Skocz do zawartości

Ładowarka stacjonarna / samochodowa


miecho

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Ładowarka stacjonarna / samochodowa

A po co wam ładowarki z Quick Charge, jeżeli RN4 nie ma szybkiego ładowania :shock:

To jak kupowania do malucha opon z mercedesa. 

Ja polecam BlitzWolf, najtaniej prosto z Chin.

BlitzWolf BW-C3 -- 22zł

BlitzWolf BW-S5 -- na promocji 33zł i w sumie też ma QC

Do tego ichniejsze kable z serii Ampcore, ładne, mocne i nadają się do szybkiego ładowania.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli autor nie szuka ładowarki z dwoma portami lub więcej to pewnie ten BW taniej go wyjdzie ale tak to aukey nie jest w złej cenie 2 porty i więcej
z kabli, które można kupić w polsce mogę polecić eXc mam 1,5m w oplocie zółto-czarnym i spisuje się ok (gdzieś widziałem testy że ze spokojem przepuszcza 2A do telefonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, poszukuje tak jak w temacie ładowarki samochodowej. Preferuję zakup przez allegro, z Chin odpada. Co polecicie kupić oryginalna xiaomi czy może jakaś od nillkin a może bilkin? Aha jaki jeszcze kabelek USB kupić? Żeby obsłużyl 2A? Czym więcej przeglądam internet tym mam większy metlik heh chce kupić raz a dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma teraz Quick Charge, ale obsługuje ładowanie 5V i 2A, więc warto mieć mocną ładowarkę i dobry kabel USB. W dodatku może Ci ona posłużyć w przyszłości do innych urządzeń, a może z którąś aktualizacją Xiaomi w końcu odblokuje QC, ewentualnie ktoś wypuści kernel z odblokowaną obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/blitzwolf-5v-27w-usb-c-bw-c3-ladowarka-samochodowa-i6618438334.html

lub z QC

http://allegro.pl/ladowarka-blitzwolf-bw-c8-usb-quick-charge-3-0-fv-i6883914661.html

Ja posiadam od nich wzmacniany kabel z oplotem z seri AmpCore, ale nie dostaniesz go w PL (parę postów wyżej).

Z tym, że jak nie masz w telefonie QC, to niekoniecznie dopłata do QC ma sens. Na rynku jest wiele standardów szybkiego ładowania np. VOOC, Dash Charge czy Super Charge (i nowe powstają). Wiec nie jest powiedziane, że twój przyszły tel. będzie miał właśnie QC.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można, ale warto spojrzeć jaki ma prąd ładowania, bo jeśli 500-700 mA, to będzie to trwało baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długo. Port USB 2.0 w komputerze ma 5V i 500 mA i też ładuje, a 3.0 ma 900 mA. Warto jednak kupić sobie taką ładowarkę z wyjściem USB, która ma te 2 ampery, nie są aż takie drogie (albo kupić sobie z transmiterem FM np. Xiaomi Roidmi) i kabel USB, który puści większy amperaż (w Pepco mają po 10zł takie plecione eXt, dobre są). Naładujesz dużo szybciej niż zwykłą ładowarką, a nawet jak w przyszłości zmienić telefon na taki z USB typu C, to wystarczy zmienić kabel na nowszy lub skorzystać z przejściówki za kilka groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam przejściówkę/adapter z 12V (zapalniczka) na 2.1A i 1A (2xUSB) i problem jest taki, że ładuje mi telefon Redmi Note 4X max. 330mAh - tyle co przez USB. Testowałem kilka przejściówek i Ampere wskazuje zawsze tak mało. Jedynie ładowanie z sieci zwykłą ładowarką jest szybkie - 1900mAh. Testowałem je też na adapterze (230V na 12V) i też ładowanie max. 330mAh. Przez USB też daje ok 330-360mAh. Testowałem ładowanie na Redmi Note 3 - prawie 1500mAh z każdej przejściówki. Z USB 520mAh.

W tym modelu jest jakaś blokada programowa czy fizyczna? Ktoś testował może też? Jakieś wyniki inne? Wybieram się w dłuższą trasę i potrzebuje dobrego ładowania przy GPSie i ogólnie chciałbym też szybko podładować telefon w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...