Pyziaty

Aparat w Xiaomi Mi5

Recommended Posts

Witam

Posiadam od niedawna smartphone xiaomi mi 5 wersja 3/64gb. Najnowsze oprogramowanie wersji global. Mam pytanie. Pocykałem pare fotek i niektóre wyszły naprawdę genialnie. Szczególnie np samochodu. Ten plik waży ok. 4mb. Natomiast zrobiłem także zdjęcie w plenerze. Waży ono PRAWIE 8mb, z HDR a szczegółowość jego jest hmmm.... spodziewałem się lepszej. W ustawieniach aparatu denerwuje mnie to że jakość zdjęć określa się jako: słaba, dobra, bardzo dobra. Czy istnieje możliwość głębszego ustawienia konkretnych możliwości aparatu? Może w wersji MIUI Polska zachowuje się to lepiej. 

Czekam na jakieś sugestie, podzielcie się swoimi uwagami na temat jakości zdjęć robionych za pomocą mi5

Nie ma więcej ustawień na na ROMie MIUIPolska. Aplikacja aparatu jest prawdopodobnie dokładnie taka sama i gama ustawień jest identyczna.

Co do zdjęć plenerowych, mój Mi5 robił czasem taką kaszanę gdy miałem focus ustawiony na Automatyczny. W trybie manualnym takich problemów nie mam.

Generalnie radzę się przyzwyczaić do różnej "jakości" zdjęć na telefonach Xiaomi. To akurat jedna z najbardziej zaniedbanych funkcji tych urządzeń, kiepsko wsparta przez producenta oprogramowaniem.

Używam open camera i polecam zamiast systemowej apki. Można wybrać API2 i wiele innych rzeczy, w tym moją ulubioną czyli timer ustawić na 1sek (przez co niweluje drgania od wciskania przycisku migawki albo tapowania na ekran). Co do HDR bym uważał, dodatkowo w open camera możesz tapnąć focus w dane miejsce i wtedy iso też sie zmieni pod te miejsce (jasność zdjęcia) - w przypadku krajobrazów to się bardzo przydaje żeby nie "wypalić" nieba.

Ja używam camery z RR testowałem wczoraj Footej,ale tam kompresja plików jakaś bardzo mała ? Plik waży do 2mg a w RR camera prawie 9mg

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@lockerek

Masz wersje darmową pewnie? sprawdź moją i tam będziesz mógł wybrać doskonałą jakość.

Dobra ustawiłem teraz pliki waża po 6 mg :D ogólnie apka bardzo przyjemna

18 godzin temu, galakty napisał:

Przecież touch exposure jest w MIUI od kilku lat, co to za herezja z tym ISO?

W sumie racja, zapomniałem o tym ;]

Guest
This topic is now closed to further replies.