Skocz do zawartości

Problem z wiadomościami


przemulala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem telefonu Xiaomi Mi 5 z systemem MIUI Global 8.1.2.0. Od kilku dni mam problem z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości SMS - część z nich przychodzi/wychodzi, a część nie, szczególnie dłuższych (przez co rozumiem pojedynczą wiadomość SMS składającą się z 3 innych).

Czy też spotkaliście się z tym problemem? Czy to kwestia nadajnika, czy oprogramowania? Czy można w ogóle coś z tym zrobić? Zasadniczo jestem zadowolony z telefonu, ale problem z komunikacja poprzez SMS jest bardzo uciążliwy.

Z góry dziękuję za pomoc,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia Centrum wiadomości... miałem podobnie, ale na innym telefonie.
Jaki operator?

SMS > Menu > Dodatkowe ustawienia > Numer centrum SMS

Plus: +48601000310
Orange: +48501200777
T-mobile: +48602951111
Play: +48790998250

Ustawienia SMS/MMS u operatorów.

To może być też kwestia nadajnika... jeśli na innej lokalizacji wszystko śmiga poprawnie.

Edytowane przez K4r0lSz
Lokalizacja ustawienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem, numer centrum SMS jest poprawny (taki jak podałeś) - mój telefon działa w sieci Play. Ciekawi mnie, czy problem jest hardwareowy (np. telefon nie ma jakichś zakresów, które są mocno wykorzystywane w Polsce), czy softwareowy - wtedy może instalacja MIUI Polska by pomogła. Drugi wariant jest bardziej optymistyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemulala napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem, numer centrum SMS jest poprawny (taki jak podałeś) - mój telefon działa w sieci Play.

To nie jest kwestia obsługi poszczególnych pasm. Do wysyłania SMS potrzebne jest pasmo GSM, a nie LTE. W chińskich telefonach brakuje jedynie zakresu 800 MHz dla LTE, więc nie ma to najmniejszego wpływu na wysyłanie i odbieranie SMS.

Jeśli numery centrów SMS masz poprawne, sprawdź w salonie operatora, czy karta SIM nie jest uszkodzona.

Jeśli nie, to będzie trzeba zabrać się za instalację MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Z rozmowami nie mam problemów, a chyba korzystają z tego samego pasma GSM co komunikacja SMS? To by wskazywało na problem z systemem... Czy może ktoś z Was miał podobne problemy z Mi 5 z systemem MIUI Global Stable 8 i może potwierdzić, że problemy ustały po instalacji MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na rn3 p se(b20)ale to wada fabryczna w sumie ten telefon to był jedną wielką usterką.

Wcześniej kilka razy był już wątek poruszany także w innych modelach tu na forum o nie dochodzących SMS może coś znajdziesz 

Na początku może spróbuj wgrać global dev mifleshem (clean all) i sprawdź czy dochodzą SMS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kartę sprawdził w innym telefonie i lokalizacji.
Akurat nie Play, ale z Orange też miałem takie "hocki klocki" z SMSami, znikąd... i okazało się, że to kwestia nadajnika... byłem na pograniczu 2-ch i przy 1 coś grzebali [przez tydzień].

Edytowane przez K4r0lSz
Fixum dyrdum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SIM w poprzednim telefonie (Lumia 930) funkcjonował bez zarzutu. Mimo wszystko wymieniłem kartę na nową u operatora. Niestety, nic się nie zmieniło. Właściwie wychodzą ode mnie tylko SMSy nie dłuższe niż 2 wiadomości. Porażka. W najbliższym czasie postaram się spiąć i wgrać MIUI Polska. Zobaczę jeszcze, czy coś zmieni aktualizacja do MIUI 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemulala napisał:

W najbliższym czasie postaram się spiąć i wgrać MIUI Polska.

Myślę, że to najrozsądniejsze rozwiązanie. Zainstaluj MIUI Polska/EU, bo ROMy Global, w zdecydowanej większości przypadków, są przyczyną wszelkiej maści błędów. Kiedy zainstalujesz, daj znać, czy nastąpiła poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam problem z wysyłaniem SMS-ów. W zasadzie od nowości (a mam telefon rok) dość często zdarza się sytuacja, gdy, wysyłając wiadomość, w systemowej aplikacji pojawia mi się informacja, że wiadomość została doręczona (ptaszek przy wiadomości), natomiast odbiorca wiadomości nie otrzymuje. Pisałem do wsparcia technicznego Play (sieć odbiorcy) i oni twierdzą, że ten SMS nie pojawił się nawet u nich w sieci. Z mojej strony próbowałem różnych systemów - różne wersje xiaomi.eu, jakieś LoSy itp. i na większości z nich problem się pojawiał. Zmieniałem również sieci - co ciekawe, gdy byłem w tej samej sieci co odbiorca, gdy SMS się nie wysyłał przy mojej wiadomości ptaszek się nie pojawiał.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zielonek430 napisał:

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną?

Karta sim, soft. Jeżeli jesteś w Play, to oni od ~stycznia mają takie problemy i udają, że nic nie wiedzą, bardzo często do mnie SMS'y nie przychodzą albo nie zostają doręczone mimo tego, że mam informację o doręczeniu, ten sam problem ma moja babcia (inny telefon) oraz rodzice (także inne fony) oraz kuzynka (taki sam fon), takze problem jest w Play'u...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest, że pół roku temu Play stwierdził, że te wiadomości pojawiły się u nich w sieci i wymienili odbiorcy kartę na nową (co oczywiście nic nie dało, podobnie jak format telefonu odbiorcy). Teraz według nich wiadomości nawet do nich nie dotarły.

Do mnie wszystko dochodzi, zdaje się, że do Orange też nigdy nie było problemu z wysyłaniem.

Byłem w trzech sieciach (Orange, RedBull i teraz a2mobile), za każdym razem zmieniając kartę, a mimo to problem się powtarzał. Pytam, bo już wyczerpują mi się pomysły, a Play twierdzi, że to wina mojego telefonu (i sugerują zakup innego xD) albo mojej sieci.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zielonek430 napisał:

Ciekawe jest, że pół roku temu Play stwierdził, że te wiadomości pojawiły się u nich w sieci i wymienili odbiorcy kartę na nową (co oczywiście nic nie dało, podobnie jak format telefonu odbiorcy). Teraz według nich wiadomości nawet do nich nie dotarły.

U mnie, kuzynki i rodziców to było z "doskoku" ot, zdarzało się, ale u babci był horror, nic nie przychodziło, nic nie wychodziło (a raczej przedzierały się jakieś połowiczne), resety kont w Play, zmiany telefonów, zmiany SIM i... nadal problem jest, nie tak dotkliwy, ale jest. Play ode mnie od grudnia nawet telefonów nie odbiera, a wszystkie zgłoszenia zaznacza jako "zakończone" i zostawia bez odpowiedzi także, ja od nich uciekam, w sumie, 5 numerów zabieram. Od grudnia po prostu przekraczają wszelkie granice... O ich internecie nie wspomnę.. LTE 2mb/s, w godzinach szczytu nawet 0.5mb/s nie ma, na H+ nic nie działa... Na roamingu T-mobile z netem 1.5mb/s działa mi sprawniej niż na LTE...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z RBM uciekłem z tego samego powodu. Strasznie wolny internet, kiepski zasięg i do tego jeszcze te kombinacje z roamingiem krajowym. Na szczęście tel na kartę, więc nie było problemu ;)

Czyli zostaje mi jeszcze sprawdzić sprawę u siebie, a jak nie to dalej kombinować z Playem... W każdym razie wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam net w rbm. I co prawda zasięg jest generalnie nie najlepszy, ale u mnie w Warszawie nie ma z ty. problemów, lte bez przerwy :). Poza miastem jest słabo, na wsiach jest bardzo źle, ale jak mam nielimitowany internet za 16 zł miesięcznie to jestem w stanie to zaakceptować :D.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak, mam w rodzinie 3 redmi note 3 pro i niestety z każdym jest problem z smsami...telefony z różnych dystrybucji, kupowane w różnym czasie. Mam je już długo natomiast problem smsów jest niezmiennie irytujący. Nikt nie wie jak sobie z tym poradzić, ja również. Próbowałem już różnych rzeczy, zmiany romów z globala na globala dev i odwrotnie w różnych wersjach miui 7,8,9, blokowania apki sms, wyłączania oszczędzania energii, ustawień numerów smsc, zmian karty sim i wielu innych i nadal jest to samo....Ku***ca mnie już strzela z tym telefonem...może znajdzie się jakiś zbawca? :(

 

Edytowane przez massek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...