Skocz do zawartości

Sposób na ROOT, TWRP Recovery & inne (07.07.2014)


checkmate

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra w końcu udało mi się to rozgryźć, problem był w karcie pamięci (notabene w innym urządzeniu, z włożoną tą kartą, nie było takiego problemu). Telefon widział kartę poprawnie zarówno w menadżerze, jak i po podłączeniu do komputera. Jednakże w recovery już tej karty nie widziało, po zainstalowaniu nowej karty problem rozwiązał się sam (obie karty Kingston jedna 8Gb druga 32Gb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz, czemu idziesz okrężną drogą? Bo nie masz na pulpicie aplikacji Aktualizacje/updater? Druga sprawa nawet nie podałeś jakie masz MIUI wgrane. Obstawiam że pewnie nadal wersja chińska bo nie ma Updatera ale ja nie zajmuję się wróżeniem z fusów.

 

Odpowiedź masz w poście numer #19. Strona do tyłu, szukałem tego 10 sekund.

 

Ludzie, temat ma dopiero 3 strony a wam się nie chce go przejrzeć? Lepiej spamować pytaniami niż poczytać kilka minut, c'nie?

Taka rada - najpierw przeczytajcie coś 10x, przejrzyjcie dokładnie temat, pogłówkujcie sami jeżeli w komentarzach nic zupełnie nie ma o tym mowy, popróbujcie a dopiero później piszcie, bo robi się śmietnik pytań często banalnych gdzie często padła już odpowiedź a komuś się poszukać nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kto się wypowie, bo cały czas mam wątpliwości.

Mam sobie ja Note. Mam Updater w MIUI, mogę żonglować ROMami. Recovery odpala się z robocikiem, czyli teoretycznie tak jak nie powinno (dopiero po krótkim wciśnięciu Power wyskakuje menu Recovery). Co gorsza, po zainstalowaniu ROMu, bez względu ba to czy to multi czy polski, na pokładzie mam wszystkie natywne appki Google i kilka opisanych "krzaczkami". Co ciekawe, bez względu na to czy zaloguję się do konta Xiaomi czy nie. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. W menu recovery mam takie pozycje:

- reboot system now

- apply update from ADB

- apply update from sdcard

- apply update from cache

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition

- backup user data

- restore user data

Bez względu na to czy zrobię wipe data i cache przed czy po instalacją ROMu, wciąż mam to samo... ROMu wrzuconego do pamięci nie wykrywa, na kartę owszem. Po wgraniu ROMu i reboocie, po przejściu kreatora nawet jak zrobię ponowny reset z opcją usuwania aplikacji i czyczenia nośnika USB, wszystko po całej operacji wraca do "normy"...

Nie da się zrobić czegoś nie tak, więc już sam nie wiem o co kaman. Dodam, że fona sprawdzałem po IMEI i po kodzie ze zdrapki i wychodzi na to, że oryginał.

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób pełny wipe przed instalacją czyli data cache i dalvik. Jeśli masz twrp, możesz też zrobić wipe system.

 

No i chyba mam uwalonego fona.

W recovery, przy próbie aktualizacji ROMu wywala teraz błąd:

 

assert failed: package_extract_dir("system", "/system")

Update.zip is not correct

Instalation aborted

 

Przy czyszczeniu (wipe) kolejny błąd:

 

set_perm: some changes failed

 

Próbowałem trzech różnych ROMów (polski 29 i 30, multi 30) i przy każdym identyczny komunikat. Fon nie uruchamia się, zawisa na logo "m". Rozumiem, że teraz tylko "odceglanie"?

Jeśli tak, to czy ta operacja kompletnie czyści pamięć telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy jest konieczne, Acid zna trochę lepiej problemy z assert. Tu wygląda na to, jakby uważał ROMy za nieoryginalne i nie chciał zainstalować. Możesz ewentualnie spróbować wgrać TWRP i z jego poziomu sflashować ROM.

 

Tylko TWRP nie zainstaluję. Muszę użyć Mobileuncle, a fon nie uruchamia się, zawiesza się na "m"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem po krotce historie z Xiaomi Note 1W [3G] - HM Note 1W. Telefon zostal zamowiony na aliexpresie, przyszedl i od poczatku wiedzialem, ze bez odceglania nie pojdzie.

 

Polecialem wg. sposobu na odceglanie: http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html

Tylko tym sposobem poszlo

UWAGA wazne: wpierw trzeba wgrac dobre sterowniki, nie udalo mi sie tego zrobic na win 7 64bit, udalo mi sie na tomiast na systemie win 7 32 bit, po wgraniu driverow - tak ze widzi telefon w trybie zdjecia i trybie pliki oraz wgraniu sterownikow z systemem plikow mtp, mozna zabiera sie za wgrywanie softu bez bateri.

 

UWAGA:

Wazna rzecz, telefon dziala w tym trybie tylko na poczatku po podlaczeniu, przez 10 s, w tym czasie nalezy nacisnac download, pozniej to juz nie ma sensu bo z telefonem nie bedzie sie dalo polaczyc.

 

 

Potem przeszedlem przez update w ustaieniach do trybu Recovery,ktore bylo po chinsku, ale znalazlem obrazkowe tlumaczenie chinskich zdan z CWM Recovery for Xiaomi (wipe/instal zip/dalvik reset etc), ktore jest tam zawarte w paczce .zip odceglajacej.

 

Tak wiec potem wgralem Miui Polska ROM - najnowszy stable v5. A nastepnie wgralem TWRP przez androida - play, ale tak samo mozna wgrac go przez Chinskie CWM Recovery.

 

W tym momencie telefon dziala dobrze, mam polskie miui (klawiatura Xperia) oraz TWRP Recovery - dotykowe, bez chinskich znaczkow. Doszla nowa opcja, po wylaczeniu telefonu, vol - wraz z turn on, uruchamia fastboota, natomiast vol + wraz z turn on, uruchamia TWRP recovery.

 

Brakuje tutaj, na naszym forum instrukcji dla Note, troche nad tym spedzilem czasu i nie bylo to takie proste, jak w przypadku mojego drugiego telefonu RedRice 1S [HM 1SW], gdzie bylo MiRecovery w jezyku angielskim od kupnienia.

 

Takze gdyby ktos szukal odpowiedzi jak zmienic soft w HM Note 1W - to tylko sposobem na odceglanie: http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez usmiechniety85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem, znajomy poprosił mnie o wgranie MIUI Polska do Note'a

telefon nie ma roota więc nie można sposobem recovery w MTK, wszedłem w Recovery vol i - wgrałem root i super user na kartę microSD

dałem apply from sdcard i zonk:

taki komunikat: partition table not match.installation aborted

co robię źle?

Pod vol i + jest recovery po chiński i w tych krzaczkach się zupełnie nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, znajomy poprosił mnie o wgranie MIUI Polska do Note'a

telefon nie ma roota więc nie można sposobem recovery w MTK, wszedłem w Recovery vol i - wgrałem root i super user na kartę microSD

dałem apply from sdcard i zonk:

taki komunikat: „partition table not match.installation aborted

co robię źle?

Pod vol i + jest recovery po chiński i w tych krzaczkach się zupełnie nie ogarniam

Jakiś dziwny ten sposób. Kto powiedział że instalacja miuipolska wymaga roota czy czegokolwiek poza fabrycznym recovery?

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

 

 

Przyciskiem VOL - (down) nawigujemy w dół listy, wybieramy opcję "apply update from sdcard"

 

Zrobiłem właśnie factory reset na telefonie siostry. Zainstalowałem najnowsze dostępne miui. Próbuję teraz zrobić root, ale uruchamia mi się mi-recovery 2.0.1, w którym nie mogę wybrać pliku .zip do instalacji. Jedyna opcja to instalacja update.zip. Niestety, nawet po zmianie nazwy paczki root się nie instaluje. W jaki sposób mogę zrootować telefon na tym recovery?

 

Fotka z sieci, u mnie wygląda tak samo:

 

DY_SM_@.jpg

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee...

Po pierwsze - jak jest update.zip (a nie update.zip.zip) i na pamięci wewnętrznej (a nie SD) to na 100% wejdzie.

Po drugie - hmm, root mamy wbudowany już od około roku. Wystarczyło zapytać, a nie próbować zepsuć system. Jak apka zażąda root to dajesz go jej w Panel sterowania - Uprawnienia - Dostęp do ROOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wystarczyło zapytać

 

Eeee... właśnie zapytałem, prawda? 

 

Rzeczywiście, wrzucałem do pamięci SD. W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do pamięci wewnętrznej telefonu? Po podłączeniu do PC pojawia się jedynie karta, w aplikacji Pliki również mam dostęp jedynie do Phone storage.

 

Nie mam ustawienia Dostęp do ROOT w Uprawnieniach: http://i.imgur.com/JleA6yX.png

Wgrałem wersję 5.7.9 znalezioną tutaj w dziale pobierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są Uprawnienia tylko ustawienia uprawnień, które również powinieneś mieć włączone.

W PC powinieneś normalnie widzieć urządzenie MTP, a w nim Phone storage i Kartę SD. Widocznie masz coś nie tak z ROM-em. Najlepiej zrób Kopię MIUI, full wipe i przywróć kopię.

Zapytałeś, ale po (na szczęście) nieudanej próbie sflashowania zip).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... właśnie zapytałem, prawda? 

 

Rzeczywiście, wrzucałem do pamięci SD. W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do pamięci wewnętrznej telefonu? Po podłączeniu do PC pojawia się jedynie karta, w aplikacji Pliki również mam dostęp jedynie do Phone storage.

 

Nie mam ustawienia Dostęp do ROOT w Uprawnieniach: http://i.imgur.com/JleA6yX.png

Wgrałem wersję 5.7.9 znalezioną tutaj w dziale pobierania.

A może oświecisz nas... jaki masz telefon co? Bo na pewno nie One Plus One...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...