Skocz do zawartości

Ładowarka


matiasmovie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem do telefonu ładowarkę na wejście USA, obecnie używam innej wtyczki (taka, do której wsadzam tylko kabel USB) lecz bardzo mi się nagrzewa i moje pytanie brzmi - czy tak ma być? Jeśli nie, to warto kupić przejściówkę z USA na EU (jest o wiele taniej od kupna nowej ładowarki) czy całą ładowarkę? Mój telefon XR4X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 11:08, fanciakk napisał:

Witam, dostałem do telefonu ładowarkę na wejście USA, obecnie używam innej wtyczki (taka, do której wsadzam tylko kabel USB) lecz bardzo mi się nagrzewa i moje pytanie brzmi - czy tak ma być? Jeśli nie, to warto kupić przejściówkę z USA na EU (jest o wiele taniej od kupna nowej ładowarki) czy całą ładowarkę? Mój telefon XR4X.

Zależy jakim cudem ją ładujesz, jeżeli jakimś no name to nie ryzykowałbym, przejściówka na europejskie gniazdka nie powinna cię wynieść więcej niż 5zł, a jednak oryginalna ładowarka jest pewniejszym rozwiązaniem, a sama w sobie ładowarka jak długo ładujesz to trochę ciepła się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Posiadam xiaomi redmi note 4x z chińską ładowarką do której dostałem ze sklepu adapter na  europejskie gniazdka. Adapter wygląda "badziewnie" i jedyne co jest na nim napisane to "6A250V".

Czy bezpieczne jest korzystanie z tego urządzenia dla baterii w moim telefonie? Pytam bo dzisiaj telefon mi się wyłączył i myślałem, że się zepsuł ( nie odpowiadał na nic, podłączałem go do komputera i również nic się nie działo, więc myślałem, że bateria padła), dopiero po kilkunastu sekundach przytrzymywania klawisza power telefon się uruchomił.

Na chińskiej ładowarce widnieją napisy "100 - 240 VAC, 50/60Hz, 0.35A" i pod tym "5V=2.0 A"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Voldxer napisał:

Czy bezpieczne jest korzystanie z tego urządzenia dla baterii w moim telefonie?

Adapter + ładowarka jest OK. - sam tak ladowałem wszystkie telefony.

42 minuty temu, Voldxer napisał:

Pytam bo dzisiaj telefon mi się wyłączył i myślałem, że się zepsuł

Moze rozlaczyla Ci sie ladowarka z adapterem i nie ladowalo Ci telefonu.

Najlepiej zakup sobie jakas ladowarke na EU gnazdo np. taką:

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S2-4_8A-24W-Dual-USB-Travel-Wall-EU-Charger-With-Power3S-Tech-New-Upgrade-p-987689.html?rmmds=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zgadza się, szybkie ładowanie śmiga aż miło :)

Polecam od siebie tę ładowarkę: https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html
Użytkuję ją już jakiś czas i służy mi też do ładowania Power Banka od Xiaomi (w wersji 20k 2C). 
Oczywiście warto też zainwestować w dobry kabel np. od BlitzWolf, AUKEY czy ORICO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matiasmovie napisał:

zastanawiam się jak bardzo ucierpi akumulator w smartphone/powerbanku ładując go portem QC

Osobiście wyłączam telefon podczas ładowania, np. na noc. Jeśli kogoś martwi brak budzika - są automatyczne zadania.

Ładowarka BlitzWolfa, z tego co czytałem, dostosowuje własny woltaż, który podaje, w zależności od telefonu. Gdy wykrywa Snapdragona 435, podaje tyle, ile trzeba - ot, inteligentna ładowarka.

Gdyby to było tak szkodliwe dla baterii, nie byłoby wtedy aktywowanego QC (a to nastąpiło w aktualizacji softu). Poza tym, sama ładowarka od Xiaomi ma 2A.

Edytowane przez Sevos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie używam ładowarki. Sam kabel i USB. Po kilku minutach wyłącza się ładowanie. Komórka nie. Podłączając kabel wybieram z powiadomienia "samo ładowanie" albo "przesłać pliki". W obu przypadkach jest podobnie. Gdyby to była wina kabla - nie ładowałby albo "iskrzył" a ładowanie przerywa się bez dotykania kabla. Startuje po wypięciu/wpięciu. I tak w koło co jakiś czas.

Nie nagmerałem czegoś w ustawieniach? Czas ładowania w ogóle jest ustawialny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wicy napisał:

Nie używam ładowarki.

Użyj ładowarki, to się naładuje. W sumie do tego ona służy. Przez usb z komputera (bo rozumiem że w ten sposób ładujesz) prąd ładowania jest zbyt mały (max 0,5A, ładowarka 2A), a telefon nie jest w stanie kontrolować tego procesu i przerywa przed końcem. Nie ma niczego takiego w ustawieniach co mógłbyś zmienić. Czasu ładowania nigdzie się nie ustawia, co najwyżej telefon pokazuje przybliżony przewidywany czas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rzeczywiście jest to wina wydajności prądowej USB. Zaskoczył mnie tylko fakt, że przez kilka dni objaw taki nie występował a pojawił się dziś. Po wielu kombinacjach z romami, twrpami i rootami myślałem, że coś namieszałem. Widać wcześniej podłączałem usb poniżej jakiegoś krytycznego % naładowania. Na ładowarce wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...