na własne ryzyko ;)

 

 

1.ROOT dla Xiaomi Redmi Note

(testowane na wersji 4.6.12 i działa)

 

 

Potrzebujemy pliki:

 

1. Install_su_RedmiNote.zip

2. Root_RedmiNote.zip

 

 

Procedura:

 

1.Oba powyższe pliki wrzucamy do pamięci Karty SD (główny folder).

 

2.Wchodzimy w aplikację Aktualizacje (Updater), klikamy klawisz MENU i wybieramy opcję Uruchom w Recovery, klikamy opcję OK.

 

3.W systemowym recovery po pojawieniu się zielonego robocika wciskamy raz przycisk Power, pokaże się lista komend recovery.  

   

         Wyjaśnienie nawigacji w systemowym recovery:

  • VOL-(down), sterujemy w dół listy recovery,
  • VOL+(up), akceptujemy wybór,
  • przycisk Power, tylko "gasi" recovery, ponowne wciśnięcie Power je włącza.

 

4.Przyciskiem VOL - (down) nawigujemy w dół listy, wybieramy opcję "apply update from sdcard", klikamy VOL + (up), z listy wybieramy plik Install_SU_RedmiNote.zip, klikamy przycisk VOL + (up) by zaakceptować wybór, zaczyna się proces instalacji, po skończonym flashu wyskoczy komunikat "Install from sd card complete"

5. Procedura instalacji pliku Root_RedmiNote.zip wygląda identycznie jak w kroku 4.

6. Po skończonym flashu klikamy VOL+(up) na "reboot system now"

7. Wchodzimy w Panel Sterowania/Uprawnienia, zaznaczamy Dostęp do ROOT.

 

Pamiętajcie o kolejności wgrywania paczek, najpierw Install_SU_RedmiNote.zip a później Root_RedmiNote.zip

 

 

1a.ROOT w skrócie:

 

1. Ściągamy pliki Install_su_RedmiNote.zip,

2. Wchodzimy w aplikacje Aktualizacje (updater), przycisk Menu>Uruchom w Recovery,

3. Instalacja Install_SU_RedmiNote.zip oraz Root_RedmiNote.zip.

4. Reboot

5. Panel Sterowania>Uprawnienia>Dostęp do ROOT, zaznaczyć, tyle.

 

 

 

 

2.TRWP Recovery dla Xiaomi Redmi Note.

(testowane na wersji 4.6.12 i działa, Angielska wersja TRWP recovery v.2.7.0.0)

 

 

Potrzebujemy:

 

1. Mobileuncle MTK Tools: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=fr

2. Recovery : https://yadi.sk/d/y-zOPqc8UFiGu

 

Po kolei:

 

1. Ściągnięte Recovery.img wrzucamy na kartę pamięci (główny folder),

2. W programie Mobileuncle MTK Tools klikamy opcję: 

Recovery Update, klikamy recovery.img, wyskoczy komunikat "Are you sure flash recovery", klikamy OK.

 

3. Po chwili czekania wyskoczy kolejny komunikat "Into Recovery Mode", klikamy OK jeżeli chcemy wejść od razu do trybu recovery, gotowe

 

3. Oszczędzanie baterii

(Wyłączenie Fast Dormancy)

(testowane na wersji 4.6.12 i działa, bateria zauważalnie wolnej ucieka)

 

Więcej o samym Fast Domancy tutaj, 1 post: http://forum.android.com.pl/f549/fast-dormancy-funkcjonalnoa-ae-kta-ra-moa-e-w-wielu-przypadkach-wpa-ywaae-na-zua-ycie-energii-279429/

 

Każdy z telefonem Redmi/1s/Note, szczególnie z kartą sieci Play niech się tym zainteresuje.

 

Fast Domancy sieć Play nie obsługuje, więc można śmiało wyłączyć wg. instrukcji poniżej.

 

Dla tych co będą tego próbować, najlepiej po tygodniu testów, w razie odwrotnej sytuacji od zamierzonej - wystarczy wyłączyć (zaznaczyć opcję turn on)

 

źródło: http://en.miui.com/thread-23882-1-1.html

 

Procedura:

 

1. W dialerze wybrać *#*#3646633#*#*Znajdziemy się w Narzędziach MTK, w zakładce Telefon,

2. Na dole listy jest opcja "Fast Domancy", klikamy w nią,

3. W prawym dolnym rogu klik na przycisk Config FD,

4. Zaznaczamy opcję "Turn On R8 & Turn Off Legacy FD, klikamy ok.

5. Restart telefonu.

 

4. WSM Tools + Mi-Tools

(WSM_tools + MiTool dla Redmi Note WCDMA-23.0, testowałem, działa)

 

Wgrywamy poprzez custom recovery (punkt 2.)

 

Download: WSM_tools Mitool Redminote WCDMA-23.0.zip

 

5.MTK Tweak

Dla Xiaomi Note i RedRice (tym na Mediateku Mtk6589T) Działa, testowane.

 

Krótkie wyjaśnienie po angielsku - It tweaks cpu and ram to different profiles like hard gameing, multitasking, battery save etc.

 

Wygląda to tak:

a9mwpv.jpgorjwok.jpg    

 

Wgrywamy poprzez custom recovery (punkt 2.)

 

Download: signed_MTKTweak_6589T Translated by Sonic1SVK.zip

 

 

Temat będzie aktualizowany.

Edytowane przez checkmate
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, dodam to do poradnika jeżeli pozwolisz ;)

 

W Note z kartami aero2 i Play zauważyłem że bateria trzyma dłużej dzięki temu. Dla tych co będą tego próbować, najlepiej po tygodniu testów, w razie odwrotnej sytuacji od zamierzonej - wystarczy wyłączyć (zaznaczyć opcję turn on)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga: wyłączenie Fast Dormancy gdy operator tego nie obsługuje oszczędza baterę, ale gdy operator obsługuje to większa oszczędność jest przy włączonym. Najlepiej sprawdzić w necie.

 

Sorki, że bez związku z Redmi Note - ale czy możliwość wyłączania Fast Dormancy istnieje także w innych telefonach od Xiaomi?

 

Co do ustalenia, w której sieci jest FD, a w której nie, to sprawa nie jest prosta - męczę Google od pół godziny i znajduję sprzeczne dane.

 

Jak objawiają się w odczytach WakeLocka te nadmiarowe wybudzenia związane z FD? Jak się nazywa usługa i w jakiej sekcji jej szukać?

 

Czy cały ten problem z Fast Dormancy dotyczy tylko trybu 3G, czy także 2G?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet, zobacz raz jeszcze 3. Oszczędzanie baterii, pierwsze kilka linijek, masz odpowiedź na swoje pytania. Tak jak napisalem w poradniku - spróbuj, bo inaczej sie nie przekonasz. Podane są 2 linki, zobacz oba. A czy na 2g działa to nie wiem. W play owszem, bo FD najlepiej w ogóle wyłączyć w tej sieci.

A jaką masz sieć u siebie?

 

Edit:

 

 

Sorki, że bez związku z Redmi Note - ale czy możliwość wyłączania Fast Dormancy istnieje także w innych telefonach od Xiaomi?

 

a w poradniku jak byk :D

 

 

Każdy z telefonem Redmi/1s/Note, szczególnie z kartą sieci Play niech się tym zainteresuje.

 

 

 

Co do ustalenia, w której sieci jest FD, a w której nie, to sprawa nie jest prosta - męczę Google od pół godziny i znajduję sprzeczne dane.

 

Jak objawiają się w odczytach WakeLocka te nadmiarowe wybudzenia związane z FD? Jak się nazywa usługa i w jakiej sekcji jej szukać?

 

Poczytaj tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=55316&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=fe11c28edf1869bb912c0b3a2f82ace2

 

Ponowię, jakie masz karty sim w telefonie?

 

Powtórzę - spróbuj z tym FD, zobaczysz jak na baterii Ci trzyma, jak z netem po 3g będzie, jak spoko to tylko się cieszyć ;)

Note 1W | Swype | Tapatalk

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle niewłasciwy co gość co go wrzucił - skasował go.

 

Zaraz dam edit wraz z recovery w załączniku.

 

Edit: d*pa zbita, nie wrzucę recovery, słabe łącze w pracy nie pozwala mi wrzucić. Dam wieczorem, no chyba że ktoś mnie z tym wyprzedzi ;)

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co wgrywać roota?

Wystarczy wgrać miuiPolska tam już root jest wmontowany, tak zrobiłem:

1. Ściągnięte Recovery.img wrzucamy na kartę pamięci (główny folder),

2. W programie Mobileuncle MTK Tools klikamy opcję: 

Recovery Update, klikamy recovery.img, wyskoczy komunikat "Are you sure flash recovery", klikamy OK.

 

3. Po chwili czekania wyskoczy kolejny komunikat "Into Recovery Mode", klikamy OK jeżeli chcemy wejść od razu do trybu recovery, gotowe

 

gdy już byłem w recovery wskazałem plik z romem MIUIPOLSKA, sflashowało i root już był wraz z nowym softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale chyba nie zrozumiałeś i nie doczytałeś ;)

 

1.ROOT dla Xiaomi Redmi Note

(testowane na wersji 4.6.12 i działa)

 

 

Ta konkretna wersja nie miała roota. Przyda się w razie jeżeli Xiaomi znowu wywali root w Note, jasne?

 

Z rootem się lekko przedawniło ale nic się nie stanie jeżeli jest poradnik do tego przecież.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć "updater" musisz zrobić jak w poradniku: http://miuipolska.pl/forum/topic/2581-flash-tool-odceglij-swoj%C4%85-kom%C3%B3rk%C4%99/

 

A potem przez Updater wgrać ROM MIUI Polska. Wtedy dopiero zabierz się za nowe recovery i root. Po prostu musisz kilka razy przeczytać żeby zrozumieć. To nic trudnego, w dodatku w tych dwóch poradnikach masz wszystko jak na tacy.

Edytowane przez checkmate
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co wgrywać roota?

Wystarczy wgrać miuiPolska tam już root jest wmontowany, tak zrobiłem:

1. Ściągnięte Recovery.img wrzucamy na kartę pamięci (główny folder),

2. W programie Mobileuncle MTK Tools klikamy opcję: 

Recovery Update, klikamy recovery.img, wyskoczy komunikat "Are you sure flash recovery", klikamy OK.

 

3. Po chwili czekania wyskoczy kolejny komunikat "Into Recovery Mode", klikamy OK jeżeli chcemy wejść od razu do trybu recovery, gotowe

 

gdy już byłem w recovery wskazałem plik z romem MIUIPOLSKA, sflashowało i root już był wraz z nowym softem

gdzie w rekoverach jest  plik z romem MIUIPOLSKA ?

gdzie w rekoverach jest  plik z romem MIUIPOLSKA ?

znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jakiś problem z rootem, mianowicie zaznaczam w uprawnieniach "Dostęp do ROOT" na on, ale niestety ten i tak nie działa... wie ktoś jak można to naprawić? HM NOOTE 1w, MIUI-4.6.15

Edytowane przez Tepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...