Skocz do zawartości

Urząd celny w Przemyślu przetrzymuje przesyłkę już 2 miesiące


Baron Rafau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem w sklepie Geekbuying Xiaomi Redmi 4x. Przesyłka szła z Chin do Polski 4 dni. 12.06 została zatrzymana przez urząd celny. W ten sam dzień wysłałem screeny ze sklepu oraz potwierdzenie zapłaty z banku. Dzwoniłem do nich a oni powiedzieli, że trzeba czekać. Od tej pory nie mogę się dodzwonić. Trzymają przesyłkę już 43 dni. Mają w ogóle prawo tyle przetrzymywać przesyłkę?

Bez tytułu.png

Edytowane przez Baron Rafau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baron Rafau napisał:

Mają w ogóle prawo tyle przetrzymywać przesyłkę?

Maja prawo wszystko :)

Skoro to tyle trwa napisz do nich maila, rowniez do poczty polskiej i przygotuj sie ze straciles fona bo za dlugo ten proces trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.07.2017 o 11:59, Baron Rafau napisał:

I nie dałoby rady odzyskać pieniędzy od geekbuying jeśli wykupiłem ubezpieczenie przesyłki? Np. Do uporu im tłumaczyć że to urząd celny nie chce współpracować i że to nie moja wina?

Kupując na Aliexpress płacisz kartą. Nawet nie zastanowiłbym się i zgłosił do banku sprawę i otworzył charge back. Każda płatność kartą, w każdym banku, jest ubezpieczenia i bank ma obowiązek taką procedurę wszcząć, jednak robi to na życzenie klienta. Napisz, że nie dostałeś przesyłki i tyle. Niech bank się martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Na szczęście płaciłem przez PayPal, ale nie wiem czy to coś da, jeśli to z winy celników, bo przesyłka nigdzie nie zginęła, tylko jest na kontroli już bardzo długo.

Ten urząd celny w Przemyślu to jakaś porażka. Nie odbierają, na maile nie odpisują...

Edytowane przez Baron Rafau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak wczoraj zgłosiłem spór do PayPal, Urząd Celny raczył mi dziś rano odpisać. Redmi 4x niby nie spełnia wymogów, ale jakim cudem przepuszczają inne przesyłki z tym telefonem?

Dostałem od nich taką wiadomość:

Beznazwy-1.thumb.jpg.e8f010db0049b8c01442709326ea9a2d.jpg

5989927812dbb_Beztytuu.thumb.png.f23b8e7a5f66b7d9bab9981089c90694.png

Edytowane przez Baron Rafau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles wersje CCC czyli chinska a takie jak dostaja od prywatnych os to jesli zlapia leca po calosci czyli ce j.pol itd i z tym nic nie zrobisz :) Chciales przyoszczedzic pare zl to tak sie ma :).

Niech wraca do CN i kupuj wersje Global lub kup w PL.

Za takich juz sie bierze UKE i licze ze znikna te januszowo-cebulowe firmy ktore wlasnie wprowadzaja do obrotu takie produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest tylko wersja z Global ROMem. Nigdzie nie jest napisane, że ten telefon ma certyfikat zgodności UE. Telefon miałby wtedy z tyłu znaczek CE.

Jakby się czepiali, to wyślij im przetłumaczoną deklarację zgodności + intrukcję:

Dnia 10.08.2017 o 10:48, Radian69 napisał:

Proszę, przetłumaczona deklaracja. Pewnie wielu osobom się przyda.


https://megawrzuta.pl/download/178cae86f6b0674973fc77db45a6cc3c.html

 

 

Xiaomi_instrukcja_PL.pdf

Edytowane przez Baron Rafau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 16:10, Baron Rafau napisał:

To też jest tylko wersja z Global ROMem. Nigdzie nie jest napisane, że ten telefon ma certyfikat zgodności UE. Telefon miałby wtedy z tyłu znaczek CE.

Jakby się czepiali, to wyślij im przetłumaczoną deklarację zgodności + intrukcję:

 

Xiaomi_instrukcja_PL.pdf

Dzięki wielkie.

Patrzyłem w opinie to ludzie wrzucali zdjęcia pudełka i jest na nich widoczny znaczek CE. Zresztą w tym sklepie mają 2 wersje tego telefonu z GLOBAL ROMEM i GLOBAL VERSION. Gdybym wiedział, że są teraz takie problemy to zamówłbym z przesyłką DHLem.

W jakich godzinach najlepiej do nich dzwonić? Próbuje cały czas i to graniczy z cudem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 08:47, 92christof napisał:

W jakich godzinach najlepiej do nich dzwonić?

Najlepiej wcześnie rano. Dzwoń pod numer 16 675 23 00 (centrala), bo na ten podany w liście, który przychodzi po zatrzymaniu przesyłki się nie dodzwonisz a tu jest jakaś szansa.

Możesz napisać też emaila, ale musisz koniecznie podać numer magazynowy przesyłki w temacie, bo inaczej nawet nie czytają tego. Na emaila odpiszą po kilu tygodniach o ile w ogóle im się zechce.

Edytowane przez Baron Rafau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Około 50 dni temu kupił telefon Mi5 w sklepie ibuygou, telefon został zatrzymany w urzędzie celnym w Przemyślu..3 tygodnie temu po setkach prób w końcu udalo mi się tam dodzwonić , dostałem informacje że telefon zostanie poddany sprawdzeniu przez komisję czy nadaję się do użytku na terenie UE.

Niestety wczoraj dostałem pismo że nie może być mi wydany. (Zdjęcia w załączniki).

Co mogę teraz zrobić żeby odzyskac pieniądze?

Napisałem do sklepu ale cisza, założyłem również spór na PayPal.

Zastanawiają mnie również ostatnie zdania na tym piśmie ,,zmiana procedury celnej,, czy ktoś wie o co chodzi i co zrobić zebym.na tym wyszedł dobrze i w miarę szybko.

Pozostałe

IMG_20170827_122459.jpgIMG_20170825_214701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz ,telefon zostanie odeslany pewnie ,teraz skup sie jak odzyskac kase a potem na drugi raz jak bedziesz kupowal to wysylka eu.express ona idzie orzez francje.niemcy i dom .Nawet jaj wyslesz instrukcje po polsku ale nie wiem czy mi5 ma certyfikat ? Odwiedz telchina tam jest wlasnie szeroko opisany temat z zatrzymaniem paczki

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2017 o 00:42, 92christof napisał:

Zdjęcie znaku CE

Moim zdaniem wygląda na europejski :)

Tak, to jest prawidłowy CE.

 

19 minut temu, TED napisał:

Zastanawiają mnie również ostatnie zdania na tym piśmie ,,zmiana procedury celnej,, czy ktoś wie o co chodzi i co zrobić zebym.na tym wyszedł dobrze i w miarę szybko.

Możesz w ciągu 7dni dosłać wymagane rzeczy, jak instrukcja w języku PL/Eng i resztę papierków, gdzieś na forum w sumie ktoś chyba podsyłał. Mi5 akurat jest dostosowany do rynku EU jak i PL więc urząd celny nic nie sprawdził, tylko wysłał takie samo pismo do każdego nie patrząc na to, co tam w paczce jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

Nic nie zrobisz ,telefon zostanie odeslany pewnie ,teraz skup sie jak odzyskac kase a potem na drugi raz jak bedziesz kupowal to wysylka eu.express ona idzie orzez francje.niemcy i dom

Właśnie tą opcję wybrałem.. telefon szedł przez Austrię a i tak się przyczepili.. zawsze brałem. DHL i było wszystko ok..ale tym razem nie było tej opcji do wyboru.

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam kolejny problem. Celnicy odesłali, ale przesyłka siedzi w Singapurze od 28.08 i słuch o niej zaginął. Geekbuying nie chce zwrócić mi pieniędzy, bo twierdzą, że jej jeszcze nie otrzymali, ale coś za długo to trwa. Na PayPal nie mam możliwości ponownego otwarcia sporu, gdyż wtedy za wcześnie go otwarłem i nie było wiadomo czy celnicy prześlą przesyłkę dalej czy może ją zwrócą, więc im darowałem i nie przekształciłem w roszczenie. Można coś jeszcze zrobić czy już nie ma szans na odzyskanie pieniędzy?

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...