ZduneX25

MIUI 7.7.20

Recommended Posts

MIUI 7.7.20

• Dzielenie ekranu (split screen) dla Mi6
  • Aktualizacja poprawek bezpieczeństwa systemu
  • Pełna lista zmian

DFG_2017-07-18-08-29-51.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Brak aktualizacji dla starszych urządzeń

W związku z decyzją MIUI, publiczne aktualizacje tygodniowe zostają czasowo wstrzymane dla urządzeń bez Androida 7. Do sierpnia 2017 aktualizacje będą otrzymywać tylko MI6/MI5/MI5s/MI5sPlus/MiNote2/MIMIX/MIMAX2/MIMAX/HM4X/Note4X i pozostałe z Androidem 7.

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Póki co wszystko śmiga na Mi6. Zobaczymy jak będzie sprawowała się bateria bo na poprzednim sofcie było super. Tutaj split screen jest bardzo fajnym urozmaiceniem :-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Co do  miui 7.7.20 na mi5 dalej nie działa widget pogody.

Nie można edytować zegara by móc zmienić widget pogody.

Edited by grbrandys

28 minut temu, grbrandys napisał:

Nie można edytować zegara by móc zmienić widget pogody.

Właśnie instaluję, jak sprawdzę, to wrzucę edycję do tego posta.

PS: Nie, dalej nie można edytować zegara. Przed MIUI9 naprawy tego raczej nie oczekuj.

• Like 2

U mnie jakas lipa niestety. Mam mi6

Przesiadlem sie z porpzedniego romu na ten.

Uzywam platnego launchera nova. Za kazdym razem jak usune aplikacje z pamieci przy pomocy "x" i gdy pozniej znowu chce cos usunac poprzez klikniecie home'a to wyskakuje mi okno jak w załączniku.

Muszę wtedy wylaczyc to ulatwienie dostepu dla nova launcher. Zamknać to okno, wejsc jeszcze raz i wlaczyc....i wtedy usuwanie apek z pamieci zadziala....znowu jeden raz...

Na poprzednmim romie dzialalo idealnie.

Screenshot_2017-07-21-10-19-39-652_com.teslacoilsw.launcher.png

To już trzecie wydanie, gdzie w aplikacji WhatsApp nie działają powiadomienia dźwiękowe, jeżeli wybieram dźwięk dodany do telefonu przeze mnie. Powiadomienia działają tylko na dźwiękach systemowych. Telefon MI5. 

Może to ktoś potwierdzić? 

@Animal wyłącz ułatwienia dostępu dla Nova i problemu nie będzie. Również używam tego launchera i działa poprawnie. Opcja ta powinna być wyłączona dopóki nie będzie potrzebna, a nie jest. Pasek powiadomień rozwija się poprawnie i nie ma potrzeby włączania.

Ogólnie bardzo dobry ROM dla MI6, w końcu jest normalne tło w ostatnio otwieranych aplikacjach. Dzielony ekran działa poprawnie. 

Edited by sp4ubw

1 godzinę temu, magyarek napisał:

A co z tym zawieszaniem launchera przy zmianie siatki pulpitu? 

A czasem już to nie zostało poprawione, pobrałaś ponownie pliki poprzedniej aktualizacji ? ;) Skoro już to poprawili to najnowszy build już nie powinien mieć tego buga.

Spoiler

MIUI 7.7.15 RELEASED for MI5SPlus, MIMAXPro, MIMix, MINote2, MIMAX, MIMAX2
- Fixed launcher freeze when selecting cells layout..

other 7.7.13 will be fixed and reuploaded soon...

https://xiaomi.eu/community/threads/7-7-13-15-17.40780/page-10#post-376973

Edited by slimdick
  • Sad 1

8 minut temu, sp4ubw napisał:

@Animal wyłącz ułatwienia dostępu dla Nova i problemu nie będzie. Również używam tego launchera i działa poprawnie. Opcja ta powinna być wyłączona dopóki nie jest potrzebna, a nie jest. 

Ogólnie bardzo dobry ROM dla MI6, w końcu jest normalne tło w ostatnio otwieranych aplikacjach. Dzielony ekran działa poprawnie. 

w launcherze nova mam ustawione guziki jak widac na screenie. (swoją drogą jak mozna przeedytowac lewy przycisk by mial jakies akcje?)

Screenshot_2017-07-21-10-54-06-992_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.3fd61d09e8ede616e5363f70ea2e7608.png

Gdy wcisne home by otworzyc okno aplikacji działających w tle to wyskakuje mi bym wlasnie wlaczyl to ulatwienie dostepu do nova. JAk go nie wlacze to po prostu wyskakuje mi ten komunikat bym go wlaczyl.....a jak jest wlaczony...to usune "x-em" tylko raz wszystko a pozniej juz mam info ze nie moge usunac bo musze wlaczyc ulatwienia dostepu, ktore są juz wlaczone i wtedy wlasnie musze wylaczyc, wlaczyc i znowu jeden raz zadziala.

Czy na mi4c działa asystent googla? Ten rozwijany w lewo
Aktualnie mam 7.7.6 i nwm czy warto się przerzucać ;)

EDIT: Jeszcze jedno. Działają może dynamiczne wygaszacze, bo to też mi nie działa w 7.7.6 ale nie przeszkadza tak mocno, żeby resetować

Edited by ArtBa

21 minut temu, martin3z napisał:

U mnie BlueMail tak działa. Whatsapp w porządku.

Czyli w WhatsApp ustawiasz dźwięk powiadomienia na własny dodany przez Ciebie do telefonu i działają normalnie powiadomienia dźwiękowe na Mi5? Jeżeli tak to chyba nie jest to wina systemu... 

27 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Jak ustawić taki widget zegara jak w pierwszym poście?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Taki zegar z pogoda jest motywie "EBM" np

• Like 1

Tak, działają.
Tylko aplikacja BlueMail rządzi się swoimi prawami jeśli chodzi o dźwięki inne jak systemowe. W niej nawet nie mogę ustawić innego systemowego. Zawsze przywraca na swój.

@Animal wyłącz to w Nova, a włącz w przyciskach w ustawieniach MIUI. Tam masz też funkcje lewego i prawego klawisza. Jedyna zmiana będzie taka, że zamiast lekko musnąć i mieć ostatnie aplikacje będziesz musiał przytrzymać Home. 

Zauważyłem kolejną dobrą rzecz, zarządzanie pamięcią RAM na wielki +. System dużo mniej pamięci zajmuje. Po wyczyszczeniu ostatnio używanych wolnego jest około 4GB.

@slimdick trzeba będzie wypróbować, chociaż od tylu lat mam Nova, że nie wiem czy się przestawię na coś innego :)

Edited by sp4ubw
  • Like 2

Panowie, druga wersja Romu na mi5 gdzie jest czarna czcionka na pasku powiadomień.
Może ktoś potwierdzić? Nie wiem czy mam clean flash robić czy da się to jakoś naprawić?
Będę wdzięczny. Dzięki

Panowie, druga wersja Romu na mi5 gdzie jest czarna czcionka na pasku powiadomień.
Może ktoś potwierdzić?

U mnie na zablokowanym dalej nie widać godziny i zasięgu. Co z tym zrobić? Tak ma być?

Zauważyłem kolejną dobrą rzecz, zarządzanie pamięcią RAM na wielki +. System dużo mniej pamięci zajmuje. Po wyczyszczeniu ostatnio używanych wolnego jest około 4GB.

Ja nie zauważyłem "dobrej zmiany" w zarządzaniu RAM-em. Poprzednio miałem 2,3 GB wolnego i teraz mam to samo. (z 4).

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, martin3z napisał:

Tak, działają.
Tylko aplikacja BlueMail rządzi się swoimi prawami jeśli chodzi o dźwięki inne jak systemowe. W niej nawet nie mogę ustawić innego systemowego. Zawsze przywraca na swój.

Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy, bo wyczyściłem telefon i teraz ustawiam wszystko od nowa, a powiadomienia dźwiękowe w aplikacji WhatsApp wciąż działają tylko systemowe. Jak wybiorę swój własny dźwięk to powiadomienia nie działają. Mi5

1 godzinę temu, martin3z napisał:

Może ktoś potwierdzić? Nie wiem czy mam clean flash robić czy da się to jakoś naprawić?
Będę wdzięczny. Dzięki

Czcionka jest biała, przynajmniej u mnie, wszystko widać.

57 minut temu, JacekBB napisał:

U mnie na zablokowanym dalej nie widać godziny i zasięgu. Co z tym zrobić? Tak ma być?

Mi5, godzina jest, zasięg też...

Ok. Wina tapety. Mam zdjęcie z córkami i na górze białe tło i dlatego nie widać godziny i zasięgu.
Ale wcześniej była ta sama tapeta i było wszystko widać.

@Nezumi

No to ratuje mnie chyba clean flash tylko, bo nie widzę rozwiązania...

I jeszcze na koniec... Masz białą czcionkę na homescreen też? Jak odpalam cokolwiek to też się zmienia na białą, ale na home jest kuźwa czarna...

1 minutę temu, martin3z napisał:

@Nezumi

No to ratuje mnie chyba clean flash tylko, bo nie widzę rozwiązania...

I jeszcze na koniec... Masz białą czcionkę na homescreen też? Jak odpalam cokolwiek to też się zmienia na białą, ale na home jest kuźwa czarna...

wszędzie jest ok, czytelnie, sprawdzałeś inne motywy?

Witam, 

Na moim Remi 4 pro prawdopodobnie samoczynnie załączyła się najnowsza aktualizacja - spojrzałam na telefon, a tam logo MI i ikonka wczytywania androida na dole ekranu. Taki stan trwa już 2 h, a ja nie mogę korzystać z telefonu co poważnie paraliżuje mi pracę. Telefon nie reaguje na żadne guziki ani podłączenie do komputera. Od zakupu pod koniec maja 2017 r. telefon nie był aktualizowany (przynajmniej ja nie uruchamiałam aktualizacji), nie było też żadnych modyfikacji oprogramowania telefonu.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Czy da się przerwać aktualizację i przywrócić telefon do normalnego użytkowania?

Ile może potrwać jeszcze aktualizacja? A może tak długa aktualizacja oznacza jakiś błąd? 

Będę wdzięczna za pomoc. 

1 godzinę temu, szy_ona napisał:

Ile może potrwać jeszcze aktualizacja? A może tak długa aktualizacja oznacza jakiś błąd? 

Jak przez 2h nic się nie zmieniło, to MiPcSuite lub MiFlash, poradniki są na forum...

Za 20 próbą wyłączenia telefonu guzikiem telefon się wreszcie reanimował i chyba już działa poprawnie. Mam nadzieję że problem z głowy. 

Guest
This topic is now closed to further replies.