ZduneX25

MIUI 7.7.20

Recommended Posts

8 godzin temu, Heisenberg napisał:

Ja na tym sofcie osiągam bardzo przyjemne wyniki na Redmi Note 4X. W zależności od intensywności używania to mam albo 3dni i 9h SoT albo 1,5dnia i 11h SoT

Siostra używa mido i jest tak jak piszesz - doskonałe czasy pracy na 1 ładowaniu. Dlatego uważam, że ROM dla HM4X jest, no nie do końca ok. Średnio się znam, ale najwięcej wciąga "system android", a w nim pakiety typu com.mediatek.batterywarning a 4X przeca na Snapdragonie... Oprócz tego telefon często jest lekko ciepły bez powodu. 

Aktualnie mam 3h SoT i 50% baterii. Czyli szykuje się ~6h na jednym ładowaniu. To nie jest dramat, mimo wszystko od rana do wieczora wytrzymuje. Po prostu na Andku MM 8-9h było normą. 

Skoro na MIUI9 poczekam miesiąc, to może w między czasie sprawdzę globala stable, by potem wrzucić czystą instalację xiaomi.eu na dziewiątce. 

Edited by meccaryn

15 minut temu, Warson napisał:

Bez problemu mogę zainstalować na Miui Polska? przez TWRP?

jeśli tak zainstalujesz to zupełnie nic się nie zmieni. Lepiej zrobić wipe...

EDIT:

Przecież to to samo....

Edited by bergmen

9 minut temu, Warson napisał:

Bez problemu mogę zainstalować na Miui Polska? przez TWRP?

Jaja sobie z ciebie robią, romy xiaomi eu, to dokładnie to samo co romy miuipolska. Z Miuipolska zostały tylko dodatki które możesz doinstalować do romu eu.

• Like 1

Podczas ładowania telefonu, na ekranie blokady, nie mam u dołu ekranu ikony z przybliżonym czasem naładowania.

Update:

Zaznaczyłem w opcjach "pomiń ekran blokady" i przez to miałem brak tej ikony

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

7 godzin temu, Warson napisał:

To ja już nie wiem czemu mi ta płatność nie działa... 

A masz ustawione i włączone hasło/odcisk palca blokady ekranu? Np android pay bez tego nie działa. Z aplikacjami bankowymi może być różnie. 

Telefon zrootowany? 

Sprawdź Safetynet. 

7.7.20 (xiaomi.eu_multi_MIMAXPro_7.7.20_v8-7.0.zip), Mi Max Prime

Przestalo aktualizowac aplikacje z Play store (blad 492). Standardowe czyszczenie cache'a nic nie dalo. Przy probe powrotu na stary ROM wysypalo sie duzo rzeczy (ciagle komunikaty o wywalkach), wiec tez odpada.

Wedlug watku na MIUI forum (http://en.miui.com/thread-712226-5-1.html) pomaga tylko zmiana na inne konto w Google. 

Odradzam.

UPDATE: Po kolejnych probach (wipe Dalvik Cache, wipe Cache) blad zmienil sie na RH-01 (blad wersji Google Play Store, Google Play Services, Google Services Framework). Ponadto w historii urzadzenia zauwazylem, ze przynajmniej przez moment urzadzenie probowalo miec location ustawione na Indie. Nadto: Location history tez nie dziala. Nic to, sprobujemy sie pobawic nowszymi wersjami w/w aplikacji. Moze to pomoze.

UPDATE II: Podlaczenie rownoleglego konta pozwala na aktualizacje aplikacji z Play Store. Wniosek: cos jest nie tak z parametrami konta Google, ktore bylo podlaczone do telefonu w chwili aktualizacji. I jest to cos, co "wedruje" z kontem, bo dodawanie i usuwanie konta nie pomaga.

Przez "rownolegle konto" rozumiem normalnie uzywane od lat konto, zwiazane w tej chwili z innym telefonem Xiaomi (Redmi Note 3 International), na ktorym na razie nie bylo zadnych aktualizacji.

UPDATE III (recently used devices):
Xiaomi MI MAX
Last synced: Today at 12:45 PM (4 minutes ago)
Poland - 1 hour ago
Last locations used    
Poland - 4 minutes ago
India - Yesterday, 6:32 PM <--- WTF?!!

UPDATE IV:
Udalo sie sprawe rozwiazac bez resetu do ustawien fabrycznych, z udanym powrotem na poprzedni ROM. W skrocie:

Usun wszystkie konta Google, Force Close i Clean Cache oraz Clean Data dla: Google Play Store, Google Play Services, Google Services Framework, boot do TWRP, Wipe cache, Wipe Dalvik cache, sflaszowac poprzedni ROM. Wejdz do sklepu Play, dodaj inne konto Google (takie na ktorym nie bylo takiego problemu) i zainstaluj jakakolwiek aplikacje. Wywal nowe konto Google. Zaloguj sie do sklepu play i dodaj swoje konto Google. Zainstaluj jakakolwiek aplikacje - jesli Ci sie uda, to znaczy, ze masz problem za soba.

Niestety, nie wiem co dokladnie spowodowalo problem - wiem tylko tyle, ze ma on jakis zwiazek z jakims parametrem konta Google, ktory jest ustawiany w sklepie Play, i ktory jest inny dla tego ROMu. Nie mam na to zadnych dowodow poza dwoma faktami:

- moja komorka probowala sie logowac z Indii (jak podalo mi Google) po sflaszowaniu ROMu
- problem powracal za kazdym razem z moim kontem - uzywanie czystych kont nie konczylo sie zadnymi klopotami. 

Dopiero powyzsza kombinacja - zresetowanie ustawien konta w Play Store na wczesniejszym ROMie dala efekt. Tyle, mam nadzieje, ze nikomu innemu sie to nie przytrafi.

UPDATE V:

Problem wrocil po ponownym zsynchronizowaniu sie konta. Eh.

UPDATE VI:

Zalatwione. Google dalo nowa wersje store oraz poprawilo cos u siebie w uslugach. Wersja store od ktorej dziala:
http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-8-0-73-release/google-play-store-8-0-73-r-0-pr-162689464-android-apk-download/download/

Edited by ruemere

2 godziny temu, bergmen napisał:

A masz ustawione i włączone hasło/odcisk palca blokady ekranu? Np android pay bez tego nie działa. Z aplikacjami bankowymi może być różnie. 

Telefon zrootowany? 

Sprawdź Safetynet. 

Tak mam blokadę na odcisk Palca. Zastanawia mnie tylko jaka jest różnica między Global a Miui Polska skoro wcześniej działało na ustawieniach domyślnych, (tylko sparowałem tel z aplikacja i hulaj dusza)

Telefon Nie Zrootowany

Co to ten SafetyNet?

@Warson

ściągnij ze sklepu play jakiś safetynet test i sprawdź.

Poza tym to nie jest temat dotyczący działania NFC. 

Edited by bergmen

Tak mam blokadę na odcisk Palca. Zastanawia mnie tylko jaka jest różnica między Global a Miui Polska skoro wcześniej działało na ustawieniach domyślnych, (tylko sparowałem tel z aplikacja i hulaj dusza)
Telefon Nie Zrootowany
Co to ten SafetyNet?
NFC i Android Pay działa out of the box na xiaomi.eu. Sprawdź czy android pay ma uprawnienia do NFC w panel sterowania - pozostałe uprawnienia.

bb85204cf5f3b859ed7a36495fb24691.jpg

Wysłane z MI6

Mi5, belka na górze... szarzeje? Robi się ciemna. Ktoś jeszcze tak ma?

• Like 1

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Mi5, belka na górze... szarzeje? Robi się ciemna. Ktoś jeszcze tak ma?

Mam tak samo na jasnych tapetach i brak  ikonki do zmiany zegarka

Przed chwilą, jjarik napisał:

Mam tak samo na jasnych tapetach i brak  ikonki do zmiany zegarka

Ikonki już nie ma od... miesiąca... ale to z belką mam od.. 2dni? Wcześniej było OK i to niezależnie od motywu, jasny, ciemny, wystarczy, że wejdę w jakąś apkę i już się wali, restart lub zmiana motywu naprawia to, ale tylko do czasu wejścia do apki, wylączenia ekranu... Dziwne, aktu mam od zeszłego piątku, a błąd się pojawił 2dni temu :o.

Czy ktoś może mi pomóc?

Mam mi5s plus i wrzuciłem w niego 7.7.6, ale jakoś tak niektóre rzeczy nie do końca chodza jak powinny. Chciałem wrzucić 7.7.20, ale przy instalacji staje pod koniec i klops. Wtedy przywracam 7.7.6 z kopii i działa. Mam TWRP 3.0.2. Będę wdzieczny za pomoc.

Update.

Udało się. Wrzuciłem najnowsze TWRP 3.1.1.0 i poszło. Czy można jednak wrzucać nowszy soft, bez usuwania danych z telefonu?

Edited by QbaPL
udało się :)

Będzie ktoś na tyle miły i/lub kompetentny i podrzuci mi link tematu z którego dowiem się czym różni się edl od fastboot i czy jest jakaś różnica potem w działaniu systemu między tymi dwoma metodami? Ewentualnie proszę o odpowiedź np. na priv. 

17 minut temu, Pawel978 napisał:

Będzie ktoś na tyle miły i/lub kompetentny i podrzuci mi link 

Wyszukiwarki użyć nie łaska? Napisać i czekać na podanie gotowca na talerzu. Może wysil się choć raz i sam poczytaj...?

• Like 1

47 minut temu, mrosi napisał:

Wyszukiwarki użyć nie łaska? Napisać i czekać na podanie gotowca na talerzu. Może wysil się choć raz i sam poczytaj...?

No właśnie nic poza tym że fastboot użyję jak mam odblokowany bootloader a edl zawsze nie mogę znaleźć. Chyba że to wszystko to przepraszam za zaśmiecanie.

6 minut temu, Pawel978 napisał:

Chyba że to wszystko to przepraszam za zaśmiecanie.

To w zasadzie wszystko z istotnych rzeczy. Efekty flashowania w edl, czy fastboot są takie same. Nie ma tu różnicy (może oprócz tego że czasami MiFlash ma mniej problemów przy fastboot). Generalnie romy fastboot lepiej w fastboot, a edl, to taka furtka, jak jest zablokowany booloader (o ile edl nie zablokowany).

Edited by FromWP

Witajcie. Mam problem w swoim Redmi 3S na romie 7.7.20. Chcę włączyć opcje programistyczne, a więc wchodzę w ustawienia->dodatkowe ustawienia->opcje programisty, klikam, pojawia się przez sekundę czarny ekran i wywala mnie do głównej strony ustawień. Co może być grane?

Wrzuciłem sobie 7.7.20, ale nie moge zrobić root-a. Używam SU.2.82, ale nie wyświetla mi root-a. Wiecie coś na ten temat?

19 minut temu, Young horny napisał:

Co może być grane?

Zmień język systemu na angielski, to zacznie działać. Jakiś ogólny błąd, bo na globalu 7.7.20 też tak jest.

Nie wiem co wy robicie że jak nie wyświetlaja Wam opcje programistyczne to nie działa wam supersam sumie 2.82 ten temat staje się scenariuszem do następnej części horroru piątku 13nastego

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

a wiadomo jak zrootować 7.7.20????

Edit

Juz mi sie udalo

Edited by QbaPL

7 minut temu, FromWP napisał:

Zmień język systemu na angielski, to zacznie działać. Jakiś ogólny błąd, bo na globalu 7.7.20 też tak jest.

Jestem na globalu, właśnie chcę włączyć debugowanie USB żeby wgrać MIUI Polska.

6 minut temu, Young horny napisał:

Jestem na globalu, właśnie chcę włączyć debugowanie USB żeby wgrać MIUI Polska.

To zadziała. Ale wiesz, że akurat w przypadku 3s to się trochę cofniesz, bo od kilku wydań eu jest dla 3s wstrzymane?

8 minut temu, FromWP napisał:

To zadziała. Ale wiesz, że akurat w przypadku 3s to się trochę cofniesz, bo od kilku wydań eu jest dla 3s wstrzymane?

Wiem, wiem, zadziałało. Dzięki wielkie :)

Normalnie się rotuje global,fakt że są problemy ale też to przechodziem i potem super super dzialalo

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

On 29.07.2017 at 11:23 AM, ruemere said:

7.7.20 (xiaomi.eu_multi_MIMAXPro_7.7.20_v8-7.0.zip), Mi Max Prime

Przestalo aktualizowac aplikacje z Play store (blad 492). Standardowe czyszczenie cache'a nic nie dalo. 

Cześć, Widzę że jesteś szczęśliwcem z problemem sklepu jak i ja na mi5. Masz rację, że coś chyba zmieniło się na koncie ponieważ nawet powrót z backupu twrp do wersji z czerwca nie przyniósł efektu, już skończyły mi się pomysły. Najlepsze jest to, że po usunięciu mojego 'głównego' konta google z telefonu i założeniu nowego wszystko dziala. Ale gdy dodam jako drugie moje 'główne' konto, już wszystko się wysypuje, mimo że w sklepie chce pobierać aplikacje na nowym koncie na którym jeszcze przed chwilą działało. Masakra, już tak prawie tydzień tylko się wkurzam i śledzę wszystkie fora miui z nadzieją że znajdzie się jakieś rozwiazanie, a z tego co widzę sporo użytkowników dotknął ten problem, nawet na global stable lol.

Cześć, Widzę że jesteś szczęśliwcem z problemem sklepu jak i ja na mi5. Masz rację, że coś chyba zmieniło się na koncie ponieważ nawet powrót z backupu twrp do wersji z czerwca nie przyniósł efektu, już skończyły mi się pomysły. Najlepsze jest to, że po usunięciu mojego 'głównego' konta google z telefonu i założeniu nowego wszystko dziala. Ale gdy dodam jako drugie moje 'główne' konto, już wszystko się wysypuje, mimo że w sklepie chce pobierać aplikacje na nowym koncie na którym jeszcze przed chwilą działało. Masakra, już tak prawie tydzień tylko się wkurzam i śledzę wszystkie fora miui z nadzieją że znajdzie się jakieś rozwiazanie, a z tego co widzę sporo użytkowników dotknął ten problem, nawet na global stable lol.

Aptoida uzywaj

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

zainstalowałem dodatki miui polska niestety klawiatura sie nie odpala jest zainstalowana ale niie dziala w czym jest problem przy okazji wywalilem gborda i nie mam jak pisac :) 

@jjarik w ustawieniach musisz ją uruchomić, ustawienia językowe i tam są klawiatury wirtualne, klawiatura miui.

Witajcie,

Mam dziwny problem podczas próby przejścia ze starego androida 5.1 (6.12.22) na 7(7..7.20). Podczas instalacji,gdzieś tak w 4/5 procesu wywala błąd E: invalid volume/ log volume, coś takiego, bo tylko mignie i telefon się restartuje. Po tym telefon łapie bootlopa, ale spokojnie da się wejść w TWRP i wrócić do starej wersji. Telefon mi4c. Sumy kontrolne plików się zgadzają, próbowałem dwa razy i to samo. Jakieś pomysły ? Dotychczasowe aktualizacje szły bez problemu, tak samo jak wgranie mu 6.12.22, żeby go postawić na nogi trwa chwilę i telefon wstaje jakby nigdy nic.

Guest
This topic is now closed to further replies.