Skocz do zawartości

Poprawki systemu: tweaki (testy)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie tweaków. Miui strasznie się pluje przy jakichś większych zmianach, już samo postawienie świeżego miui z tweakami okazało się nie małym problemem i musiałem przebrnąć przez kilkanaście softbricków. Brak współpracy z ADB ostatecznie zabił moje chęci. Mój używaniec już sprzedany, tylko nówki muszę się jeszcze pozbyć.

Dobra wiadomość jest taka, że podobno w wersji stable 4.7+ podobno ten problem ma być usunięty. Zawsze też można poczekać na wyjście jakiegoś innego romu.

Wysłane z mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy to są brane pod uwagę przez Xiaomi , ale w telefonach klasy premium - od Mi2 '' w górę ''. Reszta, z tego co można zauważyć, musi się długo prosić o naprawienie bugów

Tapatalk User from Mi2s

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o baterię, to właściwie nie ma zastrzeżeń... o ile tel. nie dostanie kernel wakelocka.

 

Już nawet żadne usługi Xiaomi czy Google nie powodują tyle problemów co msm_otg kernel wakelock.

 

Pojawia mi się to, wydaje mi się, przy odpięciu od ładowarki lub kabla usb podpiętego do PC.

 

Ktoś wie czym może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tweaków. Miui strasznie się pluje przy jakichś większych zmianach, już samo postawienie świeżego miui z tweakami okazało się nie małym problemem i musiałem przebrnąć przez kilkanaście softbricków. Brak współpracy z ADB ostatecznie zabił moje chęci. Mój używaniec już sprzedany, tylko nówki muszę się jeszcze pozbyć.

Dobra wiadomość jest taka, że podobno w wersji stable 4.7+ podobno ten problem ma być usunięty. Zawsze też można poczekać na wyjście jakiegoś innego romu.

Wysłane z mojego HM 1SW

Czyli jak rozumiem nie ma szans na mod-a gdzie mamy 500MB dostępne. U mnie max to 390MB.... po wywaleniu launchera z pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że pamięć nie jest tak dużym problemem jak niestabilność telefonu przy dużym obciążeniu. Ja potrafiłem mieć wolne 200-250 mb (swap) a i tak tel. nie dawało się używać. Wystarczy odpalić nawigację i bluetooth i telefon dostaje kociokwiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem nie ma szans na mod-a gdzie mamy 500MB dostępne. U mnie max to 390MB.... po wywaleniu launchera z pamięci. 

Nie ma. Bardzo możliwe że tweaki w połączeniu ze swapem dałyby już całkiem znośną stabilność, niestety jak już wcześniej wspomniałem miui strasznie się pluje przy większych modyfikacjach i zazwyczaj 95% prób ustawienia tweaka kończy się ucegleniem.

Nie posiadam już tego telefonu, więc to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up/2up

Doskonale rozumiem, że większa ilość ram-u nie poprawi dość miernej stabilności. Sam doświadczam wywalenia bluetooth, aż w nocy miałem wrażenie, że ktoś gada, a to była słuchawka bluetooth, którą non stop telefon wywalał gdy grałem....

 

Chodziło mi o większy komfort pracy z wieloma aplikacjami... 400MB wolnego z 850MB (150MB bodaj rezerwuje GPU) to mało i albo wywalimy launcher z pamięci, albo mamy praktycznie jedną aplikację w pamięci i tyle.

 

 

Nie rozumiem co jest przyczyną stanu rzeczy zarówno problemów stabilności jak i ilości małem dostępnej pamięci, podobnie nie rozumiem łamania licencji GPL, a zatem niemożność naprawy. Czy jest jakiś organ, któremu można to zgłosić (zajmuje się ochroną prawną linuksa i przestrzegania GPL), bo XIaomi dzięki redmi jest w TOP producentów telefonów

 

 

@ddr możesz się podzielić tweakami, może ktoś to doprowadzi do w miarę niezawodnej formy działania. Uceglenie rozumiem softowe, więc przeflashować ROM możesz nawet w autobusie.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SunTzu z PCLab? :P

Źródła Xiaomi udostępniło dawno i niestety tylko dla Mi2/S. Nie nam dopatrywać się dlaczego. Co do Redmi 1 i Redmi Note to rozumiem, bo to chyba wina MediaTeku. Natomiast dla Mi3 czy 4 pewnie nie udostępnią albo nieprędko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SunTzu już dawno pozbyłem się wszystkiego związanego z tym telefonem, ale i tak tam nie było nic do poprawiania, to miui się sypie, nie tweaki. Telefon się ucegla nawet przy nic nieznaczącej zmianie, tak jakby przy starcie miui sprawdzało checksum plików systemowych, a że debugowanie androida to nie moja działka to ani tego nie obejdę, ani nawet nie sprawdzę co jest przyczyną uceglania.

Prędzej wypuszczą źródła lub update naprawiające ten błąd niż ktoś coś dobrego zmajstruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamanie licencji GPL. Masz ujawnić pełny kod źródłowy jądra czego xiaomi nie robi dla Redmi. Bez źródła masę konkretnych tweaków nie powstanie.

Lol. Możesz zgłaszać sobie gdzie chcesz to GPL ale i tak to nic nie da.

Zresztą popatrz sobie na inne chinczyki z dual sim np. Jiayu, coolpad i masa innych. Też mają dostępne wszędzie źródła kernela? Wątpię. O to się pyta MediaTeka a nie firm robiących telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o 1s ze snapem 400, którego qualcomm wydał źródło i masz nawet od moto g źródełko...

Problem taki, że Xiaomi zmodyfikowało kernel inaczej wystarczyło go skompilować/przeflashować i działałby przecież.

 

Coolpad i inni mają mały % rynku, a xiaomi jest w TOP 20 producentów telefonów.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Panowie mam takie pytanie kilka postów wczesniej ktoś pisał że ma problemy z przejściem telefonu w depp slepp bo nie pozwala na to proces msm_otg męczę się już z tym od kilku dni i nic nie mogę zrobić by to dziadostwo się nie uruchamiało może udało się komuś rozwiązać ten problem bo jeżeli nie to moim zdaniem ten telefon będzie się nadawał tylko na śmietnik bo jak można korzystać z czegoś co nawet pół dnia nie może działać na baterii która jest wręcz zabijana przez ten proces o pamięci już nie wspomnę. Nie sądzę żeby to była wina uszkodzonego portu USB jak ktoś wcześniej pisał bo normalnie wszystko działa telefon się ładuje dane można kopiować na i z telefonu. Uważam że może być to problem samego oprogramowania które jest pod wieloma względami nie dopracowane a kolejne poprawki nic nowego nie wnoszą prócz kolejnego numeru wersji. Jeżeli ktoś się uporał z tym problemem to jeszcze raz bardzo proszę o jakieś informacje. Coraz bardziej skłaniam się ku temu by pozbyć się jak najszybciej tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze to, co ktos pisal wcześniej. Wszystko jest pieknie fajnie, dopuki tel nie bedzie bardziej obciazony. Wtedy zaczyna swirowac i juz. Mi zaczely sie wysypywac wszystkie procesy, po tym jak wczesniej byla wlaczana nawigacja, BT, duzo fotek. Reset niewiele pomogl, musial ostygnac.. Po swapie jest jakby lepiej, ale przy obciazeniu wiekszym NIE WYRABIA. A ponoc miui jest tak stabilne.. stary ace 2 dawal lepiej rade pod takim obciazeniem, choc trzeba bulo w pewnym momencie robic reset codziennie.

Co do baterii, malo dzwonie, ale net na okraglo. Na dual sim, gdzie jedna karta jest wogule nie uzywana, od rana do wieczora jakos daje rade.. ale 24h nie ma szans

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy telefon jest w deep sleep ?

Jak sprawdzić czy u mnie ten proces działa ?

W tej chwili mam 2dni i 13h na baterii - pozostało 44%. Tragedii i rewelacji nie ma.

Zainstaluj CPU SPY z Google Play. Ja nigdy nie miałem problemu z deep sleep w moim 1s.

Swypniete z RedMi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sprawdzić czy telefon jest w deep sleep ?

Jak sprawdzić czy u mnie ten proces działa ?

 

W tej chwili mam 2dni i 13h na baterii - pozostało 44%. Tragedii i rewelacji nie ma.

Najważniejsze wyłącz połączenie danych+wifi, gdy nie korzystasz. Mi schodzi wtedy 1%/noc, więc nic. Reszta zależy od intensywności korzystania z telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...