Skocz do zawartości

Mi4 problem z GPS


Unuqer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prawie od roku mam mojego mi4 w wersji 3/64. Ogólnie od jakichś 2 miesięcy zacząłem korzystać z aplikacji które jakkolwiek korzystają z gps i jest on bardzo potrzebny. 
Początkowo myślałem, że gps jest sprawny i "wariowanie" po mapie, czy dokładność czasem 500m to norma... Wcześniej korzystałem od czasu do czasu i nie zwracałem na ten problem uwagi, ale czy był on od samego początku, tego nie potrafię określić.
Ale do rzeczy. Mój gps jak już wspomniałem ciągle wariuje, na przykładzie Facebooka, Snapchata, endomondo, google maps, here!, pokemon go czy innych aplikacji, można zaobserwować częste skoki o nawet 500m-1km od miejsca gdzie jestem. Jadąc po autostradzie gps pokazuje mnie kawałek obok niej + ma spore opóznienie. Zazwyczaj też łapie straszne lagi. Próbowałem kilku aplikacji do naprawy/diagnozy tego gps'u tj. GPS status, GPS Essentiale i nic to nie dało. Telefon nie wykrywa satelit na tych aplikacjach. Zrobiłem też test. Przełożyłem moją kartę sim do starego galaxy mini i z niego udostępniłem internet z włączonym i wyłączonym gps + na moim Mi4 miałem włączonego GPS'a, wynik? Skoki były jeszcze częstsze, jedynie co było na + to to, że częściej łapało rzeczywistą lokalizację. Aktualnie na Mi4 mam MIUI8.6 |7.6.8|, na poprzednich wersjach problem był identyczny. Ciekawostką bądź moim przywidzeniem może być to, że w trybie Wydajnym jest minimalna różnica na + z opóźnieniem. Usunąłem też większość aplikacji, bo gdzieś wyczytałem, że może być obciążony tym, to też nic nie dało.

Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc!
Pozdrawiam, Unuqer
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Też miałem problem z GPS-em. Na początku jeszcze jako tako działał, ale z czasem coraz gorzej, aż w końcu nie łapał w ogóle fixa, nie wykrywał ani jednej satelity. Wgrałem więc program GPS status bo wyczytałem, że może cokolwiek pomóc, jednak nic z tego. Wczoraj byłem już tak tym poirytowany, że zdecydowałem się zajrzeć do wnętrza xiaomi mi4. Otworzyłem drania, powykręcałem śrubki i odsłoniłem baterie i inne podzespoły i zacząłem się zastanawiać co zrobić dalej hehe ;-)  W akcie desperacji i rozpaczy spryskałem parę miejsc sprajem kontakt, który polepsza przewodzenie. Najpierw spryskałem tylko miejsce, w którym znajduje się GPS, czyli przy wejściu słuchawkowym takie złote odstające blaszki. Potem jednak stwierdziłem, że nie zaszkodzi jak spryskam wszystkie takie odstające blaszki i tak tez zrobiłem. Następnie pomyślałem, to może jeszcze spryskam te wszystkie szare miejsca, z którymi łączą się te blaszki na tej pokrywie przykręconej śrubkami. Spryskałem je więc z obu stron tej pokrywy, po całości i przyłożyłem ręcznik papierowy aby wchłonął nadmiar, a następnie skręciłem wszystko i założyłem tylny panel. Pomogło, w 3-4 sekundy łapie fixa, znajduje momentalnie satelity, nie jedną, dwie czy trzy, ale od naście, a łączy się przynajmniej z 10-cioma. Wszystko zaczęło działać bardzo sprawnie, nie wiem czy to pomoże innym ale skoro mi się udało to dziele się tym, bo sam wiem jak bardzo mnie to irytowało, zwłaszcza gdy potrzebowałem nawigacji. Znalazłem w sieci takie dwie fotki, na których widać te szare miejsca spryskane przeze mnie ale tylko jedną stronę, potem trzeba ja obrócić i spryskać te malutkie kawałki, a w jednym miejscu tą złotą blaszkę, którą też spryskałem lecz tych miejsc jest kilka, już nie pamiętam ile ale na zdjęciu widać jak wyglądają. Mam nadzieję, że nie tylko mi to pomoże ;-)

xiaomi mi4 bez tylnej klapki.jpg

Na czerwono jest zaznaczona ta złota blaszka odstająca, one są w kilku miejscach, tak jak widać na tym zdjęciu z boku, jeszcze jest u góry i u dołu, może ich być więcej obok siebie ale tak samo wyglądają. Na niebiesko zaznaczyłem te szare miejsca, tam u góry tylko częściowo je widać na tym zdjęciu, spryskałem z tej strony co jest zaznaczona i z drugiej też. Z drugiej są takie malutkie szare miejsca :-) Mam nadzieję, że wyjaśniłem w miarę czytelnie.

Pozdrawiam i niech Moc Będzie z Wami ;-)

xiaomi mi4 po usunięciu śrubek1.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kurcze, byłem pewny, że jak to zrobię to zadziała. Nic bardziej mylnego. 
Spryskałem tak jak mówiłeś, kilka części + te cuda na obudowie kontaktem S, kilkukrotnie, w ciągu 3 dni 3 razy.
Niestety nadal nie podziałało. Szkoda, bo miałem ogromne nadzieje, że w końcu uda się coś z tym zrobić. Jak nie łapało satelit, tak nadal nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.
Przetestowałem wszystkie opcje czyli: Gps, gps + wifi, gps+pakiety, pakiety, wifi.
Do tego przetestowałem wszystkie opcje w ustalaniu dokładności. Wysoka dokładność, Oszczedzanie baterii, tylko urządzenie. 
Oczywiście aplikacje do pomiaru mają także przydzielone uprawnienia do tego, czego sobie życzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę pomogło wg ww instrukcji. Bardzo mocnych sygnałów nie mam. Łączy się w około 30-50sec. Ale z Lublina do Modlina i z powrotem mój Mi4 nie zgubił FIXa przy szybie. Mi2S nadal ma lepszy GPS (nadal najlepiej dopracowany telefon).

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej napisałem, ja po spryskaniu spray-em kontakt zauważyłem ogromną poprawę. Jednak jakiś czas po tym troszkę się pogorszyło ale jest lepiej niż było. Ewidentnie więc jest tu problem z przewodzeniem, może pomóc spryskanie lecz też nie na tyle aby było idealnie. Wydaje mi się, że faktycznie nie ma należytej styczności z ramką. Niestety nie jestem elektronikiem i są to jedynie moje domysły. Działa lepiej ale nie tak jakbym chciał, też problemy miewam z internetem, czasami gubi lub nie przełącza z "LTE lub inne" na 3G i wtedy muszę w ustawieniach zmienić ręcznie aby po jakiejś chwili złapał internet. To samo dzieje się w drugą stronę, gdy mam włączoną transmisję tylko 3G i ją gubi, wtedy przełączam na "LTE lub inne" i się łączy. Niestety jest trochę mankamentów w tym telefonie, wiem że nie ma w nim obsługi wszystkich częstotliwości LTE, które są w naszym kraju, a mianowicie o ile dobrze pamiętam częstotliwości B20 (FDD800). Z tego co zauważyłem, to nie ma jej we flagowych modelach telefonów "xiamomi serii mi" np. xiaomi Redmi 4A posiada częstotliwość B20. Zanim dokona się zakupu różnych marek telefonów z Chin, należy dokładnie przejrzeć specyfikacje i poczytać opinie ;-) Ja w skali ocen szkolnych od 1 do 6 oceniam go na 4 :-) Mam go prawie 2 lata, ekran też czasem nie reaguje na dotyk, rzadko ma to miejsce ale bywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
  • Nezumi odblokował(a) ten temat

Temat stary, ale przy okazji wymiany portu USB w Mi4 udało mi się także rozwiązać problem z GPSem. 

Żeby GPS działał sprawnie, należy oczyścić styki anten zaznaczonych w poście @Altair (są pod spodem). Spryskanie może być mało skuteczne, najlepiej zdrapać delikatnie nożykiem/śrubokrętem, tak aby się świeciły. U mnie były one zaśniedziałe i GPS nie działał praktycznie w ogóle. Po oczyszczeniu łapie fixa przy oknie, a na zewnątrz działa zadowalająco (accuracy w GPS Test <10m). 

Wklejam zdjęcie z Internetu, na którym zaznaczyłem punkty do oczyszczenia. 

157htas.jpg

Edytowane przez Iwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...