Skocz do zawartości

Problem z Google play


felekk90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni zmagam się ze sklepem. Mianowicie gdy chce zainstalować jakąkolwiek aplikację wyskakuje błąd z kodem 492. Czyściłem już pamięć podręczna, robiłem aktualizację nawet odinstalowywałem sklep. a2a5b945d311e707775b40553b60fa0c.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, miałem miui polska 7.7.6, zaktualizowałem do 7.7.20, nie pomogło, wyczyszczona pamięć podręczna - nic, zatrzymanie sklepu google play, usług sklepu google play, czyszczenie cache - nic, w trwp recovery, czyszczenie dalvik cache, cache i ich naprawa nie pomogła. Wipe jednak nie chciałbym robić. Co dziwne w wersji 7.7.6 raczej działało, a jakiś tydzień temu przestało samo z siebie. Jedynie co zmieniałem - to reset identyfikatora reklam i wyłączenie personalizacji reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Stało się to po aktualizacji do najnowszej wersji miui polska. Zauważyłem też że dodając drugie konto Google można pobierać niektóre aplikację, oraz z obu nie da się zaktualizować aplikacji sklepu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu.

Chciałem zaktualizować wybrane aplikacje i ciągle błąd 492. Ostatecznie wziąłem aktualizuj wszystkie i co ciekawe apki takie jak Facebook, Messenger, Snapchat i Android System WebView zostały zaktualizowane a w pozostałych (niestety tych istotniejszych) błąd 492 ... Również robiłem wszystkie rady w postaci resetu Wi-Fi, urządzenia, czyszczenie cache, odinstalowania aktualizacji Sklepu Play etc. Jedyne czego nie robiłem to ustawienia fabryczne ... 

MIUI Global 8.5.3.0

Edytowane przez Eltharin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podpinam się do tematu

Po zainstalowaniu romu 7.7.20 (rozwojowa) na mi4c aplikacja Google Play przy próbie zainstalowania większości aplikacji (np Moje ING mobile, dokładna pogoda i lokalizacja) zgłasza błąd nr 492. Pozwala np zainstalować Ultimate Tennis czy Google Chrome dev. Sprawdziłem już 7 sposobów (googla) na rozwiązanie problemu. Robiłem przywracanie do ustawień fabrycznych w recovery. Niestety nic nie pomaga. Wróciłem także do wersji romu 7.5.4 (rozwojowa) na której wcześniej Sklep Play działał bez zastrzeżeń i nadal pojawia się kod błędu 492.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inst75 jaką masz wersję zainstalowaną Usługi Google Play ? 

EDIT: Spróbuj uaktualnić do najnowszej wersji

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-3-02-release/google-play-services-11-3-02-448-161239932-android-apk-download/

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inst75 jeszcze takie pytanko czy ten błąd pobierania jest na danych mobilnych czy przez wifi czy na obu ??

EDIT: Wrzuciłem teraz miui 7.7.20 i bez problemu pobieram wszystkie aktualizacje ze sklepu play przez wifi, na danych mobilnych nie mam jak sprawdzić :) A widzę w pierwszym poście że problem jest na danych mobilnych, pewnie tu jest bug.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi taki problem pomogło rozwiązać zainstalowanie najnowszej aktualizacji

Google Play Store 8.1.31.S-all [0] [PR] 165266818 (240-480dpi) (Android 4.0+) z

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-8-1-31-release/google-play-store-8-1-31-s-all-0-pr-165266818-android-apk-download/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni pojawił sie u mnie dziwny problem ze sklepem Google Play. Podczas próby uruchomienia tej aplikacji z pulpitu, na moment pojawia sie strona statowa, a następnie wyskakuje komunikat: "Aplikacja Sklep Google Play przestała działać".

Mój telefon to Redmi PRO. Używam ROMu miuipolska (xiaomi.eu). Problem pojawił się na wersji systemu z kwietnia, obecnie wrzucone mam MIUI 8.6 (7.6.10)

Szukałem rozwiązań w necie, ale niestety nic one nie dały, lub były one nieakceptowalne.

Czego próbowałem:

1. Wyczyszczone cache aplikacji "Sklep Google Play" oraz "Usługi Google Play" następnie restart. Efekt - brak poprawy

2. Wyczyszczone cache obu aplikacji i dane aplikacji sklep, restart. Brak poprawy

3. Telefon zresetowany do ustawień fabrycznych - działało na początku (w tle instalowały sie i aktualizowały aplikacje), potem jak już skończył - powrót do sytuacji. Ewentualne rozwiązanie z nie-odtwarzaniem systemu z google/xiaomi - dla mnie nie akceptowalne

4. usunięcie mojego konta google i dodanie innego - sklep działa, ale nie mam większości moich rzeczy - nie akceptowalne. Na innym urządzeniu z Androidem (Tablet manta) na moim koncie sklep google działa OK. Ogólnie jak usuwam moje konto i dodaję to drugie - jest OK, jak wracam do mojego - wywala się. Nie działa też gdy mam oba dodane równolegle...

5. Zaktualizowałem system MIUI do najnowszej dostępnej wersji (MIUI 8.6 | 7.6.10 | rozwojowa) - brak efektu

 

Znalazłem jeszcze poradę aby zainstalowć najnowszą wersję GP z apkmirror.com (tam jest dostępna wersja 8.1.31, u mnie teraz jest 8.0.73...

Pytanie - ma to szanse zadziałać na mojej wersji systemu?

W poradach jest też taka informacja aby upewnić się, że są uruchomione trzy rzeczy: Sklep GP, Usługi GP oraz "Menedżer pobierania"... ja niestety nigdzie tej trzeciej nie widzę (ani pod wariantem "Menedżer pobierania", "Download manager", "Menedżer aplikacji") - czy taka aplikacja powinna być na MIUI?

 

Z góry dziękuję za porady

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

EDIT

OK, problem rozwiązany. Ostrzeżenie od mrosi przyjęte. Nowy wątek założony, gdyż w tym jest mowa o błędzie z kodem 492 podczas instalacji aplikacji. U mnie wywalało sklep po odpaleniu z ikony, ale jak już odpalałem z poziomu powiadomienia o aktualizacji to potem wszystko działało i apki się instalowały. Dlatego sądziłem że to inny problem...

Zdecydowałem się na instalację v8.1.31 z apkmirror i to pomogło...

Edytowane przez seb.gr
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć - zauważyłem dziś, że nie mogę zainstalować (ani aktualizować) żadnej aplikacji z google play store. Niby pokazuje, że pobiera parę mega (pasek się zatrzymuje) i wywala za chwilę błąd 905.

Próbowałem czyścić Cache, odinstalowywać aktualizację czy wykonać cykl: czyszczenia cache, odłączania konta google, restart, ponowne podłączenie konta...

Czy zauważyliście podobny problem u siebie? Jakiś sposób? Nie bardzo chce robić wipe'a słuchawce, bo nie bardzo mam na to czas, szukam pomysłów...

edit - właśnie wyskoczy błąd 495... ale symptomy te same

aha - wersja miui 8.5.8.0(NCFMIED)

Edytowane przez bcieszewski
wersja miui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

hejo, 

Mam taki problem, telefon mam od 2 i pół tygodnia, xiaomi mi6, ogółem telefon geniusz. Ale jest mała wada, powiedzmy wchodzę sobie na YT i nagle jest to kółeczko na głównym menu i się ładuje, wifi działa, więc próbuje sobie odpalić sklep google i chce coś pobrać lecz jest tylko pobieranie i tyle. Kiedy go zresetuje wszystko jest już w normie, miałam już z 3 takie sytuację z tym telefonem, czy ktoś może wie co to może być? 

Poproszę o jakieś porady co zrobić, czy oddać go na reklamacje? Bo jednak wiadomo telefon dość drogi, a nie chciałabym żeby już z nim coś było nie tak. 

Aktualnie jestem tu pierwszy raz na tym forum więc proszę o wybaczenie mojego rozpisania się. 

Pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie - jak wyłączyć albo zablokować aktualizację Sklepu Google Play?
Po zaktualizowaniu się Sklepu z wersji fabrycznej 6.7.12 E-all do nowej 8.5.39.W-all za każdym razem gdy wejdę do Sklepu wywala z niego i dostaję komunikat że "Aplikacja Sklep została zatrzymana......" na wersji fabrycznej jest ok.
Przejrzałem trochę internet i znalazłem radę aby zamrozić aplikację "Market Updater" ale nie mogę jej znależć w podanym w temacie folderze (system/app). Gdzie mogę go znaleźć albo czy jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...