ZduneX25

MIUI 7.7.20

Recommended Posts

Nie dziala od 2 tygodni zmiana koloru czcionki na ekranie blokady w pasku. Jest zawsze biala.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Powiedzcie co robię źle, wrzuciłem przez aktualizację zip z 1szego postu z TWRP dla libra (MI4C)  jako instaluj z pliku zip. Wrzucilem TWRP bez 7.0 w nazwie bo są tam 2 do ściagnięcia.

Wrzuciłem zipa z romem i niestety wywala remote: unknown command

Teraz moge wejsc do twrp ale rom nie wstaje. Co źle robię?

@simcold  teraz zobaczyłem ze TWRP z tego linka z 1szejgo posta po instalacji pokazuje success a wersja jest mimo sukcesu 2.8.7.0  - tak ma być?

4 minuty temu, mmichal napisał:

@simcold  teraz zobaczyłem ze TWRP z tego linka z 1szejgo posta po instalacji pokazuje success a wersja jest mimo sukcesu 2.8.7.0  - tak ma być?

Dlaczego instalujesz twrp bez 7 w nazwie, skoro rom jest na Androidzie 7? 

@FromWP chwilę mi zajęło aby to zrozumieć które TWRP wrzucić, ale wrzucając to z 7.0 w nazwie nadal po restarcie mam 2.8.7.0. Wrzucam przez fastboota.

1 minutę temu, mmichal napisał:

@FromWPWrzucam przez fastboota.

To zainstaluj .img nowego z poziomu starego twrp.

TWRP nie ma opcji instalacji z img.  A z zipa nie działa bo cały czas jest ta sama 2.8.7.0 lub nie da się wejsc do TWRP po instalacji tego z 7.0 w zaden sposob, tylko logo MI widzę

@FromWP przy próbie z zipa dostaje "Error flashing zip '/sdcard/TWRP_libra_7.0.zip'

Wrzuciłem twrp-3.0.2-0-libra-aqua-20160612.img  i działa samo TWRP ale dostaje ten sam error przy instalacji romu: remote: unknown command

18 minut temu, mmichal napisał:

W tym też nie ma opcji instalacji obrazu? Tak czy inaczej musisz najpierw zainstalować i uruchomić to najnowsze.

@FromWP mam najnowsze ale rom nadal z niego nie chce się zainstalować. W tutorialu nie ma innych kroków tylko wrzucić TWRP 3.0.1 i instalować zipa z romem.

17 minut temu, marcin19883 napisał:

Jakieś zmiany na plus? 

SafetyNet działa jak działał. Zauważyłem w SMS, że jest strzałeczka przy wysyłaniu :D Nie ma aplikacji Aktualizacje ( trzeba teraz wchodzić w Informacje o telefonie i na dole wybierać Aktualizacja ) Raczej stabilnie i bez większych zmian. Ważne, że nie ma minusów :P

• Like 1

31 minut temu, Heisenberg napisał:

SafetyNet działa jak działał. Zauważyłem w SMS, że jest strzałeczka przy wysyłaniu :D Nie ma aplikacji Aktualizacje ( trzeba teraz wchodzić w Informacje o telefonie i na dole wybierać Aktualizacja ) Raczej stabilnie i bez większych zmian. Ważne, że nie ma minusów :P

Właśnie zainstalowałem. Widze jeszcze, że wróciły ustawienia google :) 

Mi5 - od 3 ostatnich aktualizacji spotify jest u mnie ubijane podczas grania w tle. Oszczędzanie baterii w apce oczywiście ustawione na 'Bez ograniczeń'. Zawsze ta sama sytuacja - jadę na mapach google z yanosikiem i spotify w tle - po kilku/kilkunastu minutach spotify umiera - wcześniej nigdy tak nie miałem.

• Like 1

Panowie takie ogólne zapytanie czy żeby wrzucić ten rom mając 6.12.22 na MI4C muszę wrzucać jakieś pośrednie wersje? czy mogę od razu tak jak w 1szym poście wrzucić z apki Aktualizacje zipa z tym romem? Pytam bo tak mi nie działa i nie wiem gdzie popełniam błąd. TWRP mam 3.0.2 próbowałem wrzucić to z 1szego postu ale nie da się do niego wejść.

20 minut temu, Vognar napisał:

Mi5 - od 3 ostatnich aktualizacji spotify jest u mnie ubijane podczas grania w tle. Oszczędzanie baterii w apce oczywiście ustawione na 'Bez ograniczeń'. Zawsze ta sama sytuacja - jadę na mapach google z yanosikiem i spotify w tle - po kilku/kilkunastu minutach spotify umiera - wcześniej nigdy tak nie miałem.

Witaj w klubie. Módlmy się ażeby MIUI 9 było usprawnione pod tym kątem.

1 godzinę temu, mmichal napisał:

Panowie takie ogólne zapytanie czy żeby wrzucić ten rom mając 6.12.22 na MI4C muszę wrzucać jakieś pośrednie wersje? czy mogę od razu tak jak w 1szym poście wrzucić z apki Aktualizacje zipa z tym romem? Pytam bo tak mi nie działa i nie wiem gdzie popełniam błąd. TWRP mam 3.0.2 próbowałem wrzucić to z 1szego postu ale nie da się do niego wejść.

A masz w yanosiku czy mapach wyłączony dźwięk, alerty itp? wszystko co potrzebuje dźwięk, może go przechwycić i dlatego spotify wyłącza.

Twrp czy to stare czy nowe oczywiscie ma opcje instalacji img. Wystarczy poszukac......

26 minut temu, marcin19883 napisał:

A masz w yanosiku czy mapach wyłączony dźwięk, alerty itp? wszystko co potrzebuje dźwięk, może go przechwycić i dlatego spotify wyłącza.

Chyba zacytowałeś nie to co chciałeś, ale tak, powinno przechwycić powiadomienie, a potem wrócić. Tak było dawniej, ale na ostatnich dwóch, czy trzech wydaniach, czasami zamyka Spotify, czy np Tidala (którego używam).

• Like 1

@mmichal jezeli masz najnowsze recovery 3.x to najpier formatuj system i instaluj pozniej najnowszy rom. 7b2cc0e733a0cd61f2bd41f88356c2ee.jpg

2 minuty temu, FromWP napisał:

Chyba zacytowałeś nie to co chciałeś, ale tak, powinno przechwycić powiadomienie, a potem wrócić. Tak było dawniej, ale na ostatnich dwóch, czy trzech wydaniach, czasami zamyka Spotify, czy np Tidala (którego używam).

Na moim MI5 od samego początku występuje podobne, dziwne zjawisko; podczas słuchania muzyki i korzystania z Yanosika, każdy komunikat w teorii wyłącza na tą chwilę muzykę, a następnie odtwarzanie muzyki powinno powracać. Niestety tak dzieje się tylko gdy komunikaty Yanosika są długie np "fotoradar za 1500m, ograniczenie prędkości 50 km/h". Przy krótkich komunikatach (np "skręć w lewo") muzyka zostaje wyłączona (pauza) a powraca dopiero gdy Yanosik wygeneruje kolejny krótki komunikat (oczywiście muzykę można samemu włączyć zwalniając pauzę). Początkowo myślałem, że to wina telefonu, ale taki efekt nie występuje w mapach google ani w automapie.

22 minuty temu, szymam napisał:

Mam nadzieję, że na przyszłym wydaniu tego nie spieprzą :D

Potwierdzam. Na Mi6 bateria działa wybornie, aż chyba przemyśle instalację nowszego wydania :D

@MaxPrime

Zacytować całość z obrazkiem, żeby napisać jedno zdanie... :evil: do tego tam gdzie nie ma w ogóle potrzeby cytowania...

MI6 - nie działa renderowanie podglądu zdjęć zrobionych aparatem. Po zrobieniu zdjęcia i kliknięciu podglądu widać tylko nieostrą miniaturę. Trzeba wyjść z podglądu i wejść ponownie aby zobaczyć czy zdjęcie jest ostre czy nie. Coś nie wyszło, niestety. 

Edited by sp4ubw

Nie wiem czemu ale po zainstalowaniu nie działa mi płatność telefonem, na Globalu wszystko było okej... Karta sparowana z kontem ing, czy ktoś ma ten sam problem? Wcześniej w opcjach nfc było jakieś WCE wallet, a teraz jest jakieś hce i nie da się zmienić... 

8 godzin temu, Warson napisał:

Wcześniej w opcjach nfc było jakieś WCE wallet, a teraz jest jakieś hce i nie da się zmienić... 

Da się, da............  

W aplikacji Moje ING wejdź w ustawienia karty Mastercard HCE i sprawdź czy nie ma tam czasami opcji "sparowania" czy jakoś tak. Ja tak raz miałem, w ustawianiach systemu było wszystko ok, ale w aplikacji było coś nie tak i trzeba było tam kliknąć.

Po aktualizacji telefonu na ostatnią wersję MIUIPolska nie mam rankingu w aplikacji. Też tak macie czy to tylko przypadłość mojego telefonu? 

Screenshot_2017-07-24-11-12-36-709_com.antutu.ABenchMark.png

Hej. Używa ktoś aplikacji Telegram? Zauważyłem, że jak chodzi w tle, to podbija CPU i nie chce skoczyć spowrotem do minimum. Czy ktoś z was też tak ma?

Kolejna dostrzeżona zmiana w MI6, tryb jednej dłoni można włączać i wyłączać, a nie jak było wcześniej, mieć na stałe włączone i wybierać czy ma pytać czy nie przy włączaniu. Wg. mnie w końcu jest poprawnie. 

Ponoć 7.7.20, to ostatnie wydanie na MIUI 8. Będzie jakaś przerwa w tygodniówkach przed "9"?

Edited by meccaryn

Guest
This topic is now closed to further replies.